SIA “Žogu fabrika” valdes loceklis Gints Švalkovskis: “Šos žogus, kas nav lēti, bet ir izturīgi, visvairāk pieprasa industriālie uzņēmumi, loģistikas centri. Arī bērnudārzi un citas iestādes.”
SIA “Žogu fabrika” valdes loceklis Gints Švalkovskis: “Šos žogus, kas nav lēti, bet ir izturīgi, visvairāk pieprasa industriālie uzņēmumi, loģistikas centri. Arī bērnudārzi un citas iestādes.”
Foto – Uldis Graudiņš

”Žogu fabrika” trīsarpus gados saražo tik daudz žoga, ka varētu apjozt Latviju 0

Pirms aptuveni desmit gadiem izveidotais nelielais žogu montāžas uzņēmums 2009. gadā sāka pats ražot žogus un pārdēvējās par “Žogu fabriku”. “Vispirms pirkām žogus no konkurentiem, tad sākām paši sadarboties ar lielajiem žogu ražotājiem. Vedām žogus no Luksemburgas, no Beļģijas, no Polijas žogu stabus – no Francijas. Vērtējām, kur visizdevīgākās cenas un kvalitāte. Žogu bizness ir sezonāls, divus trīs mēnešus nav darba, tāpēc pirmo ražošanas iekārtu pīto žogu ražošanai uzstādījām, lai noturētu cilvēkus darbā arī ziemas sezonā,” teic uzņēmuma valdes loceklis Gints Švalkovskis.

“Mēs ar viņas tēvu esam šokā!” Zelenska sieva pastāsta, ko “sastrādājusi” viņu pieaugusī meita
Poļiem tas nepatiks…Izskatās, ka ukraiņi atraduši asprātīgu risinājumu kravas auto krīzei uz robežas
VIDEO. FOTO. Pirmie pieejamie kadri – caurules un jaudīgi sūkņi. Izraēla gatavojas appludināt “Hamās” tuneļus ar jūras ūdeni 77
Lasīt citas ziņas

Tagad “Žogu fabrikas” rūpnīcas jaudas dod iespēju trīsarpus gados saražot tik daudz žoga, ka ar to varētu apjozt Latviju, ņemot vērā, ka Latvijas ārējā robeža ir 1836 km.

– Rombveida pītie žogi bija populāri padomju laikā, patlaban arī. Kad sapratām, ka pīto žogu ceļš ir iziets, tad secinājām, ka pieprasīts ir lauksaimniecības siets. Nopirkām iekārtu šā žoga veida ražošanai. Baltijas valstīs neviens lauksaimniecības žogus bez mums neražo. Pirmo lauksaimniecības žogu aitām – divus konteinerus – aizsūtījām uz Islandi. Bija labs pasūtījums arī Francijā. Secinājām, ka varam šāda veida žogus piedāvāt arī Latvijā. Idejas tēvs visām ražošanas iekārtām ir mūsu valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Gorņevs. Viņš mums uzņēmumā ir ideju ģenerators. Mēs abi esam uzņēmuma līdzīpašnieki.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Ar ko izdodas iekarot citu valstu tirgu?

– Ar cenu un kvalitāti. Mums pretenziju par žoga kvalitāti tikpat kā nav. Ir gadījumi, kad klients nepareizi uzstāda žogu. Ir jāievēro instrukcija, noteikta darbu secība – jāpļauj zāle, jāizlīdzina zeme, žogu stabi ir jāliek noteiktā attālumā. Žogs ir jānostiepj. Ja klients ievēro šos nosacījumus, tad pretenziju nav.

– Cik pavisam žogu veidus ražojat?

