Nils Ušakovs pašreizējai Rīgas domes vadībai: “Malači, ka pabeidzāt mūsu iesāktās lietas. Bet jūsu lielākie desmitgades projekti – tie, protams, ir stabiņi.”
Nils Ušakovs pašreizējai Rīgas domes vadībai: “Malači, ka pabeidzāt mūsu iesāktās lietas. Bet jūsu lielākie desmitgades projekti – tie, protams, ir stabiņi.”
Ekrānuzņēmums no Facebook

Eiropas Parlamenta vēlēšanu tuvums dara savu – Ušakovs “atcerējies” par Rīgu 48

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Krievu okupanti nocirtuši galvu ukraiņu karavīram
Lasīt citas ziņas

Eiropas Parlamenta deputāta, bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) viesošanās Rīgas apkaimēs, par ko viņš informēja sociālajos medijos, varētu būt saistīta ar vairākiem iemesliem. Taču, visticamāk, viņš kā partijas līdzpriekšsēdētājs pirms nākamgad gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām vēlas ieinteresēt par “Saskaņu” tās agrākos vēlētājus, kuriem partija vispirms asociējas ar N. Ušakova saimniekošanu Rīgā. Videouzrunās salīdzinot tagadējās domes darbību ar iepriekšējā periodā Rīgā paveikto, N. Ušakovs gan riskē panākt pretējo, jo Rīgas mērs Mārtiņš Staķis un vicemērs Vilnis Ķirsis (“JV”) “Latvijas Avīzei” atgādināja, kādu smagu mantojumu saņēmuši no priekštečiem.

N. Ušakovs ir viens no trijiem “Saskaņas” līdzpriekšsēdētājiem, kuri vēlas atjaunot vēlētāju atbalstu “Saskaņai”, kas 14. Saeimas vēlēšanās vairs nepārvarēja iekļūšanai Saeimā nepieciešamo 5% barjeru. Tikai tad, ja tas izdosies, ir cerības labi nostartēt 2024. gadā gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Uz tām “Saskaņa”, visticamāk, meklēs sabiedrotos, starp kuriem ir minēta arī Aināra Šlesera vadītā partija “Latvija pirmajā vietā”.

CITI ŠOBRĪD LASA

A. Šlesers savukārt ir paziņojis – ja “LPV” līdz 2025. gada pašvaldību vēlēšanām nenonāks valdībā, tad viņš startēšot uz Rīgas domi. Uz EP viņš varētu pats nepretendēt, bet deleģēt sarakstā kādu citu tagadējo Saeimas deputātu. Uz jautājumu par iespējamo sadarbību ar A. Šleseru N. Ušakovs atbildēja: “Kādās kombinācijās politiķi piedalīsies vēlēšanās, vēl ir pāragri runāt.”

Taču viņš apstiprināja, ka “Saskaņai” ir svarīgi atgūt vēlētājus, tāpēc tā izmantos sociālos tīklus, taču vienlaikus tiksies arī ar cilvēkiem klātienē. “Nav jābūt kādam speciālam iemeslam, lai es aizbrauktu uz Imantu, kur esmu uzaudzis. Un tas, ko es tur ieraudzīju, liek uzdot jautājumus,” teica N. Ušakovs.

Ķirsis pabeidz Ušakova projektu

Lieldienu brīvdienās N. Ušakovs, kuru gada sākumā ievēlēja arī par “Saskaņas” līdzpriekšsēdētāju, par saviem iespaidiem Rīgas apkaimēs dalījās feisbukā. Viens no klipiem bija filmēts pie kādas ēkas Imantā, kur politiķis ir piedzimis un nodzīvojis savas dzīves lielāko daļu.

Kad N. Ušakovs bijis Rīgas mērs, pašvaldība esot izremontējusi un nosiltinājusi piecas Imantas skolas, pie divām no tām – ir uzbūvēti stadioni, dome toreiz labiekārtojusi Anniņmuižas mežu, kurā tagad ir apgaismotas taciņas. Tas atbilst patiesībai. Taču jautājums ir, kāpēc bijušais Rīgas galva tieši tagad par to stāsta, vienlaikus pārmetot Rīgas vadībai, ka tās darbības laikā vairs nenotiekot tāda attīstība. Vienīgais, ko N. Ušakovs ir pamanījis, ka Imantā, kurā dzīvo 40 000 cilvēku, dome ir pabeigusi iepriekšējās vadības laikā sākto autostāvvietu izbūvi, kā arī salikusi stabiņus.

N. Ušakovs bija devies aplūkot arī jauno Sarkandaugavas pārvadu, par kuru citā videoklipā atgādina, ka arī tas ir sākts iepriekšējās Rīgas domes vadības laikā jau 2011. gadā, bet, nesaņemot valsts un Eiropas Savienības fondu finansiālo atbalstu, to nav izdevies pabeigt. “Esmu patiesi priecīgs, ka, neskatoties uz visiem restartiem un pārējām muļķībām galvaspilsētā, līdzšinējā dome tomēr pabeidz mūsu iesāktos projektus. Tiesa, ir diezgan amizanti skatīties, kā staķi, ķirši un citi progresīvie filmējas uz šī tilta, sakot – tas ir lielākais desmitgades infrastruktūras projekts. Nē, nē, viss ir kārtībā. Un atkārtošos vēlreiz – malači, ka pabeidzāt mūsu uzsāktās lietas. Bet jūsu lielākie desmitgades projekti – tie, protams, ir stabiņi,” savu uzrunu rīdziniekiem pabeidza N. Ušakovs.

Reklāma
Reklāma

Staķis pārliecināts, ka uzvarēs

“Man prieks, ka pārvads ir pabeigts, bet tagadējai Rīgas domes vadībai ir gan lielāks budžets, gan lielāks valsts atbalsts un piekļuve Eiropas fondiem,” teica N. Ušakovs. Kad “Saskaņa” vadīja Rīgas domi, tad toreizējās valdības partijas bija domē opozīcijā. Taču tagad Rīgas koalīcijā ir “Jaunā Vienotība”, kas ir premjera partija, un arī valdībā esošā Nacionālā apvienība un Latvijas Reģionu apvienība, atgādināja N. Ušakovs.

V. Ķirsis, kurš kopā ar M. Staķi nesen tikās arī ar valdības vadītāju Krišjāni Kariņu (“JV”), nenoliedza, ka vairākus projektus būs iespējams īstenot, pateicoties valdības pretimnākšanai. Ir panākta arī vienošanās par ārkārtas aizdevumu četru Rīgas tiltu – Vanšu, Zemitāna, VEF un Vairoga pārvada – remontam, “jo ekspertu atzinums ir, ka vairs nevar vilkt garumā”, paskaidroja V. Ķirsis.

Viņam prieks, ka oponents N. Ušakovs ir pamanījis pabeigto Sarkandaugavas pārvadu. Kad jaunā Rīgas vadība pārņēmusi Brasas tiltu, tam nebija ne projekta, ne naudas, paskaidroja vicemērs. Arī Brasas tilta remontam dome lūdza aizdevumu. “Tāds bija mantojums, ko saņēmām, tagad notiek būvdarbi pilnā sparā,” piebilda V. Ķirsis. Viņš, redzot N. Ušakova aktivitātes Latvijā, pieļāva, ka “Eiropas Parlamenta vēlēšanu tuvums dara savu – ja neievēlēs Eiroparlamentā, varēs kandidēt pašvaldību vēlēšanās”.

Bijušajam pašvaldības vadītājam atbildi parādā nepalika arī Rīgas mērs M. Staķis, kurš apgalvoja: “Mēs no Ušakova saņēmām nolaistu pilsētu, gadiem neremontētu ceļu infrastruktūru.” Pēc tam viņš uzskaitīja jau paveikto un iecerēto. Tagadējā dome uzbūvēšot arī Austrumu maģistrāli, būšot 100 kilometru garš veloceliņš, ko partijas solīja pirms vēlēšanām. Jau ir veikti ieguldījumi Rīgas parkos, tajos esot pieejams dzeramais ūdens.

“Rīga ir kļuvusi investoriem draudzīgāka. Mēs mērķtiecīgi un pacietīgi darām visu, lai Rīga vairs nekad nebūtu izzagta un skandāliem apvīta pilsēta, par ko atgādina kriminālprocesi. Ja mums izdosies paveikt iecerēto, tad mēs uzvarēsim,” bija pārliecināts M. Staķis. Šī pārliecība viņam bija, neraugoties uz to, ka Rīgā vienlaikus tiek īstenoti vairāki vērienīgi projekti, Rīga ir “pārrakta uz pusēm”, ir izmaiņas sabiedriskā transporta kustības maršrutos un cilvēki piedzīvo daudzas neērtības. V. Ķirsis uzskata – iedzīvotāji saprot, ka infrastruktūrā ir nepieciešami uzlabojumi, tāpēc jāpaciešas, lai pēc tam būtu labāk.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.