Igaunis Maicels Uibo un viņa sieva Šona Millere-Uibo vienā vakarā kļuva par pasaules vicečempioniem vieglatlētikā.

Igaunijas desmitcīņnieka Maicela Uibo un Bahamu salu sportistes Šonas Milleres-Uibo dzīvē 3.oktobris paliks atmiņā kā sudraba vakars Kataras galvaspilsētā Dohā, jo abi laulātie draugi kļuva par pasaules vicečempioniem vieglatlētikā.

Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 531
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32

Ja Maicelam Uibo šis bija lielākais panākums karjerā, tad viņa sieva bija galvenā pretendente uz zelta medaļu 400 metru skrējienā, taču 2016.gada olimpisko spēļu čempionei nācās vilties.

Negaidītu uzvaru ar izcilu rezultātu izcīnīja Nigērijā dzimusī Bahreinas skrējēja Salva Aida Nasera, kura finišēja pēc 48,14 sekundēm, kas ir visu laiku trešais labākais rezultāts šajā distancē. Ātrāk skrējušas tikai VDR sportiste Marita Koha (47,60) un Čehoslovākijas skrējēja Jarmila Kratohvīlova (47,99).

Millere-Uibo finišēja pēc 48,37 sekundēm (sestais ātrākais rezultāts distances vēsturē), bet trešā palika jamaikiete Šerika Džeksone, kura bija sekundi un desmit simtdaļas lēnāka par Bahamu salu pārstāvi.

Tikmēr demitcīņā risinājās īsta drāma, jo līdz septītajai disciplīnai līderis bija pasaules rekordists Kevins Maijers no Francijas. Tomēr kārtslēkšanā viņš guva traumu un izsājās, kamēr Uibo, pārlecot 5,40 metrus (jauns personīgais rekords), pakāpās no piektās uz trešo vietu.

Pēc pirmspēdējās disciplīnas – šķēpmešanas – igaunis jau bija līderis, taču konkurenti turpat vien bija, jo no Uibo par 15 punktiem atpalika kanādietis Demiens Vorners, bet vēl četri punkti mazāk bija vācietim Niklasam Kaulam.

1500 metru skrējienā pārliecinoši uzvarēja Kauls un ar 9691 punktu kļuva par pasaules čempionu, kamēr Uibo ar 8604 punktiem ieņēma otro vietu, abiem sportistiem labojot personiskos rekordus. Bronzu ieguva Vorners ar 8529 punktiem.

Septiņcīņā ar jaunu Lielbritānijas rekordu uzvarēja Lielbritānijas pārstāve Katarina Džonsone-Tompsone, kura sakrāja 6981 punktus. Otrā ar 6677 punktiem finišēja olimpiskā čempione un pasaules eksčempione beļģiete Nafisata Tiama, bet bronzu ieguva austriete Verena Preinere, kura sakrāja 6560 punktus.

Lodes grūšanā savu titulu aizstāvēja Ķīnas sportiste Lidzjao Guna, kurai šoreiz uzvarai pietika ar 19,55 metriem. Viņa par astoņiem centimetriem apsteidza jamaikieti Denielu Tomasu-Dodu un par 38 centimetriem vācieti Kristīnu Švanicu.