Foto. pexels.com/ Juairia Islam Shefa

Tas nav joks – apakšbikses var būt labs augsnes veselības indikators. Paeksperimentē! 22

Vācijā aizsāktā projekta “Don’t Lose Soil” dalībnieki var pārbaudīt, cik auglīga ir augsne, piemēram, savā dārzā. Lai to izdarītu, vienkārši ir jāaprok un vēlāk jāizrok kokvilnas apakšbiksītes. Par šo eksperimentu plašāk raksta izdevums Deutsche Welle. Jo mazāk auduma pēc laika atlicis, jo labāka ir augsnes kvalitāte.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Bundesvēra ģenerālinspektors brīdina par draudiem: “Krievijas armija orientējas Rietumu virzienā” 127
Lasīt citas ziņas

Vācijā sākusies interesanta vides akcija-eksperiments “Tikai, lai nezaudētu augsni”. Tās dalībnieki var pārbaudīt augsnes kvalitāti, izmantojot kokvilnas biksītes. Šī nedaudz neparastā eksperimenta mērķis nav zinātnisks sasniegums, bet gan augsnes stāvokļa analīze dažādos valsts reģionos.

Dalībnieki tiek aicināti aprakt divus pārus baltu kokvilnas apakšbikšu dārzā, tuvējā pļavā, mežā vai parkā un pēc noteikta laika tās izrakt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bagātīgajā melnajā augsnē ir daudz dzīvo organismu, kas padara zemi auglīgāku, tostarp barojoties ar tajā atrodamajiem elementiem un tos apstrādājot. Tur, kur šo mikroorganismu būs pietiekami daudz, kokvilnas apakšveļa tiks “apēsta” īpaši ātri un pamatīgi. Un otrādi: jo neskartākas palikušas apraktās biksītes, jo sliktāka ir augsnes kvalitāte, kas nozīmē, ka ir pienācis laiks veikt pasākumus, lai to uzlabotu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.