Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7

Vien 19 gadus vecais lietuviešu diskobols Mikols Alekna pasaules čempionātā izcīnīja sudraba medaļu, dienvidu kaimiņiem tiekot arī pie bronzas.

Mikols Alekna ir Lietuvas slavenākā vieglatlēta, divkārtējā olimpiskā un pasaules čempiona Virgīlija Aleknas dēls. Ābols no ābeles tālu nav kritis. Pērn Alekna jaunākais kļuva par pasaules un Eiropas čempionu junioriem (U-20), nu jau ir konkurētspējīgs starp vīriem, jo pasaules rangā ieņem septīto vietu.

Jūnija izskaņā Dimanta līgas posmā Stokholmā viņš tikai par 19 centimetriem atpalika no 70 metru atzīmes. Pasaules čempionātā Jūdžinā Mikols meta nedaudz tuvāk, ceturtajā mēģinājumā disku raidot 69,27 metrus tālu.

Tas bija otrs labākais rezultāts, jo ar jaunu sacensību rekordu 71,13 metri uzvaru svinēja slovēnis Kristjans Čehs. Lietuvai bija dubults iemesls priecāties, jo bronzas medaļu izcīnīja 31 gadu vecais Andrjus Gudžus (67,55), kurš 2017. gadā Dohā kļuva par pasaules čempionu.

Apmierināti var būt arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi, jo augstlēkšanā dāmām ar atkārtotu valsts rekordu (1,96 m) septīto vietu izcīnīja vien 17 gadus vecā Karmena Brūsa, savu personīgo rekordu uzlabojot par sešiem centimetriem. Par pasaules čempioni kļuva austrāliete Eleanora Patersone, kura tāpat kā ukrainiete Jaroslava Manučika pārlēca 2,02 metrus, taču to izdarīja ar pirmo mēģinājumu, bet Ukrainas sportiste ar otro.

Igaunijai bija vēl viena vieta labāko desmitniekā – 400 metru barjerskrējiena finālā pēdējais – astotais – palika Rasmuss Magi, uzreiz aiz pasaules rekordista Karstena Vārholma no Norvēģijas. Zelta medaļu izcīnīja 22 gadus vecais Alisons dus Santušs no Brazīlijas, finišējot ar jaunu sacensību rekordu 46,29 sekundes, kas ir visu laiku trešais labākais rezultāts šajā distancē.

Desmit mēnešu vecumā Alisons pamatīgi cieta sadzīves negadījumā mājās, jo applaucējās ar verdošu eļļu. Seno notikumu rētas uz viņa galvas ir redzamas vēl šobaltdien. Sudrabu un bronzu barjerotajā aplī izcīnīja amerikāņi Rai Bendžamins (46,89) un Trevors Basits (47,39). Visbeidzot 1500 metru skrējienā vīriešiem viss goda pjedestāls piederēja eiropiešiem, negaidīti uzvarot Džikam Vaitmenam no Lielbritānijas (3:29,23).

Olimpiskais čempions 21 gadu vecais Jākobs Ingebrigtsens no Norvēģijas šoreiz otrais (3:29,47), bet vēl 0,43 sekundes lēnāks bija spānis Muhameds Katirs. Aizvadītajā naktī šķēpmešanas kvalifikāciju dāmām aizvadīja Līna Mūze un Madara Palameika. Lai tiktu finālā bija jāmet 62,50 metrus tālu vai jābūt starp 12 labākajām. Starp 29 pieteiktajām dalībniecēm Mūzei šosezon bija astotais labākais rezultāts, bet Palameika bija metusi tālāk vien par četrām konkurentēm.