Pasaulē
Eiropa

Vācijā aptur eksperimentus ar dzīvniekiem0


Video redzams bīgls, kurš krātiņā asiņo un mirst.
Video redzams bīgls, kurš krātiņā asiņo un mirst.
Foto: Cruelty Free International

Dzīvnieku testēšanas uzņēmums Lejassaksijā – farmakoloģijas un toksikoloģijas laboratorija (LPT) – spiests slēgt vienu no savām trim laboratorijām Mīnenbitelē pēc apsūdzībām par nežēlību pret dzīvniekiem un testēšanas datu falsificēšanu.

Oktobrī dzīvnieku aizsardzības organizācija “Cruelty Free International” un “SOKO Tierschutz” veica slepenu izmeklēšanu, kura atklāja dzīvnieku ciešanas, nepietiekamu aprūpi, sliktu praksi un Eiropas tiesību aktu par izmēģinājumiem ar dzīvniekiem pārkāpumus. LPT veic pērtiķu pētījumu ķīmijas un farmācijas uzņēmumam “Merck”.

Vācu telekanāls “NDR” un “Der Spiegel Online” publiskoja LPT vēstuli kompetentajām iestādēm, kurā uzņēmums apņēmies izbeigt eksperimentus ar suņiem, kaķiem un pērtiķiem, vēlākais, līdz 2020. gada martam. Vācija ir lielākais dzīvnieku izmantotājs ES. 2017. gadā šai valstī tika veikti 2 068 813 eksperimenti ar suņiem, kaķiem un pērtiķiem.

19% no visiem eksperimentiem Vācijā 2017. gadā bija cilvēka un veterināro zāļu testi. “Cruelty Free International” aicina Eiropas Komisiju veikt visaptverošu pārskatu par dzīvnieku izmantošanu regulatīvajās toksicitātes pārbaudēs Eiropā.

Saistītie raksti
LA.lv