Latvijā
Kriminālziņas

Traģisko dzemdību lieta – slēgtā sēdē1


Apsūdzētais Renārs Jēgermanis (vidū) iepriekš atradās apcietinājumā. Tagad šis drošības līdzeklis mainīts.
Apsūdzētais Renārs Jēgermanis (vidū) iepriekš atradās apcietinājumā. Tagad šis drošības līdzeklis mainīts.
Foto: Dainis Bušmanis

Vakar Zemgales rajonā notika trešā tiesas sēde krimināllietā, kurā Renārs Jēgermanis, Solvita Dāvida un Valdis Simsons apsūdzēti pēc Krimināllikuma 137. un 141. panta 2. daļas par neatļautu ārstniecību un atstāšanu bez palīdzības, kā dēļ dzemdībās mājās mira jauna sieviete un viņas bērniņš. Tiesas sēde gan tika pasludināta par slēgtu.

Jānis Dāvids, kurš uz tiesu vakar bija izsaukts kā liecinieks, no žurnālistiem slēpa seju zem cepures un kapuces.
Foto: Dainis Bušmanis

Uz šo tiesas sēdi kā liecinieks bija izsaukts arī liecinieks Jānis Dāvids, slēpjot seju zem kapuces un cepuri novilcis līdz acīm. Kā izskanēja liecinieku liecībās iepriekšējās tiesas sēdēs, tieši Jānis Dāvids, Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes garīgais līderis, saukts par Svēto garu, esot liedzis draudzes locekļiem izmantot profesionālu mediķu palīdzību. Uz to norāda arī informācija, ko esmu ieguvis ārpus tiesas zāles. Pats J. Dāvids gan izvairās no komunikācijas ar žurnālistiem, neskaidro savu lomu notikušajā traģēdijā un draudzes darbībā.

Vakar pēc apsūdzēto advokātu lūguma tiesnese Iveta Kniploka pasludināja tiesas sēdi par slēgtu. Advokāti argumentēja, ka, lūk, tiekot runāts par reliģiju, intīmām lietām un tikšot atklāti ekspertīzes dati par dzemdētājas un bērniņa nāvi. Pēc klātesošo žurnālistu domām, tiesneses lēmums nav pamatots, jo, pirmkārt, pirmās divas tiesas sēdes, kur par to visu runāja, bija atklātas, otrkārt, krimināllieta nav par intīmām lietām, treškārt, dzemdētāja un bērns ir miruši un par viņu nāves cēloni publiski zināms, ceturtkārt, reliģija pati par sevi nevar būt pamatā, nosakot tiesas sēdi par slēgtu.

Divpadsmit klātesošie žurnālisti parakstīja Tiesu administrācijai iesniegumu, kurā lūdz vērtēt tiesneses lēmuma pamatotību un lūdz panākt, ka nākamās tiesas sēdes ir atklātas. Par konkrēto tiesvedību ir milzīga sabiedrības interese, tāpēc tai ir tiesības zināt, kas ir noticis, un svarīgi ir arī turpmāk novērst līdzīgus gadījumus.

Turklāt gan tiesā, gan no citiem informācijas avotiem izskanējis, ka draudzes līderi piespieduši draudzes locekļus pārdot nekustamos īpašumus un, iespējams, vainojami citās aizdomīgās priekšlaicīgās nāvēs.

Saistītie raksti

Vakar pēcpusdienā noskaidrojās, ka tiesa nolēmusi mainīt drošības līdzekli iepriekš apcietinātajiem apsūdzētajiem – mirušās sievietes vīram R. Jēgermanim un tēvam V. Simsonam. Tagad viņi nodoti policijas uzraudzībā, piemērojot papildu drošības līdzekli – aizliegumu izbraukt no valsts.

Krimināllietu turpinās izskatīt 30. janvārī.

Tiesas sēde pret Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļiem
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.