Elektriskie skrejriteņi Rīgas centrā.
Elektriskie skrejriteņi Rīgas centrā.
Foto. LETA © Evija Trifanova

Vai elektriskie skrejriteņi Rīgā būs pieejami arī ziemas sezonā? “Laikapstākļi pieredzējušos lietotājus īpaši nav ietekmējuši” 22

Platformas “Bolt” skrejriteņu nomas pakalpojums Latvijā šoziem vairs nav pieejams, bet “Tuul” elektriskie skrejriteņi Rīgā būs pieejami arī ziemas sezonā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

“Tuul Mobility” vadītājs Latvijā Raivis Ozoliņš aģentūrai LETA norādīja, ka elektriskie skrejriteņi ir piemērots pārvietošanās līdzeklis visu gadu, un ir aktīva sabiedrības daļa, kas dod priekšroku šādam pārvietošanās veidam arī ziemā.

“To rāda mūsu trīs gadu ziemas pieredze Baltijas tirgū – lietotāji labprāt brauc arī ziemā, un laikapstākļi pieredzējušos lietotājus īpaši nav ietekmējuši. Līdz ar to, līdzīgi kā iepriekšējā ziemā, arī šogad “Tuul” skrejriteņi ziemas sezonā būs pieejami Rīgas ielās,” sacīja Ozoliņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka drošības nolūkos sniegainā laikā uzņēmums samazina skrejriteņu maksimālo ātrumu un informē braucējus par drošības jautājumiem ar lietotnes starpniecību.

“Tāpat stiprāku mīnus grādu, daudz sniega un ledus, puteņa vai citu ekstremālu apstākļu gadījumā varam drošības apsvērumu dēļ īslaicīgi iepauzēt skrejriteņu nomas pakalpojumu līdz uzlabojas apstākļi,”

papildināja Ozoliņš.

Savukārt kopbraukšanas platformas “Bolt” pārstāvis Valts Marga aģentūrai LETA pavēstīja, ka no šīs nedēļas sākuma “Bolt” mobilajā lietotnē skrejriteņu nomas pakalpojums vairs nav pieejams un skrejriteņi ir deaktivizēti.

“Mūsu komanda skrejriteņus no 14 pilsētu ielām pakāpeniski savāc. Atsevišķās reģionālās pilsētās, piemēram, Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī, Siguldā, Valmierā, Ventspilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Tukumā, Cesīs, Jūrmalā šis process jau ir pabeigts pilnībā. Turpretī Rīgā, Ogrē un Ikšķilē skrejriteņi tiks pilnībā savākti tuvākajās dienās,” norādīja Marga.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka SIA “Tuul Mobility” reģistrēts 2022.gadā, tās pamatkapitāls ir 2800 eiro, bet vienīgais īpašnieks – Igaunijā reģistrētais “Tuul Mobility”. Kompānijas apgrozījums no 2022.gada 21.marta līdz 2022.gada 31.decembrim bija 573 269 eiro, savukārt kompānijas zaudējumi sasniedza 46 177 eiro.

Savukārt “Bolt Technology” ir mobilās lietotnes kompānija, kura ar “Bolt” zīmolu piedāvā kopbraukšanas pakalpojumus, elektrisko skrejriteņu, velosipēdu un automašīnu nomu, kā arī ēdiena un iepirkumu piegādi Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā.

“Bolt” 2013.gadā izveidoja Markuss Villigs, kuram pašlaik kompānijas kapitālā pieder 17,05%. 2021.gada 31.decembrī grupu veidoja 48 kompānijas, kuru māteskompānija “Bolt Technology” ir visu “Bolt” lietotņu intelektuālā īpašuma turētāja. Lielāko daļu izpētes un izstrādes darba saistībā ar intelektuālo īpašumu notiek Igaunijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.