Foto: LETA

“Swedbank”: Bankā nav tādas mājokļu “kreditēšanas robežas” n-kilometru rādiusā ap Rīgu 0

Lai arī nekustamā īpašuma darījumi Rīgā un tās apkārtnē arvien dominē, interese par īpašuma iegādi neapsīkst arī ārpus šī reģiona.

VIDEO. Smieties vai lamāties? Karavāna, kas ved krievu kaujas tehniku uz Ukrainu, pārsteidz garāmbraucējus 73
“Vairāk guļu un sēžu, ārā netieku…” Izcilā Latvijas basketboliste Uļjana Semjonova nesūdzas par savām likstām, tomēr balsī jaušams izmisums
Vai mūsu laikos Ķīnas robeža varētu būt pie Zilupes? “Ķīnas lienošā okupācija ir sākusies, pie tā ir arī vainīgas sievietes!”
Lasīt citas ziņas
Piemēram, īpašuma iegādei 50 km rādiusā aiz Rīgas “Swedbank” pērn izsniegusi vairāk nekā 1400 aizdevumus, kas ir vidēji seši izsniegti aizdevumi katrā darba dienā.

Vienlīdz populāri klientu vidū ir gan aizdevumi, kuru nodrošina ķīla (hipotekārie kredīti), gan arī kredīti bez īpašuma ķīlas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visbiežāk iedzīvotāji izvēlējušies iegādāties mājokli kādā no Latvijas novadiem bez pirmās iemaksas, vidējai aizdevuma summai sasniedzot 11 000 eiro.

“Swedbank” hipotekārās kreditēšanas jomas vadītājs Normunds Dūcis skaidro, ka šāds finansējuma risinājums paredz, ka iedzīvotājiem nav nepieciešams veikt īpašuma vērtējumu, lai saņemtu vēlamo naudas summu, tāpat nav nepieciešama pirmā iemaksa un veikt ķīlas nostiprināšanu Zemesgrāmatā.

Līdz ar to nauda īpašuma iegādei vai labiekārtošanai pieejama kontā uzreiz pēc līguma parakstīšanas.

Pēc N. Dūča teiktā, šobrīd redzams, ka tas motivē par sava mājokļa iegādi domāt arī iedzīvotājus reģionos, kuriem ir regulāri ikmēneša ienākumi, lai segtu uzņemtās saistības, taču iespēja sakrāt pirmajai iemaksai ir ierobežota.

“Šis finansējuma risinājums ļauj iedzīvotājiem iegādāties nekustamo īpašumu – dzīvokli, vasarnīcu, garāžu, veikt labiekārtošanas darbus esošajā mājoklī, kā arī dod iespēju piedalīties izsolēs par nekustamā īpašuma iegādi,” atzīmē N. Dūcis.

Tā pērn, izmantojot iespēju iegādāties īpašumu vērtībā līdz 20 000 eiro bez pirmās iemaksas vai ķīlas, iedzīvotāji iegādājušies 351 īpašumu novados, 237 īpašumus reģionu mazpilsētās un ciemos, bet vēl 167 īpašumus reģionu pilsētās.

Pie populārākajiem novadiem var pieskaitīt arī tādus kā Rēzeknes, Limbažu, Kocēnu, Dobeles un Rojas novadus.

Savukārt, izmantojot iespēju saņemt aizdevumu bankā ar nodrošinājumu, visvairāk īpašumu iegādāti tieši reģionu pilsētās (274), kam seko īpašumu iegādei reģionu mazpilsētās vai ciemos (193) un novados (180).

N. Dūcis norāda, ka kopumā pieprasījums pēc īpašuma laukos vai pilsētu apkārtnēs pieaug.

Pamatā to veido Rīgas reģionā vai citās Latvijas lielākajās pilsētās dzīvojošas ģimenes, kuras vēlas pārcelties uz dzīvi ārpus pilsētas, taču tajā pašā laikā paliekot rokas stiepiena attālumā no pilsētas dzīves.

Vēl daļa vēlas iegādāties lauku īpašumus kā brīvdienu mājas, kā arī, palielinoties iespējai strādāt attālināti, daudzas ģimenes ir gatavas pilnībā pārcelties uz dzīvi lauku reģionos un izmantot iespēju strādāt no mājām.

Šīs ģimenes labprāt iegādājas lauku īpašumu ainaviskās vietās ar labi uzturētām, pilnībā vai daļēji rekonstruētām dzīvojamām mājām, ar ērtu piebraukšanu, kā arī neremontētas, autentiskas dzīvojamās mājas, kuras tiek iegādātas, lai pakāpeniski pašu spēkiem tās laika gaitā sakārtotu.

Izvērtējot esošo piedāvājumu, redzams, ka pieejamākas ir pilnība neremontētas lauku mājas.

Savukārt labi uzturētu, pilnībā vai daļēji rekonstruētu dzīvojamo māju piedāvājums ir ierobežots un nereti pieprasītā cena ir krietni augstāka nekā tā, ko gatavs maksāt pircējs par attālākā reģionā esošu īpašumu.

“Mēs kā banka šajos gadījumos aicinām iedzīvotājus izvērtēt visas investīcijas, ko prasa lauku māja, apzināt nepieciešamos ieguldījumus vēl bez īpašuma iegādes cenas.”

Šis ļaus izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem pēc darījuma noslēgšanas, jo kā paša pircēja, tā arī bankas vēlme ir uzturēts un apdzīvojams miteklis, nevis galvassāpes un papildus līdzekļu meklēšana klientam.

Ja pēc rūpīgas cilvēka ienākumu analīzes un izraudzītā mājokļa izpētes ir saprotams, ka šis darījums būs cilvēka dzīves kvalitāti ilgtermiņā uzlabojošs, tad īpašuma atrašanās vieta ārpus galvaspilsētas nebūs arguments, lai aizdevumu cilvēkam atteiktu.

“Proti, bankā nav tādas Latvijas kartes, kurā kāds ar cirkuli būtu apvilcis “kreditēšanas robežu” n-kilometru rādiusā ap Rīgu,” norāda Normunds Dūcis.

Nereti cilvēki vēlas izdarīt pirmo soli pretim savam sapnim par lauku māju noskatot lētāku lauku māju, ar redzējumu to laika gaitā uzlabot un sakārtot – ‘sačubināt’.

Šādā gadījumā ir jārēķinās, ka, bankai ņemot šādu īpašumu kā nodrošinājumu, būs jāzina, kā un kādā laika posmā šī ēka tiks savesta kārtībā, tādejādi izvairoties no situācijām, kad šī ēka aiziet postā.

Šajā gadījumā banka ir gatava piešķirt papildus līdzekļus arī mājas remontam, ja klienta ienākumi un mājokļa nākotnes vērtība to atļauj.
SAISTĪTIE RAKSTI

Ja tomēr cilvēkam nav konkrēta redzējuma par ēkas sakopšanas plānu, labākais risinājums īpašuma iegādei būtu Mājokļa kredīts bez ķīlas – šādā gadījumā nauda tiek piešķirta cilvēkam pret viņa ienākumiem, nevis nodrošinājumu.

