Daļa sēdīsies “airBaltic” un aizlidos. Vai Saeimas deputātiem vajadzētu pamest valsti apdraudējuma gadījumā? 159

“Mums ir piemērs ar [Ukrainas prezidentu Volodimiru] Zelenski. Zelenskis palika,” atbildot uz jautājumu, vai Saeimas deputātiem vajadzētu pamest valsti apdraudējuma gadījumā, TV24 raidījumā “Preses klubs” sacīja jurists Kalvis Vītoliņš.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses 10
Lasīt citas ziņas

Viņš piezīmē, ka, visticamāk, gaidīja, ka viņš pametīs valsti: “Psiholoģiski tas varētu ietekmēt.”

Jautājums, vai arī pie mums ir tādi Zelenski? Cik daudzas valsts augstākās amatpersonas paliks Latvijā apdraudējuma gadījumā?

CITI ŠOBRĪD LASA

Saeimas deputāts Igors Rajevs salīdzina šādu situāciju ar militāru operāciju, kur komandieris un komandiera vietnieks nekad neatrodas vienā un tajā pašā vietā. Viņi vienmēr atrodas dažādās vietās, un pat pārvietojoties, izmanto vairākas lidmašīnas vai helikopterus.

“Tas tiek darīts tāpēc, lai pat zaudējot vienu vai divas lidmašīnas vai helikopterus, jūs nezaudētu vispārējo kapacitāti. Un izpildīt to uzdevumu, kuru ir jāpilda,” viņš skaidro.

Rajevs norāda, ka arī Saeima apdraudējuma situācijā kaut kādā veidā sadalīsies. Iespējams, ka pāris cilvēki patiešām sēdīsies “airBaltic” un pametīs valsti.

“Bet viņi lidos nevis tādēļ, ka viņiem ir bail, bet tādēļ, ka viņi funkcionāli pildīs noteiktos uzdevumus un, ja gadījumā kaut kas notiks ar tiem cilvēkiem, kuri paliek Latvijā, lai viņi varētu turpināt pildīt viņu uzdevumus,” Rajevs skaidroja, uzsverot, ka valsts pārvaldei ir jādarbojas, lai cilvēki saprastu, ka vara Latvijā joprojām pieder mums un mēs joprojām nosakām kārtību šajā valsī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.