Vladimirs Putins
Vladimirs Putins
Foto: AFP/LETA

Rolands Repša: Tikai pati krievu tauta var novākt Putina režīmu! 0

Rolands Repša, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Hitlers tuvāko lokā neslēpa, ka viņa mērķis ir apvienot vāciski runājošās zemes, sagraut deģenerētos rietumus un iekarot dzīves telpu austrumos. Ja liktenis viņam neļaus šos mērķus sasniegt, viņš izdarīšot pašnāvību. Impulsu šādai “visu vai neko” dzīves filozofijai viņam deva Vācijas 1918. gada novembra revolūcija un kapitulācija Pirmajā pasaules karā, pēc kuras viņš nolēma veltīt visus spēkus Vācijas varenības atjaunošanai.

Lūk, ar līdzīgu maniaku mums tagad ir darīšana Kremlī! Krievijas prezidents jau sen ir teicis, ka Padomju Savienības sabrukums bija 20. gadsimta lielākā ģeopolitiskā kļūda. Skaļi nepateikts, bet tagad visiem elementāri saprotams ir viņa nodoms šo impēriju atjaunot. Pēc pēdējo dienu sirreālajiem notikumiem ir pilnīgi skaidrs, ka Putina kliķe ar iebrukumu Ukrainā ir nodedzinājusi visus tiltus aiz sevis un ies līdz galam! Kas praktiski nozīmē to, ka Krievija savu mērķu īstenošanai ir gatava lietot kodolieročus pret Rietumu valstīm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vai Rietumu līderi saprot, ka šis ir hamletiskā “būt vai nebūt” brīdis? Vai nu Putina banda tiks iznīcināta, vai arī viņš iznīcinās Rietumus. Neesmu pārliecināts, ka Rietumi to patiešām saprot, redzot sākotnējo muļļāšanos ar sankcijām un nespējot nodrošināt Ukrainu ar ieročiem. Vilcināšanās tikai dod pārliecību Putinam, ka NATO baidās atklāti izaicināt Krieviju. Rietumu draugi, tas ir ceļš uz neizbēgamu katastrofu! Atcerieties, ka vēl pirms 30 gadiem Krievija pārvaldīja visu Austrumeiropu un Varšavas bloka militārais štābs atradās Varšavā. Jums šāda murga atjaunošanās nešķiet ticama? Tad ir jārīkojas.

NATO valstis ir uzsvērušas, ka to spēki nekaros Ukrainā, lai izvairītos no konflikta eskalācijas. Bet kāpēc neapspriest ideju par starptautiskas brīvprātīgo vai privātas militārās vienības izveidošanu zem Ukrainas karoga un tās apgādāšanu ar vismodernāko militāro tehniku, ieskaitot pretgaisa aizsardzības iekārtas, tankus un lidmašīnas?

Atgriežoties pie sankcijām. Kā varēs novērtēt, vai Rietumu izsludinātās sankcijas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā ir efektīvas un sasniedz plānoto rezultātu? Ļoti vienkārši – kad cilvēki Maskavā vairs nevarēs izņemt naudu no bankomātiem, sāks laupīt veikalus un pēc tam dosies graut valsts iestādes, tad varēs teikt, ka sankcijas ir sasniegušas pirmos rezultātus. Tie paši krievi, kas tagad stāv un krīt par Putinu, tikpat ātri iemīs viņu dubļos, ja iebrukums Ukrainā cietīs neveiksmi vai Krievijas ekonomika sabruks.

Un tomēr, vai ar sankcijām pietiks, lai nomainītu Putina režīmu? Neesmu drošs. Šī brīža situācija Krievijā atšķiras no, piemēram, stāvokļa Padomju Savienībā 1991. gada augustā, kad tautas masas toreizējā Krievijas prezidenta Borisa Jeļcina vadībā spēja apturēt pučistu uzbrukumu un galu galā sagraut padomju impēriju. Tagad potenciālais tautas sacelšanās vadonis sēž cietumā un jebkādi protesti Krievijā tiek nesaudzīgi apspiesti.

Tas nozīmē, ka pesimistiskā scenārija gadījumā Rietumi uz kādu laiku būs spiesti nolaist dzelzs aizkaru un pārvērst Krieviju par gigantisku Ziemeļkoreju. Cik ilgi paši krievi šādu koncentrācijas nometni būs gatavi paciest? Bez vārda un politiskajām brīvībām, bez ceļojumiem uz labklājības paradīzi Eiropu un Ziemeļameriku, bez dalības starptautiskajās organizācijās un ar ierobežotām biznesa iespējām. Kaut kad jau Putina režīms noies no skatuves, tikai par kādu cenu?