Ukraiņu analītiķis: Rietumi baidās no tā, kas notiks pēc kara Ukrainā 148

Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks, TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” dalījās ar kāda Ukrainas politiskā apskatnieka domām par kara tagadni un iespējamo nākotni pēc tā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
Lasīt citas ziņas

“Viņa galvenie secinājumi ir tādi, ka NATO var sevi neuzskatīt par konflikta dalībvalsti, bet Krievija jau NATO uzskata par konflikta dalībvalsti. To mēs redzam visos šajos propagandas raidījumos. Tas ir daudz svarīgāk – ja NATO neuzskata, tad Krievija to uztver tā un dzīvo savā kaut kādā personīgajā loģikā.”

Majors turpina: “Ukrainas bruņotie spēki ir tie, kas divu gadu laikā Rietumiem ir devuši laiku, lai alianse varētu pārkārtoties (..). Tagad, pateicoties šai Ukrainas cīņai, NATO ir iespēja, kā saka, restartēties, izdarīt secinājumus, atjaunot savu militāro kapacitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Noteikti Ukrainas zaudējumu Krievija novērtēs kā Rietumu vājumu, tāpēc Rietumiem būtu jādara viss, lai Krievija paliktu tur, kur tā ir. Skaidrs, ka Putina domas par Padomju Savienību, par Krievijas impēriju nekur jau nav palikušas, jo impērijām jau nav robežu, ir tikai horizonti. Kur viņš apstāsies? To jau neviens nezina, kā būtu bijis, ja šis lēciens uz Ukrainu būtu sanācis.”

Jānis Slaidiņš stāsta, ka Ukrainu analītiķis vērš uzmanību uz ļoti svarīgiem jautājumiem, kas notiks pēc kara.

“Pirmais un svarīgākais, ka Eiropas drošība šobrīd atrodas Ukrainas karalaukā, bet jautājums, kas būs pēc tam, kad tas viss beigsies. Šie jautājumi – kāpēc ASV neļauj dot triecienus pa Krievijas teritorijas “dziļumu”, kāpēc vācieši joprojām nav pieņēmuši lēmumu par tālās darbības raķetes “Taurus” iegādi, vai Rietumi vispār zina, ko darīt ar Krieviju? Kas būs? Ļaut Krieviju sakaut, bet atkal tas aspekts, kas būs, ja tiks sakauta – vai iesāksies iekšējais Krievijas sabrukums? Vai atkal Rietumiem vajadzēs glābt Krieviju no bada, kā ASV to ir darījusi jau vismaz reizes piecas? Vai, ja tur sāksies iekšējais konflikts, atkal būs miljoniem migrantu bēgļu?”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.