Foto: EPA/Scanpix/LETA

Rolands Repša: Ukrainai jākļūst par krievu armijas bojāejas vietu! 0

Rolands Repša, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
Mājas
Latvijas Jumiķu apvienības vadītājs: Latvijā jau ir pirmie gadījumi, kad saules paneļi uz jumta ir aizdegušies paši no sevis
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Lasīt citas ziņas

Kad varēs teikt, ka karš Ukrainā tuvojas laimīgām beigām? Tad, kad nevis Makrons vai Šolcs zvanīs Putinam, bet Putins pats piezvanīs viņiem un liks priekšā “Rietumu partneriem” apspriesties par izeju no “krīzes”. Pagaidām tas šķiet nereāls sapnis. Arī Krievijas iedzīvotāji turpina dzīvot valsts mediju radītajā impēriskās kara propagandas burbulī, un īstermiņā viņu nostāja nemainīsies. Tātad cerības uz protestiem ir mazas.

Kādā veidā tad varētu paātrināt kara beigu tuvošanos? Grozi, kā gribi, ir “jāstrādā” ar krievu armiju Ukrainā, gan karojot ar to, gan arī pēc iespējas runājot ar to, lai cik paradoksāli tas izklausītos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par karošanu ar krieviem Ukrainā militārie eksperti jau tagad varētu sacerēt veselas bibliotēkas. Manuprāt, šobrīd izkristalizējas dažas ļoti svarīgas atziņas, kuras būtu nopietni jāņem vērā arī mūsu militārajiem plānotājiem. Krievu armija lēni virzās uz priekšu gari izstieptās kolonnās, un ir acīmredzami, ka viņu galvenā problēma ir apgāde ar degvielu un pārtiku. Tas nozīmē, ka visu karošanu var banāli reducēt uz agresora degvielas cisternu iznīcināšanu, bez kurām krievu modernā kara tehnika pārvērstos par stāvošu dzelžu izstādi. Risks, ka krievi pāries uz kavalēriju un zirgvilkmes pajūgu izmantošanu, ir minimāls.

Otrkārt, ceļu bloķēšana visiem iespējamiem līdzekļiem, kas arī Latvijas apstākļos būtu izdarāma, ja tāda melnā stunda mums pienāks. Ukraiņi to realizē, spridzinot tiltus un nosprostojot ceļus ar milzīgiem betona blokiem. Vēl visu martu krievu tehnikai būs grūti virzīties ārpus ceļiem pavasara šķīdoņa dēļ. Tādēļ viņiem nāksies apstāties pie šīm barikādēm un ilgstoši kasīt pakaušus, ko darīt tālāk.

Treškārt, pārfrāzējot odiozā padomju komunistu līdera Brežņeva teicienu ka “ekonomikai ir jābūt ekonomiskai”, var teikt ka karošanai no ukraiņu puses arī ir jābūt ekonomiskai, saudzējot savas dzīvības un taupot munīciju. Pēc iespējas jāpāriet uz partizānu kara metodēm, kad uzbrukumi notiek pa viegliem mērķiem – apgādes vienībām, štābiem, noliktavām. Pārraujiet apgādes ķēdi, un daudz kas apstāsies, ko mēs daļēji jau tagad redzam Ukrainā.

Daudz tiek diskutēts par NATO aviācijas iesaistīšanos, lai noslēgtu debesis virs Ukrainas. Tas nav nepieciešams, ja ir iespējams ar sabiedroto piegāžu palīdzību nodrošināt Ukrainai pretgaisa aizsardzību. Tad Ukrainas debesis pārvērstos par ukraiņu zenītraķešu operatoru treniņu poligonu, gāžot zemē krievu aviāciju un ilgojoties, lai tā lido vēl un vēl. Pēc laiciņa krievu lidotāji saprastu, ka viņi ir kļuvuši par māla baložiem šautuvē un vairs nelidotu.

Ja ukraiņiem izdotos noturēties nesalauztiem aptuveni šā brīža pozīcijās līdz aprīlim, tad krievu armijas morāle ap to laiku pamazām sasniegtu savu zemāko punktu un viņi būtu jau pietiekami “mīksti”, lai sāktu ar viņiem runāt. Varētu piesolīt katram krievu karavīram, kas pārnāks ukraiņu pusē ar ieroci, rokās tūkstoš dolārus un humānu apiešanos gūstā. Lielākas summas varētu piedāvāt, ja krievu pārbēdzēji atdzītu tanku. Pārvēršam šo traģisko karu par absurda teātri un Putinu par galveno klaunu tajā! Tad tas drīz beigtos.

SAISTĪTIE RAKSTI