Latvijā
Vēsture

Uz “Visvalža dienu” Daugavpilī sestdien pulcēsies vikingi1

Publicitātes foto

Sestdien, 24. septembrī Daugavpils cietoksnī pie Nikolaja vārtiem notiks Daugavpilī pirmais vikingiem veltītais vēsturisko rekonstrukciju klubu festivāls “Visvalža diena”, LA.lv uzzināja Daugavpils domē.

Pirms tūkstošiem gadu gar tagadējo Daugavpils atrašanās vietu pa Daugavu ritēja senais tirdzniecības ceļš “no varjagiem līdz grieķiem”. Ceļš sākās pie varjagiem un pa upi veda līdz pat bagātajai Konstantinopolei Bizantijā. Varjagu vīri pa to devās mīt zvērādas un dzintaru pret austrumzemju rotām, sudrabu un zīdu. Rudenī, atgriežoties mājās, kamēr Daugava vēl bija kuģojama, viņi upes krastos mēdza ierīkot nometnes. Toreiz te viņi esot sastapušies ar senajiem latgaļiem un arī ar bagātās Jersikas valsts valdnieku Visvaldi. Šoreiz, pēc daudziem gadu simteņiem, nometne tiks veidota pavisam tuvu Daugavas krastam – Daugavpils cietoksnī, kur tās dalībniekus sagaidīs Daugavpils iedzīvotāji un viesi.

Festivāls iecerēts kā Daugavpils vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” dibināšanas svētku pasākums. Festivāla nosaukums “Visvalža diena” ir par godu Jersikas valsts valdniekam Visvaldim (XIII gs. vēst. avotos Vissevalde, Viscewolod), kas valdīja Jersikas pilskalnā un bija viens no ietekmīgākajiem tā laika valdniekiem.

Saistītie raksti

Festivāla apmeklētājiem būs iespēja aplūkot vikingu pārvietojamās nometnes ekspozīciju. Varēs pielaikot bruņas un iemācīties apieties ar viduslaiku kaujas ieročiem. Pasākuma organizatori sola, ka ikvienam interesentam būs iespēja iesaistīties vikingu spēlēs un izdarībās.

Pasākumu ar Daugavpils pilsētas domes finansiālu atbalstu organizē Daugavpils vēsturiskās modelēšanas klubs “Robeža”, tajā piedalīsies arī Rēzeknes klubs “Kroma kolna Bruoliste”, kas ir Latgalē ir vienīgā vēstures aktīvistu un rekonstruktoru biedrība, kas pēta Latgales senvēsturi un kultūru, rīko dzīvās vēstures pasākumus, demonstrē unikālās, krāšņās un daudzveidīgās rotas un sagšas, seno karavīru ekipējumu, ieročus, cīņas mākslu un sadzīvi, lai ikviens interesents gūtu priekšstatu par seno latgaļu vērtībām, laiku un telpu.

LA.lv