Vai Levita kungs ir interpretējis Satversmi? 103

56.pants – Ministru kabinetu sastāda persona, kuru uz to aicina valsts prezidents.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

Ļoti lakoniski – nekādu papildu nosacījumu, pat ka kandidātam jābūt politiķim. Šajā gadījumā vai Levita kungs nav interpretējis Satversmi?

Satversmi šajā gadījumā ir interpretējis likumdevējs ar Ministru kabineta iekārtas likumu, kurš darbojas jau gandrīz 15 gadus, kur ir jau uzrakstīts, kā tas viss notiek! Un jau iepriekš Ministru kabineta iekārtas likumā bija noteikta kārtība, kā tas viss notiek, tā TV24 raidījumā “Nedēļa Post Scriptum” sacīja Sanita Osipova, juriste, LU profesore, bijusī ST priekšsēdētāja.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Vienlaikus tā ir pilnīgi jauna kārtība, kā tas notiek – jāatceras, ka vēlēšanās uzvarējusī partija ne vienmēr tiek valdībā, ne vienmēr tiek pie Ministru prezidenta amata kandidāta vai pie šā amata vispār.

Zinām, ka iepriekšējos gados labi vēlēšanu rezultāti bijuši “Saskaņai”, bet ne reizi prezidenti nav aicinājuši viņus veidot valdību, jo ir skaidrs, ka viņi nedabūtu 51 balsi valdībā”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.