Vai pedagogu atalgojums tieši vai netieši atspoguļojas mācību kvalitātē? 8

Vai skolotāju algas tieši vai netieši atspoguļojas mācību kvalitātē? Nebūs jau tādu tiešu korelāciju par katriem 10 eiro pieaug kāds procents studentu apmierinātības, bet drīzāk tā ir runa nevis par kādas daļas atalgojumu, bet par piesaisti darbam, par pilna mēra atdevi savam darbam, šādi TV24 raidījumā “Preses klubs” izteicās Indriķis Muižnieks par to, kā augstākā izglītība ietekmē nodarbināto atalgojumu.

Reklāma
Reklāma
“Baisi izkāmējusi, pārgurusi, nošņurkusi nelaimes čupiņa!” mammas dalās pieredzē, kādā stāvoklī bērni atbraukuši no Dziesmu svētkiem 163
Kokteilis
Burvīgi pēc dabas! Tie, kas dzimuši šajos datumos, viegli iegūst to, ko vēlas
Veselam
Centies zaudēt svaru, bet nesanāk? Iespējams, tavam organismam trūkst šo 6 vitamīnu, kas var būtiski ietekmēt vielmaiņas darbību
Lasīt citas ziņas
Universitātes gadījumā nav tikai tiešais lekciju darbs, bet ir arī zinātne – tā kombinācijas, kas no tā veidojas, tas ir tas, kas dod zināmā mērā stabilitāti un kvalitāti, viņš saka.

“Te ir tas moments atšķirībā no skolas, kur viss ir tomēr uz ilgtermiņa prognozi balstītu, universitātē tā ir daudz nestabilāka, jo katra komponente katru gadu atalgojumā var ļoti strauji mainīties. Tas noved pie tādas nervozitātes, nestabilitātes un zināmā pie kvalitātes nodrošinājuma grūtībām,” tā situāciju raksturo Muižnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tas ir virziens, ko mēs kopā ar Izglītības ministriju censtos iet – ieraudzīt ilgtermiņa veidu, kā nodrošināt bāzi, protams, atstājot arī motivācijas daļu, kas ir obligāti nepieciešama, saka speciālists.

“Bet nav tā, ka motivācija sastāda, teiksim, 75% no visas algas.”

Muižnieks saka, ka nevar tā būt, ka vienu dienu nepaveicas ar projektu un tad algas nav.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.