Foto: Vronivis/SHUTTERSTOCK

Vai siltumnīcu jau taisīt ciet? 7

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu 23
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

“Katru gadu ir citādi laikapstākļi, un nevar saprast, kad taisīt ciet tomātu siltumnīcu.” – jautā Kaspars Rīgā.

Visu vasaras sezonu siltumnīcas durvīm jābūt atvērtām, lai naktīs neveidotos kondensāts. Saiva Bražūne no dārzniecības “Neslinko” iesaka vēl nesteigties ar siltumnīcas durvju aizvēršanu naktīs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nakts vēsums tomātiem nav tas bīstamākais, jo augi paši prot pielāgoties. Temperatūras izmaiņas dabā notiek pakāpeniski, un tomāti zina, kā reaģēt. Taču, ja iejaucas cilvēks un apkārtējā temperatūra un gaisa mitrums mainās strauji (pēkšņi aizverot durvis un lūkas), augi ir stresā.

Jārēķinās, ka arī augi elpo. Mazdārziņu siltumnīcas lielākoties ir nelielas, un augi jau tās pieauguši pilnas līdz griestiem. Šādā gadījumā noslēgtā telpa tiek ļoti strauji pieelpota. Tas rosina strauju dažādu puvju attīstību.

Par siltuma saglabāšanu jāsāk domāt, kad gaisa temperatūra vakaros noslīdējusi līdz 8–10 grādiem. Taču jārēķinās, ka pat atvērtā siltumnīcā noteikti būs siltāks nekā ārā, jo siltumu izstaro gan paši saulē sasilušie tomāti, gan augsne, gan laistāmā ūdens mucas.

Siltumnīcu vajadzētu vērt ciet, ja parādās aukstās nakts miglas. Dažādās Latvijas vietās tas var būt atšķirīgos laikos. Taču arī tad augus nevar turēt pilnīgā ieslodzījumā. Obligāti atstāj atvērtu kādu vēdlogu. Ja tāda nav, vismaz durvis neaizver pilnībā vai aizver tikai apakšējo daļu (tādas durvis ir saliekamo konstrukciju būvēm).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.