SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā 30

Mēnešiem ilgie Krievijas triecieni Ukrainas enerģētikas objektiem iznīcinājuši pusi no Ukrainas elektroenerģijas ražošanas jaudas, otrdien paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Lasīt citas ziņas

Krievijas uzbrukumi izraisījuši nopietnu elektroenerģijas trūkumu Ukrainā, tādēļ nācies ieplānot elektroenerģijas padeves pārtraukumus.

“Krievijas raķešu un bezpilota lidaparātu triecienu rezultātā jau iznīcināta jauda deviņu gigavatu apmērā. Pagājušajā ziemā elektroenerģijas patēriņa maksimums bija 18 gigavati. Tātad puse tagad vairs nepastāv,” starptautiskā konferencē par Ukrainas atjaunošanu Berlīnē sacīja Zelenskis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ukrainas prezidents aicināja sabiedrotos piegādāt vairāk pretgaisa aizsardzības sistēmu. “Tas ir raķešu un bumbu terors, kas palīdz Krievijas karaspēkam virzīties uz priekšu uz zemes,” norādīja Zelenskis. “Risinājums ir pretgaisa aizsardzība,” viņš uzsvēra.

Ukrainas valsts uzņēmums “Ukrenergo” paziņoja, ka patēriņa pieauguma dēļ pagarinās plānotos elektroenerģijas padeves pārtraukumus. “Ukrainas elektrostacijas plašo bojājumu dēļ nevar saražot tik daudz elektroenerģijas kā pirms uzbrukumiem,” norādīja uzņēmums.

Zelenskis sacīja, ka Krievijas diktators Vladimirs Putins acīmredzot cenšas “pilnveidot praksi iznīcināt enerģētikas objektus”, tostarp savienojumus starp Ukrainas un Eiropas energosistēmām.

“Ukrenergo” vadība pagājušajā nedēļā atzina, ka varētu paiet gadi, līdz Ukraina atjaunos pilnu ražošanas jaudu. “Mums ir darīšana ar absolūti nepieredzēta mēroga iznīcināšanu,” sacīja uzņēmuma priekšsēdētājs Volodimirs Kudrickis, piebilstot, ka termoelektrostaciju jauda ir vēsturiski zemākā līmenī un “praktiski nav nevienas hidroelektrostacijas, kas nebūtu bojāta”.

“Ir tehniski neiespējami ātri atjaunot šīs bojātās spēkstacijas. Tas prasīs laiku: nedēļas, bieži mēnešus, dažreiz gadus,” norādīja priekšsēdētājs.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 520 850

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz otrdienas rītam sasnieguši 520 850 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1100 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24.februārī Krievija zaudējusi 7902 tankus, 15 176 bruņutransportierus, 13 690 lielgabalus un mīnmetējus, 1099 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 842 zenītartilērijas iekārtas, 359 lidmašīnas, 326 helikopterus, 11 023 bezpilota lidaparātus, 2278 spārnotās raķetes, 28 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 18 676 automobiļus un autocisternas, kā arī 2288 specializētās tehnikas vienības.

Reklāma
Reklāma

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Zelenskis noraida Krievijas apgalvojumus par ciemata ieņemšanu Sumu apgabalā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis noraidījis Krievijas paziņojumus par ciemata sagrābšanu Sumu apgabalā.

“Šorīt Krievijas karogs [Riživkas] ciematā tika iznīcināts, un pašreiz tur nav okupantu,” vietnē “Telegram” paziņoja Zelenskis, piebilstot, ka ziņas par ciemata krišanu Krievijas rokās ir Maskavas propaganda.

Čečenijas prokremliskais līderis Ramzans Kadirovs svētdien paziņoja, ka specvienība ieņēmusi Riživkas ciematu un nodarījusi ievērojamus zaudējumus Ukraina spēkiem.

Tomēr militārie novērotāji ātri vien apšaubīja šo apgalvojumu, lai gan nedēļām ilgi spekulēts, ka Krievija varētu atvērt vēl vienu fronti Sumu apgabalā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.