Foto: Shutterstock

Tvitercepiens. Ierēdņi rāda tabulas un saka, ka algas pieaug. “Mistika – man apkārt nevienam nepieaug!” 81

Latvijas Banka palielinājusi gada vidējās inflācijas prognozi 2023.gadam no 8,5% līdz 9%, piektdien žurnālistiem pavēstīja Latvijas Bankas pārstāvji. Pēc Latvijas Bankā skaidrotā, pieņēmumi par zemākām pārtikas un dabasgāzes cenām ļauj samazināt turpmāko gadu inflācijas prognozi Latvijā.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana 139
Lasīt citas ziņas

Tāpat Latvijas Bankā norāda, ka Latvijā inflācija turpina samazināties, izzūdot iepriekš novērotajiem piedāvājuma puses ierobežojumiem. Pēc Latvijas Bankā minētā, globālās resursu cenas un izejvielu importa cenas ir mazinājušās – energoresursu cenas ir zemākas nekā pirms gada, globālās pārtikas cenas pēdējos mēnešos sarukušas. Pastiprinās arī algu kāpuma ietekme uz cenām.

Vienlaikus pamatinflācijas noturību 2023.gadā un turpmāk nosaka spēcīgais algu pieaugums, kas cenu veidošanās procesā ietekmē gan pieprasījuma, gan izmaksu pusi.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Par to, ka algas strauji augot runā arī Kazāks, tas, kurš Latvijas Bankas prezidents. Mani šitais mulsina. Apkārt nevienam paziņam (izņemot ministrus) algas nepieaug. Kur viņi šito info sagrābsta? No kurienes???” Šādu diskusiju aizsācis vietnē “X” Ringlods Balodis. Diskusija izvēršas spraiga, lūk, zemāk var lasīt, ko iesaistītie sacījuši.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.