Foto: Pexels

TESTS: ko tu redzi šajā fotogrāfijā – atbilde norāda, vai tavs saprāts ir psiholoģiski vesels 26

Šizofrēnija ir ļoti smaga psihiskā saslimšana un diemžēl ar to cilvēki slimo itin bieži. Slimniekiem ir traucēta emocionālā reakcija un ar laiku tiek apdraudētas arī saprāta spējas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Lasīt citas ziņas

Lai šo slimību diagnosticētu arī agrīnā stadijā, kas varētu palīdzēt to ierobežot un ārstēt ar atbilstošiem medikamentiem, pasaulē ir radīti neskaitāmi psiholoģiskie testi. Kā apgalvo vairākās sociālajās vietnēs pieejamā informācija, viens no tiem ir šis tests.

Tātad, ko tu redzi šajā attēlā?

Foto: ekrānuzņēmums.
CITI ŠOBRĪD LASA


Uzmanīgi to apskati un atbildi – vai šajā fotogrāfijā tu redzi kaut ko konkrētu vai tomēr nē?

Tiek uzskatīts, ka psihiski vesels cilvēks, kam nav nekādas noslieces uz šizofrēniju, šajā fotogrāfijā neredz neko konkrētu: pleķus, siluetus, varbūt miglainus cilvēku stāvus… Taču cilvēki, kuriem tiek novērotas šizofrēniskas izpausmes, šajā fotogrāfijā redz vienu konkrētu lietu.

Ja tu nespēj šajā fotogrāfijā saskatīt neko konkrētu, uztraukumam nav ne mazākā pamata un tu esi vesels. Savukārt, ja tu ieraudzīji vienu konkrētu lietu un precīzāk – govs galvu (govs ir redzama attēla labajā pusē), tiek uzskatīts, ka tu esi apdraudēts.

Tagad, kad tev tiek dotas norādes, visticamāk, arī tu beidzot fotogrāfijā ieraudzīji govi, vai ne? Daudzi jautās, vai šis tests patiešām ar garantiju spēj pierādīt, ka cilvēks sirgst ar šizofrēniju vai tā piezogas tikai sākotnējā stadijā? Atbilde ir nē. Šis tests, tāpat kā daudzi citi, kas pasaulē radīti šādiem un līdzīgiem mērķiem ir tikai viens no veidiem, kas speciālistiem palīdz noteikt novirzes no psiholoģiskās normas. Tomēr, lai izdarītu atbilstošus secinājumus, mediķiem ir jāveic daudz vairāk izmeklējumu un ar vienu testa atbildi noteikti nepietiek.

LA.LV Aptauja

Kāds bija tavs testa rezultāts?

  • Nespēju ieraudzīt neko konkrētu
  • Ieraudzīju govi!
  • Ieraudzīju konkrētu lietu, bet ne govi

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.