Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Tūkstošiem klientu parādā: arī par elektrību, atkritumu izvešanu 10

“Kredītinformācijas Birojs” datu bāzē šobrīd ir 899 tūkstoši aktīvu privātpersonu līgumu. Vienai personai bieži vien ir vairākas līgumsaistības, tādejādi datu bāzē pašlaik ir fiksēti vidēji 1,6 līgumi uz vienu personu, tā portālu “La.lv” informēja ”Kredītinformācijas Birojs” valdes loceklis Intars Miķelsons.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 3
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Uzņēmuma datu apmaiņas sistēmā reģistrēto privātpersonu līgumsaistību skaitā ietilpst arī tādas, kuras netiek kavētas, taču kavēto saistību apjoms privātpersonām ir ievērojams: šobrīd 110 tūkstoši kavētu līgumu un 180 tūkstoši kavētu rēķinu, piemēram, par apsaimniekošanu, elektrību, atkritumu izvešanu.

“Palielinoties līgumsaistību skaitam svarīgi ir sekot līdzi savam kredītreitingam. Katrs iedzīvotājs divas reizes gadā saitē www.manakreditvesture.lv var apskatīt savu kredītvēsturi un kredītreitingu bez maksas. Savukārt, sekojot regulāri līdzi savam kredītreitingam iespējams būt pirmajam, kas uzzina, ka personīgais kredītreitings ir pasliktinājies un, tādejādi, izvērtēt kāda lielāka pirkuma iegādes nepieciešamību,” uzsver “Kredītinformācijas birojs” komercdirektors Intars Miķelsons.

CITI ŠOBRĪD LASA

Būtisks fakts – informācijas apmaiņas datu bāzē privātpersona var redzēt, kurš pieprasījis manus datus, proti, “Kredītinformācijas biroja” atskaitē uzrādās informācija par datu pieprasīšanas mērķi un konkrēto uzņēmumu, kurš datus ir pārbaudījis. “Šis nosacījums ir būtisks ne vien privātpersonām, kuru dati tiek pārbaudīti, bet arī uzņēmumiem, jo jaunā Eiropas Savienības datu regula, kas stāsies spēkā maijā, paredz uzņēmumiem lielākas soda naudas tām sasniedzot līdz pat 4% no grupas gada apgrozījuma par nepamatotu privātpersonas datu pārbaudi,” uzsver “Kredītinformācijas Birojs” pārstāvis.

“Kredītinformācijas biroja” datu bāzē tiek iekļauta informācija par jauniem noslēgtiem darījumiem un attiecīgi jauniem parādiem. Iedzīvotājiem tā ir iespēja pārbaudīt vai datu bāzē informācija par katru jauno līgumu ir iekļauta pareizi. “Pastāv iespēja, ka kāds ir nozadzis personas datus un aizņēmies naudu uz jūsu vārda. Pārbaudot regulāri savu kredītvēsturi iespējams šādus gadījumus laicīgi piefiksēt un vērsties tiesībsargājošajās institūcijās,” tā Miķelsons.

“Kredītinformācijas Birojs” datu bāzē ir informācija par 550 tūkstošiem privātpersonām. Datu apmaiņā kredītbirojs sadarbojas ar Latvijas lielākajām bankām, nebanku kreditētajiem, līzinga devējiem, apsaimniekotājiem, valsts institūcijām un sabiedrisko pakalpojumu piegādātājiem, piemēram, AS “Latvenergo”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.