Kultūra
Māksla

Tradicionālajā Rudens izstādē varēs aplūkot 70 mākslinieku darbus0

Publicitātes foto

Piektdien, 15. novembrī, plkst. 17 Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā Rīgā tiks atklāta LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstāde “Rudens 2019. Krāsainā siena. Paaudzes”, LA.lv uzzināja savienībā.

Mākslas pasaule, savā savpatnajā esības vēlmē, ir ļoti mainīga. Mākslinieks strādā, rada darbus, izstāda, cerot uz atzinību, šādi rodot ap sevi mākslas telpu, kurā skatītājs aplūko mākslas darbus, iepazīst tos, diskutē, piekrīt vai noraida.

Mākslinieka galvenais iedarbības ierocis un spēks neslēpjas tikai izvēlētajā stilistikā vai spējā profesionāli pārvaldīt materiālu, bet viņa sniegtajā emocionālajā iedarbībā. Katra mākslinieku paaudze cenšas būt atšķirīga, darbos vai uzvedībā neatgādināt iepriekšējo.

LMS pastāvēšanas viena no būtiskākajām darbības sfērām ir aktualizēt dažādu paaudžu profesionālo mākslinieku radošo darbību un izstādēs aicināt darbu autorus aizdomāties par savu būtību un personību mākslā, par tikai sev vien – katram autoram svarīgāko un raksturīgāko gan darbu saturā, gan kompozīcijā un meklēt atšķirīgo, aktuālo mākslā.

Izstādē “Rudens 2019. Krāsainā siena. Paaudzes” piedalīsies profesionāli vizuālās mākslas mākslinieki un šīs nozares vidusskolu un augstskolu studenti. Ekspozīcijā apskatāmos darbus, kas tapuši laika posmā no 2017.-2019. gadam, atbilstoši sev, savai mākslinieciskajai stilistikai un pārliecībai sagatavojuši 70 autori.

Saistītie raksti

Ekspozīcijai iesniegtos darbus izvērtējusi LMS žūrija, kura izstādes atklāšanā paziņos izvēlēto autoru, kurš iegūs LMS Balvu – iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 2020./ 2021. gadā.

Izstāde “Rudens 2019. Krāsainā siena. Paaudzes” LMS galerijā būs apskatāma līdz 2020. gada 5. janvārim.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.