Latvijā
Kriminālziņas

Uz Latvijas robežām pieaug nelegālās migrācijas spiediens7

Foto EPA/LETA

Pagājušās nedēļas laikā Latvijas robežsargi par nelikumīgu robežas šķērsošanu aizturējuši
32 nelegālos imigrantus. Tas liecina, ka uz robežām turpina pieaugt nelegālās migrācijas spiediens informēja Valsts robežsardze (VR).

Ar dažu dienu intervālu tika aizturētas trīs robežpārkāpēju grupas, kurās bija 16 Afganistānas, 14 Vjetnamas un divi Krievijas pilsoņi.

Pašlaik robežsardze veic nepieciešamās procesuālās darbības personu noskaidrošanai un tālāko lēmumu pieņemšanai.

“Gan šie pēdējās nedēļas notikumi uz Latvijas ārējās robežas, gan informācija no kaimiņvalstu robežsargiem liecina par to, ka uz robežām turpina pieaugt nelikumīgās migrācijas spiediens,” norāda VR.

Tā, uz Igaunijas-Krievijas robežas, netālu no Luhamaa robežkontroles punkta, tika aizturēti desmit Vjetnamas pilsoņi un viens Krievijas pilsonis, savukārt Krievijas pusē, aptuveni pusotru kilometru no Latvijas robežas, tika aizturēti desmit Vjetnamas pilsoņi.

Kopš gada sākuma par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu jau aizturēti 68 trešo valstu piederīgie, tostarp 37 Vjetnamas, 16 Afganistānas, 11 Krievijas pilsoņi.

Saistītie raksti

2015.gadā tika aizturēti 463 trešo valstu piederīgie, tostarp 309 Vjetnamas, 70 Irākas, 30 Afganistānas, 25 Krievijas pilsoņi.

Valsts robežsardze arī turpina aizturēto ārzemnieku izraidīšanu. Iepriekšējās nedēļas laikā no valsts tika izraidīti 12 Vjetnamas pilsoņi. Kopš šā gada sākuma no Latvijas jau izraidīti 85 ārzemnieki, no tiem 55 vjetnamieši. 2015.gadā kopā tika izraidīti 427 ārzemnieki, starp kuriem 253 bija Vjetnamas pilsoņi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlajo
Intervija 16 minūtes
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
40 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Naktī notikusi traģēdija Aizputes novadā: vīrietis nokritis no motocikla un gājis bojā notikuma vietā
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 1 stunda