Tādejādi cilvēks pats ir atbildīgs par to kā, kad un kādās proporcijās viņš veic ieguldījumu savā mājā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Smieties vai lamāties? Karavāna, kas ved krievu kaujas tehniku uz Ukrainu, pārsteidz garāmbraucējus
“Vairāk guļu un sēžu, ārā netieku…” Izcilā Latvijas basketboliste Uļjana Semjonova nesūdzas par savām likstām, tomēr balsī jaušams izmisums
Vai mūsu laikos Ķīnas robeža varētu būt pie Zilupes? “Ķīnas lienošā okupācija ir sākusies, pie tā ir arī vainīgas sievietes!”
VIDEO. “Latvijai ir nākotne!” Trīs latviešu puikas pārsteidz ar savu radošumu, izgudrojot unikālu braucamrīku
VIDEO. Austrālijas TV vadītājs skaļu aplausu pavadībā patriec no sava šova vīrieti, kurš pauda atbalstu Putinam
Lasīt citas ziņas
Vai ir taisnība, ka ar vienu raķeti Krievija var “noslaucīt” vairākas valstis? Slaidiņš par krievu kodolarsenāla jaudu
Somija soļa attālumā no NATO: robeža ar Krieviju kļūs teju divreiz garāka
Māris Antonevičs: Putina iespējamo sarunbiedru loks sašaurinās
Izfantazētā brīvības pasaulē. Saruna ar Nacionālā teātra aktrisi EVIJU KRŪZI
Somija soļa attālumā no NATO: robeža ar Krieviju kļūs teju divreiz garāka
10:18
Izfantazētā brīvības pasaulē. Saruna ar Nacionālā teātra aktrisi EVIJU KRŪZI
09:48
Priežu dzīvžogs: principi, to veidojot
09:29
“Vairāk guļu un sēžu, ārā netieku…” Izcilā Latvijas basketboliste Uļjana Semjonova nesūdzas par savām likstām, tomēr balsī jaušams izmisums
Brūss Viliss. Ko aktierim nozīmē runas zudums, nespēja formulēt domu, izveidot vārdus un saprast dzirdēto….
Lielbritānijas karali Čārlzu III Berlīnes lidostā sagaidīs ar 21 lielgabala salūtu: vizīte iezīmēs jaunu sākumu Vācijas un Lielbritānijas partnerībā
TEKSTA TIEŠRAIDE. Karš Ukrainā. Zelenskis: Ja Krievijas karaspēks sagrābs Bahmutu, Putins šo uzvaru “pārdos” Rietumiem un Ķīnai
Atvadas no pēdējā ķirbja. Garda un sātīga biezzupiņa
Vai mūsu laikos Ķīnas robeža varētu būt pie Zilupes? “Ķīnas lienošā okupācija ir sākusies, pie tā ir arī vainīgas sievietes!”
ES vienojas vēl uz vienu gadu pagarināt gāzes patēriņa samazināšanu par 15%
FOTO. Zosis, stārķi, dzērves – Latvijā pamazām atgriežas gājputni
VIDEO. Policija izplatījusi video, kā šāvēja ielauzās Nešvilas skolā bruņota ar ieročiem un nogalināja 6 cilvēkus
Starptautiskās Olimpiskās komiteja izdabā agresorvalstij Krievijai
“Olainfarm” sāga kā juridiskās drāmas seriālā “Ģēnijs uzvalkā”… Kā uzradās čehu investori?
Priežu dzīvžogs: principi, to veidojot
Uzņēmēju Plaudi-Rēlingeri apsūdz par iespējamu aplokšņu algu izmaksu organizētā grupā
Viedie luksofori sāk sodīt pārgalvīgos braucējus – pie sarkanās gaismas braukt nedrīkst
Saulainākā diena gaidāma Kurzemē, gaiss iesils līdz + 5 grādiem
“Mareks pēdējo cīņu vairs nespēja uzvarēt…” No ievainojumiem miris viens no poļu brīvprātīgajiem, kurš veda humāno kravu uz Ukrainu
Kaut kas noies greizi, bet nevajag uzreiz krist panikā! Horoskopi 29.martam
Krievijā tiesa soda ar cietumsodu tēvu par meitas “diskreditējošo” zīmējumu, bet viņš naktī pamanījies aizbēgt
Olafs Zvejnieks: “Das Auto” dod prettriecienu, kas galīgi sajaucis ES plānus transporta zaļināšanā
VIDEO. Austrālijas TV vadītājs skaļu aplausu pavadībā patriec no sava šova vīrieti, kurš pauda atbalstu Putinam
Levits ir nomocījies ar savu zemo reitingu. Jo viņš vairāk mokās, jo vairāk krīt atbalsta balsu skaits, tā situāciju raksturo politologs
SPECIĀIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā
VIDEO. Ukraiņu bērni, kurus okupanti aizveda uz Krimu, atkalapvienojas ar ģimenēm
Mājsaimniecību noguldījumu pieauguma temps – zemākais desmitgadē