Latvijā
Sabiedrība

Talsu bāriņtiesas vadība atkāpjas. Domes sēdē skatīs jautājumu par izmaiņām bāriņtiesā0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Karīna Miezāja

Ilze Kuzmina, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Talsu novada bāriņtiesas vadītāja uzrakstījusi atlūgumu, un novada domei jālemj par izmaiņām šīs iestādes vadībā.

Talsu novada dome 16. jūlijā skatīja neatkarīgās deputātes Ingas Gluzdas pieprasījumu par bāriņtiesas priekšsēdētājas Jolantas Feldmanes un viņas vietnieces Aijas Staško-Ciemītes atstādināšanu no amata.

Pēc ilgām diskusijām deputāti šo ierosinājumu noraidīja.

Taču vēlāk J. Feldmane un arī cita viņas vietniece Dace Spade uzrakstīja atlūgumus.

Atkāpšanās gan vairāk varētu būt saistīta ar “Latvijas Avīzes” rakstā “Bērni – vecāku un sistēmas salauztās rotaļlietas” aprakstīto gadījumu, jo 2018. gada nogalē (kad risinājās iepriekšminētā Andra un viņa meitas Alises lieta) J. Feldmane Talsu bāriņtiesā vēl nestrādāja.

Reaģējot uz Lielbritānijā dzīvojošu Latvijas valsts­piederīgo strīdu par bērnu aizgādības tiesībām, Talsu novada dome bija lūgusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju (VBTAI) izvērtēt Talsu novada bāriņtiesas darbu.

VBTAI vadītājas pienākumu izpildītāja, Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gorbunova 16. jūlijā domes sēdē deputātus informēja, ka VBTAI divas dienas Talsu novada bāriņtiesā veikusi pārbaudi, izskatot 32 lietas.

Saistītie raksti

Tika solīts līdz jūlija beigām sniegt pašvaldībai un bāriņtiesai izvērtējumu par bērna tiesību aizsardzības ievērošanu novadā, kā arī bāriņtiesas rīcību konkrētajā strīdā par bērnu aizgādības tiesībām.

Šodien Talsu novada domes sēdē atkal plānots skatīt jautājumu par izmaiņām Talsu novada bāriņtiesas vadībā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.