Strādnieki komplektē “Audi” rūpnīcā Igolštatē. Vācijas autobūvē strādā vairāk nekā 800 tūkstoši, kuru darba vietas varētu ietekmēt ASV lēmums paaugstināt ievedmuitu.
Strādnieki komplektē “Audi” rūpnīcā Igolštatē. Vācijas autobūvē strādā vairāk nekā 800 tūkstoši, kuru darba vietas varētu ietekmēt ASV lēmums paaugstināt ievedmuitu.
Foto – CHRISTOF STACHE/AFP/LETA

Vācijā algas kļūs vēl konkurētspējīgākas 0

Vācijas parlaments piektdien apstiprinājis likumā noteiktās minimālās algas palielināšanu, sākot no oktobra, līdz 12 eiro stundā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Minimālās algas palielināšanu atbalstīja valdošā koalīcija – sociāldemokrāti (SPD), zaļie un liberālā Brīvo demokrātu partija (FDP) -, kā arī opozīcijā esošā kreiso ekstrēmistu partija “Die Linke” (“Kreisie”).

Konservatīvā opozīcija un labējā eiroskeptiķu partija “Alternatīva Vācijai” (AfD) no balsošanas atturējās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašreiz minimālā alga Vācijā ir 9,82 eiro stundā, bet jūlijā tā tiks palielināta līdz 10,45 eiro.

Tajā pašā laikā maksimālais atalgojums par tā dēvētajiem mazajiem darbiem no oktobra pieaugs no 450 līdz 520 eiro mēnesī.

Vācijas darba lietu ministrs sociāldemokrāts Hubertuss Heils norādīja, ka sevišķi labumu no minimālās algas palielināšanas gūs sievietes un Austrumvācijas iedzīvotāji.

Vācijas kanclers Olafs Šolcs izraudzījās algu palielināšanu par vienu no galvenajiem solījumiem savā priekšvēlēšanu kampaņā pagājušajā gadā.

Daudzi politiķi debašu laikā minēja pašreizējo augsto inflāciju kā vienu no iemesliem, kāpēc minimālā alga ir tik svarīga. Savukārt opozīcijas partijas apgalvoja, ka minimālā alga nepasargās cilvēkus pret tālāku cenu kāpumu, un ir citi risinājumi, kā palielināt pirktspēju un saglabāt Vācijas ekonomiku konkurētspējīgu.

SAISTĪTIE RAKSTI