SIA “Žogu fabrika” valdes loceklis Gints Švalkovskis: “Šos žogus, kas nav lēti, bet ir izturīgi, visvairāk pieprasa industriālie uzņēmumi, loģistikas centri. Arī bērnudārzi un citas iestādes.”
SIA “Žogu fabrika” valdes loceklis Gints Švalkovskis: “Šos žogus, kas nav lēti, bet ir izturīgi, visvairāk pieprasa industriālie uzņēmumi, loģistikas centri. Arī bērnudārzi un citas iestādes.”
Foto – Uldis Graudiņš

”Žogu fabrika” trīsarpus gados saražo tik daudz žoga, ka varētu apjozt Latviju 0

Pirms aptuveni desmit gadiem izveidotais nelielais žogu montāžas uzņēmums 2009. gadā sāka pats ražot žogus un pārdēvējās par “Žogu fabriku”. “Vispirms pirkām žogus no konkurentiem, tad sākām paši sadarboties ar lielajiem žogu ražotājiem. Vedām žogus no Luksemburgas, no Beļģijas, no Polijas žogu stabus – no Francijas. Vērtējām, kur visizdevīgākās cenas un kvalitāte. Žogu bizness ir sezonāls, divus trīs mēnešus nav darba, tāpēc pirmo ražošanas iekārtu pīto žogu ražošanai uzstādījām, lai noturētu cilvēkus darbā arī ziemas sezonā,” teic uzņēmuma valdes loceklis Gints Švalkovskis.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

Tagad “Žogu fabrikas” rūpnīcas jaudas dod iespēju trīsarpus gados saražot tik daudz žoga, ka ar to varētu apjozt Latviju, ņemot vērā, ka Latvijas ārējā robeža ir 1836 km.

– Rombveida pītie žogi bija populāri padomju laikā, patlaban arī. Kad sapratām, ka pīto žogu ceļš ir iziets, tad secinājām, ka pieprasīts ir lauksaimniecības siets. Nopirkām iekārtu šā žoga veida ražošanai. Baltijas valstīs neviens lauksaimniecības žogus bez mums neražo. Pirmo lauksaimniecības žogu aitām – divus konteinerus – aizsūtījām uz Islandi. Bija labs pasūtījums arī Francijā. Secinājām, ka varam šāda veida žogus piedāvāt arī Latvijā. Idejas tēvs visām ražošanas iekārtām ir mūsu valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Gorņevs. Viņš mums uzņēmumā ir ideju ģenerators. Mēs abi esam uzņēmuma līdzīpašnieki.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Ar ko izdodas iekarot citu valstu tirgu?

– Ar cenu un kvalitāti. Mums pretenziju par žoga kvalitāti tikpat kā nav. Ir gadījumi, kad klients nepareizi uzstāda žogu. Ir jāievēro instrukcija, noteikta darbu secība – jāpļauj zāle, jāizlīdzina zeme, žogu stabi ir jāliek noteiktā attālumā. Žogs ir jānostiepj. Ja klients ievēro šos nosacījumus, tad pretenziju nav.

– Cik pavisam žogu veidus ražojat?

– Kad tirgū palaidām lauksaimniecības žogu, lēmām saviem lauksaimniecības klientiem piedāvāt blakus produktu – dzeloņstieples. Tās vajadzīgas pret meža zvēriem, šo žogu pērk arī gaļas lopiem. Nesen piegādājām žogu gaļas lopu ganāmpulka īpašniekam 40 kilometru garumā. Gaļas lopiem ir bieza vilna, tie nevar sevi savainot. Piena lopiem šo žogu nevar izmantot. Dzeloņstieples esam piegādājuši arī ieslodzījuma vietām, muitas zonā, tur gan piegādājām paaugstinātas drošības dzeloņstieples. Šādu dzeloņstiepļu ražošanas iekārta mums ir vienīgajiem Baltijas valstīs. Šīs mūsu dzeloņstieples aizsardzībai pret pirātiem ir uzliktas uz kuģiem, kas dodas uz Āfriku. Uz Vanšu tilta arī likām dzeloņstieples. Žogu likām pērn Rīgas starptautiskajai lidostai, regulāri liekam Ādažu poligonā.

Paneļu žogu ražošanas iekārta ir visjaunākā. Esam Baltijas valstīs vienīgie paneļu žogu ražotāji. Šos žogus, kas nav lēti, bet ir izturīgi (tie ir gatavoti no izturīgas stieples, cinkoti un krāsoti), visvairāk pieprasa industriālie uzņēmumi, loģistikas centri. Arī bērnudārzi un citas iestādes. Privātmāju īpašnieki arī pērk.

Reklāma
Reklāma

Ražojām arī bīdāmos un divviru vārtus. Mēs vieni no pirmajiem internetā izveidojām specializēto žogu veikalu. Nelielai daļai internets patīk, viņi daudzus produktus pērk tīmeklī, viņiem arī šis veikals ir piemērots.

– No kurienes saņemat izejvielas?

