Pasaulē
Citur

Kā mana ģimene radīja pasaules visbīstamāko cilvēku! Trampa brāļameita atklāj ģimenes noslēpumus11


Donalds Tramps.
Donalds Tramps.
Foto: SCANPIX/AP/LETA

Valdis Bērziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

ASV prezidenta Donalda Trampa pretrunīgā personība un prezidentūra pamudinājusi vairākus viņa administrācijas bijušos darbiniekus un žurnālistus publicēt savus ieskatus par notikumiem Baltajā namā,

atklājot prezidenta, kurš pats sevi nodēvējis par “ļoti stabilu ģēniju”, paštaisnumu un politisko tuvredzību.

Tagad pienākusi kārta prezidenta brāļameitai Mērijai Trampai, psiholoģijas doktorei, paust savu viedokli grāmatā “Too Much and Never Enough: How My Family Created the World’s Most Dangerous Man” (“Pārāk daudz un nekad pietiekami: kā mana ģimene radīja pasaules visbīstamāko cilvēku”), ko paredzēts izdot jūlijā, atklājot “amerikāņu kampēja” iedabu.

Prezidenta brāļameitas Mērijas Trampas, psiholoģijas doktores, grāmatu “Too Much and Never Enough: How My Family Created the World’s Most Dangerous Man” (“Pārāk daudz un nekad pietiekami: kā mana ģimene radīja pasaules visbīstamāko cilvēku”) paredzēts izdot jūlijā.
Publicitātes foto

Tiesa noraida lūgumu apturēt grāmatas izdošanu

Kā bijis ar vairākām agrākajām grāmatām, kurās kritiski vērtēta Trampa personība un prezidentūra, šoreiz prezidenta ģimenes locekļi izvērsuši īpaši aktīvu kampaņu, lai pārliecinātu tiesnešus apturēt Mērijas Trampas memuāru izdošanu.

Petīcijā, ko parakstījis Trampa brālis Roberts un dedzīgi atbalstījis (prezidents) Donalds, apgalvots, ka Mērija būtu pastāvīgi jāapklusina ar neizpaušanas vienošanos, ko viņa parakstījusi 2001. gadā sakarā ar vienošanās noteikumiem par prezidenta tēva mantojuma sadali.

Trampa ģimenes prasībā, kas iesniegta Ņujorkas tiesā, lūgts atlikt grāmatas publikāciju un rīkot lietas izskatīšanu 31. jūlijā, tas ir, trīs dienas pēc grāmatas paredzētās izdošanas.

ASV mediji atzīmē, ka šī lieta var izvērsties principiālā konfliktā par ASV Konstitūcijas 1. labojumu (par preses brīvību) starp Trampa ģimeni un grāmatas autori Mēriju Trampu un apgādu “Simon & Schuster”.

Pagājušajā nedēļā Kvīnsas rajona tiesnesis Pīters Kellijs Ņujorkā noraidīja Roberta lūgumu apturēt grāmatas izdošanu, bet Trampa ģimene mēģināšot to panākt Ņujorkas štata Augstākajā tiesā, vēsta izdevums “The Daily Beast”.

Kā atzīmē britu laikraksts “The Daily Mail”, Donalda Trampa ģimenes locekļi atzinuši, ka “nekāda naudas summa nevar novērst nelabojamo kaitējumu”, kas tiktu nodarīts, ja prezidenta brāļameitai Mērijai Trampai tiktu ļauts publicēt savus memuārus.

Viņi apgalvo, ka 2001. gadā, vienojoties par ģimenes patriarha Freda Trampa vecākā mantojuma sadali, Mērija piekritusi nerakstīt memuārus.

Apgāda “Simon & Schuster”, kas plāno izdot grāmatu, pārstāvis paziņojis, ka “ir iepriecināts par tiesneša Kellija lēmumu nepieņemt izskatīšanai šo lietu” un ir pārliecināts par apgāda uzvaru, ja turpinātos mēģinājumi apturēt grāmatas publicēšanu.

Mēnesi pirms Mērijas Trampas memuāru paredzētās klajā nākšanas 28. jūlijā grāmatas iepriekšpārdošanas dati jau ierindojuši to ceturtajā vietā vietnes “Amazon” dižpārdokļu sarakstā.

Mīļākais dēls izsmējis tēvu

Savā grāmatā Mērija Trampa, diplomēta klīniskās psiholoģijas un psihopatoloģijas speciāliste, atklāj iespaidīgu Donalda Trampa un viņa “toksiskās” ģimenes portretu.

Piecdesmit piecus gadus vecā Mērija Trampa, kura ar savu meitu dzīvo Ņujorkā, stāsta,

kā viņas tēvocis kļuvis par cilvēku, kas tagad apdraud savas valsts un pasaules veselību, ekonomisko drošību un sociālo integritāti.

Bērnību Mērija pavadīja savu vecvecāku plašajā savrupnamā Kvīnsā, Ņujorkā, kur uzauga arī Donalds un viņa brāļi. Viņa apraksta murgu, ko veido traumas, destruktīvas attiecības un pamestības un pāridarījumu traģiskā kombinācija.

Viņa skaidro, kā atsevišķi notikumi un ģimenes vispārējā ievirze radīja psiholoģiski traumēto cilvēku, kas šobrīd atrodas Baltajā namā,

un stāsta par dīvainajām un sāpīgajām attiecībām starp Fredu Trampu un viņa diviem vecākajiem dēliem – Fredu jaunāko, kurš ir Mērijas tēvs un 1982. gadā 42 gadu vecumā mira no alkoholisma, un Donaldu.

Būdama lieciniece neskaitāmiem ģimenes saietiem, Mērija ar negaidītu humoru atstāsta nereti drūmus un mulsinošus notikumus, piemēram, kā Donalds, tēva mīļākais dēls, atraidījis un izsmējis tēvu, kad viņu sāka pārņemt Alcheimera slimība.

Tvitera vēstījumā Mērija atzinusi, ka viņas tēvoča uzvara 2016. gada vēlēšanās bijusi “sliktākā nakts manā dzīvē”.

Sagrauj prezidenta kā patstāvīga uzņēmēja tēlu

Donalda Trampa raksturu mēģinājuši analizēt dažādi pētnieki, bet tieši Mērijai Trampai ir izglītība, ieskats un intimitāte, kas vajadzīga, lai atklātu, kas veidojis Donaldu un pārējos no viņas klana.

Tikai viņa var izstāstīt šo aizraujošo un satraucošo sāgu no aculiecinieces skatījuma,

turklāt viņa ir vienīgā no Trampu dzimtas, kas grib teikt patiesību par vienu no pasaules ietekmīgākajām un sašķeltākajām ģimenēm, atzīmē “DB”.

Trampa brālis Roberts un māsa Marianna apgalvo, ka Mērijas atmiņu grāmata esot novēlota atriebība par izmaiņām vectēva testamentā, tāpēc esot vajadzīga tiesas ārkārtēja iejaukšanās, lai apturētu viņas memuāru publikāciju, jo grāmatas bieži tiek nosūtītas uz veikaliem jau vairākas nedēļas iepriekš.

Tramps un viņa palīgi pirms mēneša neveiksmīgi centās apturēt prezidenta bijušā nacionālās drošības padomnieka Džona Boltona grāmatas izdošanu.

Saistītie raksti

ASV mediju aprindās uzskata, ka Mērija varētu būt bijusi informācijas avots avīzes “The New York Times” rakstam 2018. gadā par prezidenta Trampa biznesu, kas sagrāva viņa veidoto patstāvīga uzņēmēja tēlu.

Izrādījās, ka Donalds saņēmis no tēva vismaz 413 miljonus dolāru un bijis miljonārs jau astoņu gadu vecumā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.