“Ja viņš būtu brīvprātīgi padevies, tad būtu dzīvs.” Slaidiņš par Ukrainas nodevēja Maskavā likvidēšanu 67

Parādījusies ziņa, ka Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvalde (GUR) bijušo Ukrainas parlamenta deputāta, prokremliski noskaņoto politiķi Ilju Kivu pirms likvidācijas izsekojusi vairākus mēnešus, TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā ” pastāstīja NBS majors, Zemessardzes štāba priekšnieks Jānis Slaidiņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Jauns solis eskalācijas virzienā: krievi sākuši pielietot īpašu “kaujas indi”
Kokteilis
VIDEO. Gints Andžāns uz teātra skatuves piedzīvojis nepatīkamu ainu: “Viņa man iesita tā, ka man gandrīz galvā palika caurums”
Lasīt citas ziņas

“Ukrainā viņš jau bija oficiāli sodīts, bija noziedznieks un tika uzskatīts par valsts nodevēju,” viņš skaidroja.

Slaidiņš atklāj, ka Kiva bija Krievijas televīzijas propagandas svarīga sastāvdaļa: “Ja viņš būtu brīvprātīgi padevies, tad būtu dzīvs.”

CITI ŠOBRĪD LASA

NBS majors vērš uzmanību, kā notikušo atspoguļo Krievijas propaganda. Piemēram, kad Kiva bija dzīvs, viņu aicināja uz dažādiem raidījumiem izteikt savu viedokli par notikumiem Ukrainā, taču pēc viņa nāves Kiva propagandas raidījumos pēkšņi tiek dēvēts par ukraiņu nacionālistu, kurš aicinājis nošaut visus krievus.

“Tā arī bija, ja paskatās viņa uzrunas,” viņš atzīst, piebilstot, ka nodevēji nekur nav cieņā – ja viņš nodeva Ukrainu, tad nodos arī Krieviju.

“Propaganda galīgi neskumst par Kivas zaudējumu,” Slaidiņš rezumēja.

Jau vēstīts, ka decembra sākumā Maskavā notikušo Kivas likvidāciju organizēja Kijiva, informējis aģentūras AFP informācijas avots.

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā pagājušā gada februārī Kijiva ir uzņēmusies atbildību par vairākiem atentātiem pret bijušajām Ukrainas amatpersonām, kas sadarbojušās ar Krieviju šajā karā, un pret krieviem, kas atbalsta Maskavas agresiju.

Kāds avots Ukrainas drošības iestādēs ziņu aģentūrai AFP atklājis, ka Kivas likvidāciju organizējis Ukrainas drošības dienests (SBU).

Politiķis pagājušajā gadā tika izslēgts no parlamenta un aizbēga uz Krieviju.

Krievijas ziņu aģentūras vēsta, ka Kivas līķis atrasts Maskavā.

“Mēs varam apstiprināt, ka ar Kivu ir cauri. Šāds liktenis piemeklēs arī citus Ukrainas nodevējus, kā arī Putina režīma pakalpiņus,” nacionālajā televīzijā Kivas nāvi apstiprināja arī Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes pārstāvis Andrijs Jusovs.

Jusovs nosauca Kivu par “vienu no lielākajiem blēžiem, nodevējiem un kolaboracionistiem” un sacīja, ka viņa nāve ir taisnīga.

Kijiva agrāk reti komentēja, vai tā stāv aiz prokrieviski noskaņotu personu likvidācijām Krievijā un Krievijas okupētajās Ukrainas teritorijās. Taču pēdējā laikā Ukraina ir sākusi uzņemties atbildību par šādiem uzbrukumiem un atklāti draudējusi vajāt kolaboracionistus un nodevējus.

Reklāma
Reklāma

Kā ziņots, Krievijas okupētās Luhanskas centrā mīnētas automašīnas sprādzienā trešdien arī likvidēts kārtējais kolaboracionists.

Uzspridzinātajā automašīnā atradies tā dēvētās Luganskas tautas republikas “tautas padomes deputāts” Oļegs Popovs.

Avoti ukraiņu drošības iestādēs pavēstījuši, ka arī šo sprādzienu organizējis SBU.

Pirms kļūšanas par tā dēvēto deputātu Popovs vadījis Maskavas finansētās prokrieviskās bruņotās bandas Ukrainas austrumos un tika apsūdzēts Ukrainas pilsoņu slepkavībās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.