Publicitātes foto

Uz “Latvijas Grāmatu izstādi 2019” – kopā ar bērniem! 0

Jau šajā nedēļas nogalē – no 1. līdz 3. martam – Ķīpsalā notiks “Latvijas Grāmatu izstāde 2019”, kurā lietderīgi pavadīt laiku īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem.

VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs
FOTO. Kā izskatās nacistu slepenās pilsētas Antarktīdā?
Lasīt citas ziņas

Mazie lasītāji varēs ne tikai apskatīt jaunākās grāmatas, iepazīt to autorus un satikt dažādus pasaku tēlus, bet arī radoši, izzinoši un aizraujoši darboties.

Jaunumi grāmatu pasaulē

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašas jaunākās bērnu grāmatas izstādē piedāvās gandrīz visi Latvijas grāmatizdevēji. Piemēram, “Liels un mazs” prezentēs Marijas Parras grāmatas “Vafeļu sirdis” turpinājumu – grāmatu “Vārtsargs un jūra”, “Latvijas Mediji” – Džesikas Taunzendas debiju “Nekadbija” un Andras Manfeldes darbu “Vēja Vīrs un mēs”, “Jānis Roze” – Robina Bobina grāmatu “Zelta Guldenis”, “Zvaigzne ABC” – Zandas Radziņas jauno veikumu “Esi man vajadzīgs”, “Izdevniecība RaKa” – Guntas Epneres spēļu izdevumu “Burtotava”, “Madris” – pārsteiguma grāmatas “Uzpūt, nomierini, uzlīmē plāksteri!” un “Lāčukam vajag brilles”, “Pētergailis” – Jura Zvirgzdiņa grāmatu “Zvaigžņu tramvajs” un Ineses Paklones lasāmvielu puikām un meitenēm “Es picas brālēnu cepu”. Un tas nebūt nav viss!

Noskaties Leļļu teātra izrādi!

Maksam un Moricam ir ievērojama nedarbu pieredze. Reiz viņi apmuļķoja gandrīz visus ciema iedzīvotājus. Šoreiz viņi ir pieauguši un kļuvuši nedaudz prātīgāki. Slavenie delveri pat ir piekrituši mums visiem izstāstīt septiņus neparastākos dzīves atgadījumus ar visām no tā izrietošajām sekām.

Izrāde notiks svētdien, 3. martā, plkst. 10.50 Jautrajā lasītavā.

Ķīniešu kaligrāfijas darbnīca

1. martā plkst. 15.15 Jautrajā lasītavā notiks Ķīniešu kaligrāfijas darbnīca bērniem “Maigs otas pieskāriens”, kurā varēs iepazīt grāmatu “Sapnis katrai naktij” un tās varoņus. Tā būs lieliska iespēja uzgleznot grāmatā aprakstītos hieroglifus uz ķīniešu “burvju” papīra, kas pēc tam pārvēršas tušas zīmējumā.

Par godu Jaunajam gadam bērni ar tušu varēs uzzīmēt arī ķīniešu 2019. gada īpašo dzīvnieku – cūciņu. Pievienojies!

Literatūras stunda kopā ar sunīti Loti

Tu esi atbildīgs par to, ko pieradini! – tā Mazajam princim mācīja lapsa. Arī biedrība “Lurda” 1. martā plkst. 12.15 pamatskolas vecuma bērnus aicina uz atbildības un literatūras stundu “Esi man vajadzīgs”, kur varēs sastapt gudro suni Loti un rakstnieci, skolotāju Zandu Bērziņu-Radziņu. Mazie lasītāji Jautrajā lasītavā varēs piedalīties dažādos konkursos un savā īpašumā iegūt jauno grāmatu “Esi man vajadzīgs”.

Nāc pagalmā spēlēties!

Paslēpes, Sālsstabi, Cietumiņi, Kazaki pret laupītājiem, Nazīši… šīs āra rotaļas vēl pirms padsmit gadiem ar lielu prieku spēlēja gandrīz visi bērni un gandrīz visos māju pagalmos un laukumos.

Mūsdienās par tām ir aizmirsts, tāpēc Liene Lasmane grāmatā “Pagalma mantojums” ir apkopojusi 32 jautrākās un populārākās āra rotaļas un 2. martā plkst. 11.15 aicina uz grāmatas atvēršanas svētkiem un pagalma spēļu spēlēšanu Jautrajā lasītavā. Bērni varēs izkustēties, bet vecāki – atcerēties bērnību!

Pasaku rakstīšanas meistardarbnīca

2. martā plkst. 15.15 Jautrajā lasītavā notiks pasaku rakstīšanas meistardarbnīca bērniem, kur rakstīšanas knifiņus atklās pasaulē populārākais ukraiņu rakstnieks Andrejs Kurkovs. Viņa kontā jau ir piecas bērnu grāmatas. Meistardarbnīca notiks krievu valodā. Pievienojies un ļauj vaļu fantāzijai!

Mainies ar grāmatām!

Noteikti arī tavā grāmatu plauktā ir grāmatas, kas jau vairākkārt ir pārlasītas un nu ir gatavas doties pie cita mazā lasītāja. Ņem tās līdzi uz “Latvijas Grāmatu izstādi 2019”, jo visas trīs dienas darbosies Grāmatu maiņas punkts. Starp citu, Rīgas Centrālā bibliotēka maiņas punktam ir sagatavojusi sākumkapitālu – 5542 grāmatas, no kurām 1096 ir bērnu un jaunatnes literatūra. Arī vecāki atradīs sev piemērotu lasāmvielu!