– Pērkam augstas kvalitātes sertificētas izejvielas no gadiem ilgi pārbaudītiem piegādātājiem. Lielie pircēji citās valstīs prasa noteiktas kvalitātes produktu, tostarp noteiktu stieples stiprību, cinka saturu.

– Kāda veida žogus pieprasa visvairāk?

– Visus pieprasa. Ir bijis tā, ka šoferi automašīnās guļ pie ražotnes un gaida, kad saražos vajadzīgo daudzumu žogu. Maksimāli noslogojam iekārtas. Mēs, abi īpašnieki, arī piedalāmies ikdienas darbībā. Darbinieki ir gatavi viens otru aizvietot, veikt dažādus darbus. Mēs žogus arī uzstādām, ne tikai ražojam.

– Cik ilgā laikā patlaban varat izpildīt pasūtījumu?

– Tas atkarīgs no pasūtījuma apjoma. Standartprodukciju Latvijas tirgum cenšamies glabāt glabātavā, zinām, ko cilvēki pieprasa. Ziemā ražojam pavasara un vasaras sezonai. Ziemā žogus arī pārdodam lētāk nekā vasarā. Glabātavā pavisam ir aptuveni 1000 pozīciju preču. Varam arī trīs četru dienu laikā vietējo pasūtījumu izpildīt, ja tas atrodas glabātavā – tad uzreiz.

Klusajā ziemas periodā klientu menedžerim ir jāapzvana klienti, jāmeklē jauni pircēji, jārezervē piedalīšanās izstādēs. Jātiekas ar būvniekiem, jāvienojas par mūsu žogu iekļaušanu projektos. Ziemā jāgatavo arī bukleti. Mēs pērn piedalījāmies deviņās izstādēs, pavadījām tur 26 dienas. Laba atdeve ir no Rāmavas izstādes, no Stādu parādes, arī no “Maamess” Igaunijā. Uz lielajām izstādēm citās valstīs braucam paskatīties un meklēt sadarbības partnerus. Piedalāmies un uzvaram arī ostu, valsts un pašvaldību uzņēmumu iepirkumu konkursos.

– Vai izmantojat arī ES fondu naudas atbalstu?

– Pērn gada beigās noslēdzām līgumu par ražošanas modernizāciju, nopirkām datorizētu iekārtu pītā žoga ražošanai. Agrāk bija divas iekārtas, kas prasīja darbinieka klātbūtni, un ražīgums nebija liels. Patlaban iekārtu esam uzlikuši, cilvēkam pie tās nav jābūt klāt, ir vien jāuzrauga darbība. Līdz ar iekārtas darbības sākšanu ieguvām jaunus klientus, viņiem agrāk atteicām tāpēc, ka ražīguma dēl nevarējām izpildīt lielus pasūtījumus.

– Kādas algas maksājat darbiniekiem?

– Maksājam konkurētspējīgu atalgojumu pēc padarītā darba. Mums ir izveidojies pastāvīgo darbinieku kodols. Pie gudrajām iekārtām ir jādarbojas ļoti profesionāliem cilvēkiem.

– Kādas ir “Žogu fabrikas” nākotnes ieceres?

– Nestāvēsim uz vietas. Esam jau pasūtījuši vēl vienu iekārtu paneļa žogu ražošanai. Ir izveidojies tik liels pieprasījums pēc šiem žogiem, ka ir nepatīkami klientiem likt gaidīt pasūtījuma izpildi trīs četras nedēļas. Jaunā iekārta spēs izdarīt divas trīs reizes vairāk nekā patlaban daļēji automatizētā iekārta.

VIZĪTKARTE

SIA “Žogu fabrika”

uzņēmums izveidots 2009. gada augustā

īpašnieki Dmitrijs Gorņevs un Gints Švalkovskis

ražo pītos un lauksaimniecības žogus, arī dzeloņstieples un paneļa žogus

mēnesī var saražot 
45 kilometrus žoga

pēdējos piecos gados ražošanas tehnoloģijās ieguldīti 400 000 eiro

nodarbina 
20 darbiniekus

apgrozījums 2014. gadā 1,16 milj.eiro, peļņa 64,3 tūkstoši eiro

VEIKSMES FORMULA

SIA “Žogu fabrika”

STARTS

izveidota 2009. gadā, uzņēmuma pirmsākumos tajā darbojās divi darbinieki, patlaban 20 darbinieki,

darbības sākumā pērk žogus no citiem pārdevējiem citās valstīs un uzstāda Latvijā.

IZAUGSME

pērk pirmo iekārtu pīto žogu ražošanai, vēlāk arī lauksaimniecības žogu ražošanai,

izveido vienu no pirmajiem specializētajiem žogu internetveikaliem Latvijā,

publiskajos iepirkumos piedalās kopš 2011. gada, kopš tā laika uzvarēts deviņos iepirkumos par vairāk nekā 
183 000 eiro (bez PVN),

žogus eksportē uz Baltijas valstīm, Skandināvijas valstīm un citām valstīm.

VĪZIJA

pirks jaunu paneļa žogu ražošanas iekārtu, kas veicinās darba ražīgumu divas trīs reizes,

meklēs jaunus tirgus ārpus Latvijas un palielinās tirgus daļu Latvijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.