Publicitātes foto

Tiesa Kanādā dzimušos Krievijas spiegu bērnus atzīst par pilsoņiem 0

Kanādā dzimušajiem Krievijas spiegu bērniem ir Kanādas pilsonība, neraugoties uz to, ka viņu vecāki valstī dzīvojuši ar viltus identitātēm, ceturtdien nosprieda Kanādas Augstākā tiesa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 285
Lasīt citas ziņas

Ar tiesas lēmumu noslēgusies septiņus gadus ilgusī sāga 25 gadus vecajam Aleksandram Vavilovam, kurš atzina, ka pēc tiesas sprieduma jūtas atvieglots.

“Ar to tiek atzīts, ka es ne tik vien jūtos kā kanādietis, bet arī likuma skatījumā es esmu kanādietis,” sacīja Vavilovs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aleksandrs un viņa vecākais brālis 29 gadus vecais Timotijs dzimuši Kanādā tur vēl 80.gados iesūtītajiem PSRS Valsts drošības komitejas aģentiem Andrejam Bezrukovam un Jeļenai Vavilovai, kas Kanādā dzīvoja kā Donalds Hītfīlds un Treisija Folija.

To, ka vecāki ir spiegi, brāļi esot uzzinājuši vien 2010.gadā, kad ASV Federālais izmeklēšanas birojs Savienotajās Valstīs netālu no Bostonas iebruka viņu mājā, vēsta Kanādas raidsabiedrība CBC.

Viņi tika nosūtīti atpakaļ uz Maskavu cietumnieku apmaiņas ietvaros. Pēc atgriešanās Krievijā Bezrukovs tika iecelts par valsts kontrolētās naftas un gāzes kompānijas “Rosņeftj” prezidenta padomnieku un kļuva par Maskavas Valsts starptautisko attiecību institūta docentu. Viņš bieži piedalās televīzijas un radio raidījumos.

Kad Aleksandrs mēģināja atjaunot savu pasi, pieteikums tika noraidīts, un lēmums tika pamatots ar to, ka viņa vecāki ir ārvalsts valdības darbinieki, līdz ar to Kanādas pilsonība viņam nepienākas.

Vavilovs lēmumu pārsūdzēja līdz pat Augstākajai tiesai, kas nosprieda – tā kā viņa vecākiem nav bijušas privilēģijas un imunitāte, kas tiek nodrošinātas diplomātiem un spiegiem, kas darbojas diplomātijas aizsegā, noteikums par ārvalsts valdības darbiniekiem uz viņu neattiecas.

Federālā tiesa vēl 2018.gadā nosprieda, ka spriedums Aleksandra lietā attieksies uz abiem brāļiem, vēsta ziņu aģentūra “Canadian Press”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.