Iegriezies radošo aktivitāšu zonā!

“Smilšu lampu” radošajā aktivitāšu zonā mazie izstādes apmeklētāji varēs darboties uz gaismas galdiem, spēlēties krāsainās smiltiņās uz smilšu lampām un sajust dažādu birstošo materiālu struktūras, kā arī zīmēt skaistas pasakas uz luminiscējošiem gaismas molbertiem. Vēl “Smilšu lampas” ir sarūpējuši pavisam karstu jaunumu – izglītojošu koka spēļu komplektu “Reiz sensenos laikos…”. Atdzīvosies gan karalis un karaliene, bruņinieki un jātnieki, gan pils ar pūķi un princesi!

Sacenties galda spēļu turnīros!

“Latvijas Grāmatu izstādē 2019” gan mazie, gan lielie apmeklētāji varēs iepazīt aizraujošo galda spēļu pasauli. “Brain Games” aicina sacensties “Skiču drudzis” un “ICECOOL” turnīros, uzspēlēt “Šurpu turpu” un pat iepazīt spēles, kas vēl tikai parādīsies veikalu plauktos. Savukārt “Kokmaizītes” piedāvās uzspēlēt dažādus “Domino” – gan latviešu, gan latgaliešu, gan ventiņ`. Protams, būs arī lielās sacensības “Burtošanas čempionāts”. Tur pārliecināsies, ka burtot ir jautri!

Darbojies radoši!

Apmeklējot papīra darbnīcu “Cronquist”, būs iespēja vērot papīra pagatavošanas procesu, kā arī pašiem piedalīties papīra virsmas dekorēšanā. “Gudra Galva” iepazīstinās ar attīstošām rotaļlietām un izglītojošiem materiāliem gan maziem, gan lieliem!

Savukārt “Amber Puzzle” stendā šogad varēs izmēģināt un iegādāties ne tikai jaukas, atraktīvas un krāsainas puzles, bet arī dažādus metodiskos materiālus intelekta attīstīšanai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs
FOTO. Kā izskatās nacistu slepenās pilsētas Antarktīdā?
Amerikāņu astronauts Edgars Mitčels nosūtītā vēstulē Obamam atklājis, ka citplanētieši nepieļaus kodolkarus uz Zemes
VIDEO. “Kas notiktu, ja raķešu triecienā uzsprāgtu Zaporožjes atomstacija? Radiācija būs pa visu Eiropu?”: atbild Jānis Slaidiņš 7
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums
VIDEO. Henriks Danusēvičs: “Latvija ir viena no retajām ES valstīm, kurā ir tik augsts PVN pārtikai” 3
Iznīcināts, izlaupīts, nozagts… Eksperti dokumentē kultūras vērtību milzīgos zaudējuma apmērus Ukrainā
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs
35% autovadītāju pie stūres runā pa telefonu, gandrīz tikpat daudzi dzer kafiju
21:31
Dace Baltruma: “Valsts parlamentā vajadzētu pulcēties tautas gaišākajiem prātiem. Kandidātu saraksti manu pārliecību ir sagrāvuši”
19:55
Lielu lomu šodien tavā dzīvē spēlēs dažādas nejaušības. Horoskopi 15.augustam
19:03
Princis Harijs savā grāmatā visskarbāko kritiku veltīs trim ģimenes locekļiem: ar ko šie cilvēki viņu nokaitinājuši?
Pie ASV Kapitolijas ēkas nošāvies kāds vīrietis 11
Vidusslānis Latvijā dzīvo labi: pieprasījums pēc apvidus auto pieaudzis un katrs otrais pircējs interesējas par elektroauto
Uzkritis traktors, pļaušanas mehānismā ierauts cilvēks: darot lauksaimniecības darbus nelaimes gadījumi mēdz būt arī letāli
VIDEO. Raita Karnīte: “Viedokļi atšķiras – vai vēja parks ietekmē veselību, tāpēc pārsteidz, ka to pie mums grib izvietot uz zemes, ne jūrā…
Polija strādā pie koncepcijas, kas ļaus neizsniegt vīzas Krievijas pilsoņiem 22
VIDEO. “Tā ir īsta sliņķu metode!”: zaļā dzīvesveida piekritēja Anitra Tooma pastāsta, kā uz kartona izaudzēt kartupeļus 16
VIDEO. Asa sižeta notikumi Purvciemā: aizturēts piedzēries mopēda vadītājs bez tiesībām, braucot pa pretējo joslu un cenšoties bēgt no policijas
Dace Baltruma: “Valsts parlamentā vajadzētu pulcēties tautas gaišākajiem prātiem. Kandidātu saraksti manu pārliecību ir sagrāvuši”
Planētas noslēpumi: Kā Džordžs Bušs un NATO neģēlīgi piekrāpa Gorbačovu
Pirmās prognozes pirmdienai – svelme vēl neatkāpsies, taču ir arī kāda priecīga ziņa 8
VIDEO. Pirmajā lidojumā devies mazais ērglis Otto, kurš jau kļuvis par soctīklu slavenību 2
FOTO. Saglabāts pat saimnieka krēsls, kas pildīts ar salmiem! Kā Viktors apvieno senu Jūrmalas vasarnīcu ar mūsdienu arhitektūru 3
FOTO. Kā izskatās nacistu slepenās pilsētas Antarktīdā?
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs