Latvijā
Kriminālziņas

Tiesnese pieķerta braucam gandrīz trīs promiļu reibumā1

Foto: LETA

Tiesnešu disciplinārkolēģija nosūtījusi Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājai Līgai Ašmanei materiālus par Zemgales rajona tiesas Aizkrauklē tiesneses Ivetas Silickas izdarīto administratīvo pārkāpumu – braukšanu 2,9 promiļu reibumā, aģentūrai LETA noskaidroja pie Augstākās tiesas pārstāves Rasmas Zvejnieces.

Atbilstoši likumdošanai, pēc administratīvā pārkāpuma izdarīšanas lietas materiāli tiek nosūtīti attiecīgās tiesas priekšsēdētājai, kas pieņem lēmumu par disciplinārlietas ierosināšanu. Ja tāda tiek ierosināta, tad šo lietu izskata Tiesnešu disciplinārlietu kolēģija, kas lemj par tālāko lietas attīstību.

Tiesnešu disciplinārās atbildības likums paredz, ka disciplinārkolēģija var pieņemt šādus lēmumus – uzlikt disciplinārsodu, nosūtīt lietas materiālus Ģenerālprokuratūrai jautājuma lemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu, ierosināt tiesnesi atcelt no amata, kā arī lemt par disciplinārlietas izbeigšanu.

Pastāv trīs veidu disciplinārsodi, ko disciplinārlietu kolēģija var piemērot – piezīme, rājiens un amatalgas samazināšana uz laiku līdz vienam gadam, ieturot līdz 20% no algas.

Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA, neminot personas vārdu, apstiprināja, ka 10.novembrī Stopiņu novadā apturēta automašīnas vadītāja, kura bija alkohola reibumā. Personas asinīs konstatētā alkohola koncentrācija bija 2,9 promiles.

Administratīvo pārkāpumu sākotnēji konstatēja Stopiņu novada pašvaldības policijas amatpersona. Pēc transportlīdzekļa apturēšanas un vadītājas dokumentu pārbaudes uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policijas ekipāža, lai veiktu likumā noteiktos pasākumus un, balstoties uz pašvaldības policijas dienesta ziņojumā sniegto informāciju un medicīniskās pārbaudes rezultātiem, noformētu administratīvā pārkāpumu protokolu.

Administratīvo pārkāpumu kodekss ierindas iedzīvotājam par automašīnas vadīšanu, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, paredz administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm, naudas sodu no 1200 līdz 1400 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu uz četriem gadiem.

Saistītie raksti

Savukārt Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā aģentūra LETA noskaidroja, ka administratīvā pārkāpuma lieta sākotnēji tika saņemta tiesā, taču tiesa to atgrieza Valsts policijai, jo netika ievērota likumā noteiktā kārtība par amatpersonu saukšanu pie atbildības par administratīvā pārkāpuma izdarīšanu.

Pati Silicka ceturtdien “TV3” raidījumam “Bez tabu” atzina savu vainu izdarītajā likumpārkāpumā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
“Eco Baltia vide” atsauks sūdzību IUB par Rīgas sadzīves atkritumu konkursu
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un 1991. gada barikāžu laikā kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija rosina apsūdzēt vīrieti par amfetamīna laboratorijas uzturēšanu Salaspilī
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Mūrniece: Šodien jābūvē tādas barikādes, kas mūsu apziņā un prātos aizsargātu Latviju pret viltus ziņām
1 stunda
LE
LETA
Sports
Merzļikins atzīts par NHL aizvadītās nedēļas otro zvaigzni
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ekstrēmos laikapstākļos Spānijā divi bojāgājušie 1
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Par mata tiesu no lielas nelaimes! Ļaundaris kāpņu telpā sarīko ugunsgrēku
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām VP vadītāja amata kandidātiem
5 stundas