“TTT Rīga” Eiropā turpina ar perfektu bilanci – piektā uzvara 0

Latvijas čempionvienība basketbolā sievietēm “TTT Rīga” ceturtdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa piektās kārtas spēlē dramatiskā cīņas izskaņā ar 86:85 (28:26, 17:24, 19:18, 22:17) savā laukumā pieveica Polijas komandu Gožovas “InvestInTheWest AJP”, tiekot jau pie piektās uzvaras piecās cīņās.

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 133
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts

Lielisku sniegumu “TTT Rīga” sastāvā demonstrēja Elija Malota, kura iemeta 27 punktus, bet 18 punktus pievienoja Šeja Pedija. Savukārt 12 punktus pievienoja komandas kapteine Ieva Krastiņa.

Tikmēr Gožovas kluba labā 21 punktu iemeta Mia Spensere un Jūlija Ricikava.

Abas komandas pirmo puslaiku aizvadīja rezultatīvā cīņā, bet spēles pirmie uzbrukumi veiksmīgāk padevās viešņām no Gožovas, kuras izvirzījās vadībā ar 6:2. Tiesa, savos divos uzbrukumos rīdzinieces trāpīja tālmetienus, kad precīzas bija Krastiņa un Pedija. Kopumā spēle ritēja punkts punktā, tomēr pirmā ceturkšņa viducī pēc Malotas trīspunktnieka “TTT Rīga” izvirzījās vadībā ar 17:11. Tālāk Latvijas čempiones gan neatrāvās, bet rezultatīvā pirmās ceturtdaļas izskaņā pārākas bija mājinieces, kas pārtraukumā devās ar divu punktu vadību (28:26).

Otrajā ceturtdaļā laukumā bija vērojama līdzvērtīga cīņa, vadībā esot te vienai te otrai komandai. Tiesa, vēl iesākumā lielākoties vadībā bija rīdzinieces, bet, tuvojoties pirmā puslaika izskaņai, iniciatīvu pārņēma Polijas vienība. Divarpus minūtes līdz lielajam pārtraukumam, veikdama 10:0 izrāvienu, tā bija ieguvusi jau septiņu punktu pārsvaru (48:41). Šāds pavērsiens lika “TTT Rīga” galvenajam trenerim Mārtiņam Zībartam ņemt minūtes pārtraukumu.

Tiesa, neilgi pēc tam pretinieces iemeta vēl divus punktus, palielinot savu pārsvaru vēl vairāk. Līdz pirmā puslaika beigām mājinieces gan šos divus punktus atguva, bet līdz ar signālu noteikumi tika pārkāpti pret Maloti, kura iemeta visus trīs “sodiņus” un panāca 45:50.

Pēc lielā pārtraukuma rīdzinieces laukumā devās apņēmības pilnas atspēlēties. Tas arī izdevās, jo jau otrā puslaika 15.sekundē vēl vienu trīspunktnieku trāpīja Krastiņa, bet pāris uzbrukumus vēlāk šajā mačā rezultatīvi spēlējusī Malota ar divpunktu gājienu jau vadībā izvirzīja mājinieces (53:52). Pēc tam “TTT Rīga” komandas sniegumā gan atkal iestājās neliels kritums, jo “InvestInTheWest AJP” basketbolistes izvirzījās vadībā ar 60:54.

Rīdzinieces gan ātri atspēlējās un kārtējo reizi uz tablo bija vērojams neizšķirts (62:62), tomēr arī šoreiz pēc neliela mājinieču izrāviena labāk nospēlēja Polijas komanda, kas pārņēma vadību un neatdeva to līdz pat ceturtās ceturtdaļas viducim. “TTT Rīga” komandai pret sīkstajām pretiniecēm klājās grūti. Nepilnas septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām Krastiņa ar divpunktu gājienu pēc ilgāka pārtraukuma izvirzīja mājinieces vadībā (76:74).

Tomēr Latvijas čempionēm nekādi neizdevās pārņemt iniciatīvu, abām komandām aizvadot ļoti spraigu dueli. Pēc Mias Spenseres 2+1 gājiena Gožovas vienība izvirzījās vadībā ar 83:79, bet neilgi pēc tam ļoti svarīgu tālmetienu iemeta Krastiņa, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Dažas sekundes pirms noslēdzošās minūtes sākuma Malota ar vēl vienu tālmetienu panāca jau 85:83 par labu “TTT Rīga”. Tiesa, jau nākamajā uzbrukumā Spensera no groza apakšas panāca neizšķirtu.

Rīgas komandas leģionāre Azanja Stjuarte 31 sekundi pirms pamatlaika beigām iemeta vienu no diviem soda metieniem un izvirzīja mājinieces vadībā. Atbildes uzbrukumā Gožovas basketbolistes nospēlēja neveiksmīgi, bet pretuzbrukumā viņas pārkāpa noteikumus. Pēc minūtes pārtraukuma viešņām tika piešķirta nesportiskā piezīme, bet Gunta Baško-Melnbārde pamanījās netrāpīt abus soda metienus. Tomēr atlikušajās 1,4 sekundēs mājinieces spēja nosargāt bumbu un gūt uzvaru.

Latvijas čempiones jau garantējušas vietu sacensību nākamajā posmā, tomēr uzvara noslēdzošajā apakšgrupas spēlē ļaus automātiski sasniegt izslēgšanas turnīra otro kārtu.