– Kad tirgū palaidām lauksaimniecības žogu, lēmām saviem lauksaimniecības klientiem piedāvāt blakus produktu – dzeloņstieples. Tās vajadzīgas pret meža zvēriem, šo žogu pērk arī gaļas lopiem. Nesen piegādājām žogu gaļas lopu ganāmpulka īpašniekam 40 kilometru garumā. Gaļas lopiem ir bieza vilna, tie nevar sevi savainot. Piena lopiem šo žogu nevar izmantot. Dzeloņstieples esam piegādājuši arī ieslodzījuma vietām, muitas zonā, tur gan piegādājām paaugstinātas drošības dzeloņstieples. Šādu dzeloņstiepļu ražošanas iekārta mums ir vienīgajiem Baltijas valstīs. Šīs mūsu dzeloņstieples aizsardzībai pret pirātiem ir uzliktas uz kuģiem, kas dodas uz Āfriku. Uz Vanšu tilta arī likām dzeloņstieples. Žogu likām pērn Rīgas starptautiskajai lidostai, regulāri liekam Ādažu poligonā.

Paneļu žogu ražošanas iekārta ir visjaunākā. Esam Baltijas valstīs vienīgie paneļu žogu ražotāji. Šos žogus, kas nav lēti, bet ir izturīgi (tie ir gatavoti no izturīgas stieples, cinkoti un krāsoti), visvairāk pieprasa industriālie uzņēmumi, loģistikas centri. Arī bērnudārzi un citas iestādes. Privātmāju īpašnieki arī pērk.

Ražojām arī bīdāmos un divviru vārtus. Mēs vieni no pirmajiem internetā izveidojām specializēto žogu veikalu. Nelielai daļai internets patīk, viņi daudzus produktus pērk tīmeklī, viņiem arī šis veikals ir piemērots.

– No kurienes saņemat izejvielas?

– Pērkam augstas kvalitātes sertificētas izejvielas no gadiem ilgi pārbaudītiem piegādātājiem. Lielie pircēji citās valstīs prasa noteiktas kvalitātes produktu, tostarp noteiktu stieples stiprību, cinka saturu.

– Kāda veida žogus pieprasa visvairāk?

– Visus pieprasa. Ir bijis tā, ka šoferi automašīnās guļ pie ražotnes un gaida, kad saražos vajadzīgo daudzumu žogu. Maksimāli noslogojam iekārtas. Mēs, abi īpašnieki, arī piedalāmies ikdienas darbībā. Darbinieki ir gatavi viens otru aizvietot, veikt dažādus darbus. Mēs žogus arī uzstādām, ne tikai ražojam.

– Cik ilgā laikā patlaban varat izpildīt pasūtījumu?

– Tas atkarīgs no pasūtījuma apjoma. Standartprodukciju Latvijas tirgum cenšamies glabāt glabātavā, zinām, ko cilvēki pieprasa. Ziemā ražojam pavasara un vasaras sezonai. Ziemā žogus arī pārdodam lētāk nekā vasarā. Glabātavā pavisam ir aptuveni 1000 pozīciju preču. Varam arī trīs četru dienu laikā vietējo pasūtījumu izpildīt, ja tas atrodas glabātavā – tad uzreiz.

Klusajā ziemas periodā klientu menedžerim ir jāapzvana klienti, jāmeklē jauni pircēji, jārezervē piedalīšanās izstādēs. Jātiekas ar būvniekiem, jāvienojas par mūsu žogu iekļaušanu projektos. Ziemā jāgatavo arī bukleti. Mēs pērn piedalījāmies deviņās izstādēs, pavadījām tur 26 dienas. Laba atdeve ir no Rāmavas izstādes, no Stādu parādes, arī no “Maamess” Igaunijā. Uz lielajām izstādēm citās valstīs braucam paskatīties un meklēt sadarbības partnerus. Piedalāmies un uzvaram arī ostu, valsts un pašvaldību uzņēmumu iepirkumu konkursos.

– Vai izmantojat arī ES fondu naudas atbalstu?

– Pērn gada beigās noslēdzām līgumu par ražošanas modernizāciju, nopirkām datorizētu iekārtu pītā žoga ražošanai. Agrāk bija divas iekārtas, kas prasīja darbinieka klātbūtni, un ražīgums nebija liels. Patlaban iekārtu esam uzlikuši, cilvēkam pie tās nav jābūt klāt, ir vien jāuzrauga darbība. Līdz ar iekārtas darbības sākšanu ieguvām jaunus klientus, viņiem agrāk atteicām tāpēc, ka ražīguma dēl nevarējām izpildīt lielus pasūtījumus.

– Kādas algas maksājat darbiniekiem?

– Maksājam konkurētspējīgu atalgojumu pēc padarītā darba. Mums ir izveidojies pastāvīgo darbinieku kodols. Pie gudrajām iekārtām ir jādarbojas ļoti profesionāliem cilvēkiem.

– Kādas ir “Žogu fabrikas” nākotnes ieceres?

– Nestāvēsim uz vietas. Esam jau pasūtījuši vēl vienu iekārtu paneļa žogu ražošanai. Ir izveidojies tik liels pieprasījums pēc šiem žogiem, ka ir nepatīkami klientiem likt gaidīt pasūtījuma izpildi trīs četras nedēļas. Jaunā iekārta spēs izdarīt divas trīs reizes vairāk nekā patlaban daļēji automatizētā iekārta.

VIZĪTKARTE

SIA “Žogu fabrika”

uzņēmums izveidots 2009. gada augustā

īpašnieki Dmitrijs Gorņevs un Gints Švalkovskis

ražo pītos un lauksaimniecības žogus, arī dzeloņstieples un paneļa žogus

mēnesī var saražot 
45 kilometrus žoga

pēdējos piecos gados ražošanas tehnoloģijās ieguldīti 400 000 eiro

nodarbina 
20 darbiniekus

apgrozījums 2014. gadā 1,16 milj.eiro, peļņa 64,3 tūkstoši eiro

VEIKSMES FORMULA

SIA “Žogu fabrika”

STARTS

izveidota 2009. gadā, uzņēmuma pirmsākumos tajā darbojās divi darbinieki, patlaban 20 darbinieki,

darbības sākumā pērk žogus no citiem pārdevējiem citās valstīs un uzstāda Latvijā.

IZAUGSME

pērk pirmo iekārtu pīto žogu ražošanai, vēlāk arī lauksaimniecības žogu ražošanai,

izveido vienu no pirmajiem specializētajiem žogu internetveikaliem Latvijā,

publiskajos iepirkumos piedalās kopš 2011. gada, kopš tā laika uzvarēts deviņos iepirkumos par vairāk nekā 
183 000 eiro (bez PVN),

žogus eksportē uz Baltijas valstīm, Skandināvijas valstīm un citām valstīm.

VĪZIJA

pirks jaunu paneļa žogu ražošanas iekārtu, kas veicinās darba ražīgumu divas trīs reizes,

meklēs jaunus tirgus ārpus Latvijas un palielinās tirgus daļu Latvijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Mēs ar viņas tēvu esam šokā!” Zelenska sieva pastāsta, ko “sastrādājusi” viņu pieaugusī meita
Poļiem tas nepatiks…Izskatās, ka ukraiņi atraduši asprātīgu risinājumu kravas auto krīzei uz robežas
VIDEO. FOTO. Pirmie pieejamie kadri – caurules un jaudīgi sūkņi. Izraēla gatavojas appludināt “Hamās” tuneļus ar jūras ūdeni
“Vakar vakarā bija pirmā reize, kad Rūdiņš neatnāca vakariņās” – skumjš stāsts par kāda ielas kaķēna dzīvi
Krievijā atrodas liels un spēcīgs anticiklons, tas ietekmē laikapstākļus Latvijā. Laika prognoze piektdienai
Lasīt citas ziņas
TV24
Apokalipses vēstnieks Medvedevs atklāj – Krievija mobilizējusi 452 000 jaunu karavīru, algas solītas pasakainas
Uz Ventspils šosejas, pie Tukuma notikusi avārija, kurā iesaistīta kravas automašīna un pasažieru autobuss “Ecolines”
Atklāj, cik Latvijas uzņēmumi šogad saņēmuši pārtikas produktus no Krievijas. Kuri tie ir?
Kokteilis
FOTO. “Šodien es nebūtu aktrise,” Andželīna Džolija atklāj, kāda patiesībā ir dzīve Holivudā
Vai aukstajā sezonā suns, kas dzīvo ārā, jābaro ar treknāku ēdienu?
14:26
Veselam
Pēteris Apinis: Veselības ministrijas informatīvais ziņojums par zāļu finansiālo piejamību pavisam nedaudz atgādina “BigPharma” diktātu
14:12
Pazuduši divi apsūdzētie…Atliek lietas izskatīšanu par preču piesavināšanos no NBS noliktavām
14:02
TV24
Vai patiešām Zalužnijs ar Gerasimovu slepenībā gatavo miera sarunas?
Pazuduši divi apsūdzētie…Atliek lietas izskatīšanu par preču piesavināšanos no NBS noliktavām
Kokteilis
FOTO. Kamēr dzīvesbiedrene auklē Imanta Parādnieka jaundzimušo, erotiskās drāmas pirmizrādi viņš bauda ar oficiālo sievu
“Mēs ar viņas tēvu esam šokā!” Zelenska sieva pastāsta, ko “sastrādājusi” viņu pieaugusī meita
Kokteilis
FOTO. “Daži var teikt, ka par agru, bet…” Miks Dukurs dalījies ar pikantiem attēliem, kuros redzams ar jauno sirdsdāmu
Dievs, sargi Ameriku! ASV apdraud neievainojamu, inteliģentu Kanādas supercūku iebrukums
Dārzs
Desmit telpaugi ideālam mikroklimatam mājās. Kuri augi uzsūc mitrumu, kuri mitrina gaisu?
Putins oficiāli paziņo par kandidēšanu prezidenta vēlēšanās
VIDEO. Saeimas sēdē, diskutējot par PVN likmēm, deputāti nespēj valdīt emocijas un izceļas pamatīga vētra: “Jūs to izdarījāt! JŪS!”
Palaikam snigs un kļūs siltāks. Laika prognoze nākamajai nedēļai
VIDEO. Pie Jaunolaines stacijas vilciens aizķēris kupenā iestigušu sievieti
Tas bija pēdējais, ko viņi savā mūžā ēda… “Divas jaukas meitenes” okupantus pacienā ar saindētiem gardumiem
Krievijas uzbrukums Ukrainai: notriektas teju visas okupantu šorīt raidītās spārnotās raķetes
“Nevajadzētu baidīties, jo tas dotu to, ko viņš grib.” Putina draudi Latvijai varētu kļūt biežāki
TV24
Kariņa lidojumi ar privātajām lidmašīnām. Vai šobrīd viņš būtu rīkojies citādāk?
Nepareizi novietotu auto dēļ, kas traucēja tramvaju kustību, līdz pavasarim aizliedz apstāties Miera ielā
Krievijā atrodas liels un spēcīgs anticiklons, tas ietekmē laikapstākļus Latvijā. Laika prognoze piektdienai
Receptes
Kartupeļu – biezpiena plācenīši ar zaļumiem
TV24
“Pat kaķim jāsmejas!” Piemaksa pie pensijas par nostrādātu gadu līdz 1996. gadam ir mazāka par diviem eiro
Baidena dēls atkal iekūlies nepatikšanās – viņam izvirzītas apsūdzības nodokļu nemaksāšanā
Krievu okupanti naktī veikuši raķešu triecienus Harkivai, trāpot dzīvojamiem namiem un ievainojot cilvēkus
TV24
Sauka par akcīzes nodokļa celšanu beztabakas produktiem: “Kontrole netiek palielināta, līdz ar to tur nekas labs nav sagaidāms”
Ēdot, viņa sapratusi, ka košļā cilvēka pirkstu: kliente iesūdz tiesā restorānu ķēdi, atrodot salātos baisu sastāvdaļu
Aicina necirst Ziemassvētku eglīti Rīgas un Pierīgas mežos