Ekonomika
Darbs un nauda

Tirdzniecības centrs “Spice” saīsina darba laiku0

Foto: Zane Bitere/LETA

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo stāvokli saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību un tirdzniecības centra nomnieku kopsapulces lēmumu, ir pieņemts lēmums no ceturtdienas, 19.marta, saīsināt tirdzniecības centra “Spice” darba laiku, aģentūru LETA informēja tirdzniecības centra pārstāve Ksenija Mirošņika.

Līdz 14.aprīlim tirdzniecības centra “Spice” un “Spice Home” darba laiks būs no plkst.11 līdz 20, savukārt lielveikala “Rimi” darba laiks paliek nemainīgs – no plkst.8 līdz 23. Sekojot līdzi valdības lēmumiem, arī turpmāk tirdzniecības centra darba laikā iespējamas izmaiņas.

Kopš valstī tika izsludināta ārkārtējā situācija, tirdzniecības centros jau ir ieviesta virkne piesardzības pasākumu, lai samazinātu iespējamu infekcijas izplatīšanos. Vairāki tirdzniecības centra nomnieki jau ir pārtraukuši darbību, līdz situācija valstī stabilizēsies, un, veicot nomnieku aptauju, ir pieņemts lēmums par tirdzniecības centra darba laika saīsināšanu.

Pēc Mirošņikas paustā, “Spice” rūpīgi seko līdzi atbildīgo iestāžu informācijai attiecībā uz tirdzniecības centru darbību ārkārtas situācijas apstākļos, ir ieviesta virkne drošības pasākumu, lai nodrošinātu maksimālu cilvēku aizsardzību – gan pircēju, gan savu darbinieku. Vairākās vietās ir uzstādīti roku dezinfekcijas līdzekļi, izvietoti informatīvi plakāti, kā arī uzstādīti dezinfekcijas līdzekļi pie kasēm visos veikalos.

Tāpat tirdzniecības centra telpās regulāri tiek veikti uzkopšanas un dezinfekcijas darbi, pastiprinātu uzmanību pievēršot saskarsmes virsmām – margām, rokturiem un citām vietām, kam bieži pieskaras cilvēki. Virsmu un grīdu dezinfekcijai tiek izmantoti speciāli līdzekļi, kurus izmanto medicīnas iestādes.

Izmaiņas veiktas arī ventilācijas sistēmā – iekārtas tiek ieslēgtas vairākas stundas pirms tirdzniecības centra atvēršanās un izslēdzas stundu vēlāk pēc darba laika beigām, lai maksimāli izvēdinātu tirdzniecības centra telpas. Kā arī ir atslēgta ventilācijas iekārtu gaisa recirkulācija, tādējādi nodrošinot tikai svaiga āra gaisa plūsmu tirdzniecības centra telpās.

Visā tirdzniecības centrā ir izvietotas atgādinošas zīmes par divu distanci, un katrā veikalā pie kasēm tika izvietotas zīmes ar aicinājumu ievērot divu metru distanci. Ir atcelti visi paredzētie pasākumi vismaz līdz 14.aprīlim.

Tāpat tirdzniecības centra nomnieki un ēdināšanas uzņēmumi, tiek aicināti pastiprināti ievērot drošības pasākumus.

Kā ziņots, Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē sestdien pieņemts lēmums valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas periodā, kas šobrīd noteikts līdz 14.aprīlim, neatkarīgi no apmeklētāju skaita aizliegt visus sabiedrībai publiski pieejamus svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumus, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties.

Saistītie raksti

Tāpat valdība lēmusi ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus.

Papildus piektdien Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija pieņēma lēmumu, ka ārkārtas situācijas laikā Rīgā aizliegti visi publiskie pasākumi ārpus telpām neatkarīgi no dalībnieku skaita.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Levits un pārējā elite varētu atrotīt piedurknes un doties uz lauka palīgā lauksaimniekiem 4
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Valdība nosaka, kad inficēšanos ar Covid-19 uzskatīs par nelaimes gadījumu darbā
2 dienas
LE
LETA
Ekonomika
Cietums par 147 000 000 eiro nevar būt prioritāte! Ģirģens uzskaita nozares, kur nauda vajadzīga daudz vairāk
2 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
35 minūtes
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
41 minūtes