Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115

Latvijas futbola izlase vakar pārbaudes spēlē ar 1:0 pārspēja Azerbaidžānu, vārtus spēles izskaņā gūstot Vladislavam Gutkovskim.

Latvijas izlase Maltā aizvadīja vairāk nekā nedēļu ilgu treniņnometni un divas pārbaudes spēles. Pirmajā bija neizšķirts pret Kuveitu (1:1), otrajā uzvarēta Azerbaidžāna, kas FIFA pasaules rangā ir 121. vietā – 14 pozīcijas augstāk par mūsējiem. Abām komandām šī bija piektā savstarpējā spēle, mūsējiem uzvarot pirmo reizi.

Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs salīdzinājumā ar maču pret Kuveitu sākumsastāvā bija veicis trīs izmaiņas, pirmo reizi valsts izlases rindās spēli iesākot Renāram Varslavānam. Vārtu drošība pirmajās 45 minūtēs tika uzticēta pieredzējušajam Pāvelam Šteinboram, bet otrajā puslaikā debiju izlasē piedzīvoja Rihards Matrevics.

Spēles sākumā labāki bija pretinieki, 16. minūtē Azerbaidžānas izlases pussargam Karam Karajevam pēc tālšāviena norībinot Latvijas izlases vārtu pārliktni. Karajevs uzmanības centrā vēlreiz nokļuva 30. minūtē, ar pēdējās cerības sodu apturot Gutkovski, par to nopelnot sarkano kartīti.

Tiesa, azerbaidžāņi arī mazākumā spēja izveidot labas iespējas, vēlreiz trāpot pa vārtu konstrukciju, pirmajās 45 minūtēs esot labākiem. Pēc atpūtas bumbu vairāk jau kontrolēja Latvijas spēlētāji, taču bīstamākais moments bija vien Alvja Jaunzema tālsitiens, kuru pretinieku vārtsargs ne bez grūtībām atvairīja.

Izšķirošā izrādījās standartsituācija – 85. minūtē pēc stūra Antonijs Černomordijs ar galvu pāradresēja bumbu Gutkovskim, kurš no tuvas distances, arī sitot ar galvu, raidīja bumbu tīklā. Viņam tas bija sestais precīzais sitiens valstsvienības rindās. Atlikušajā laikā Kaspars Dubra par diskusijām ar tiesnesi nopelnīja otru dzelteno kartīti un atstāja laukumu, Azerbaidžānai bija laba iespēja izraut neizšķirtu, taču vietā bija Mat­revics.

“Tipiska pārbaudes spēle, kurā mums bija savi uzdevumi, taču kopumā spēle bija viduvēja,” pēc mača atzina Kazakevičs.

“Pietiekami daudz tehniskā brāķa, jautājumi ir arī par konkrētiem kļūdainiem lēmumiem laukumā. Pirmajās 15 minūtēs mums nenācās viegli, taču spēles gaitā spējām atgriezt kontroli, jo bijām vairākumā un arī vairāk spēlējām ar bumbu. Lai arī spēlē nepaveicām to, ko plānojām, priecājos, ka ar ne to izteiksmīgāko sniegumu spējām uzvarēt.

Arī ar treniņnometni esmu gandarīts, jo piestrādājām pie tām lietām, kas būs nepieciešamas jūnijā Nāciju kausa spēlēs,” tā Kazakevičs, kura vadībā Latvijas izlase pēdējās četrās spēlēs izcīnījusi divas uzvaras un divas reizes cīnījusies neizšķirti.

Tikmēr Latvijas U-17 izlase Dānijā noslēdza Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru, pēdējā mačā spēlējot neizšķirti 0:0 ar Zviedrijas vienaudžiem. Četru komandu grupā mūsu jaunieši palika pēdējie, jo pirms tam zaudēja Šveicei (0:1) un mājiniecei Dānijai (2:3).