Praktiski
Manas tiesības

Vai slimības pabalstu var saņemt arī tētis vai omīte?0

Foto: Ruslan Guzov/Shutterstock

“Vai slimības lapu saslimuša bērna (6 gadi) ārstēšanai var dabūt arī tētis vai omīte, ja māmiņa pati ir nopietni saslimusi?” jautā Laura no Rīgas.

Tiesības saņemt slimības pabalstu ir nodarbinātam bērna vecākam, kurš ir darba ņēmējs, pašnodarbinātais un faktiski veic sociālās apdrošināšanas iemaksas, kā arī pašnodarbinātā laulātajam, kurš brīvprātīgi pievienojies sociālajai apdrošināšanai, ja slima bērna kopšanas dēļ viņš neierodas darbā un tādējādi zaudē algotā darbā gūstamos ienākumus vai zaudē ienākumus kā pašnodarbinātais. Slimības pabalstu piešķir, ja saslimušais bērns ir vecumā līdz 14 gadiem.

Darbnespējas lapu līdz 14 gadu veca slima bērna kopšanai ārsts var izsniegt arī citai personai, kura audzina bērnu: vecvecākiem, audžuvecākiem, aizbildnim vai kādam citam, kurš saskaņā ar bāriņtiesas lēmumu kopj un audzina bērnu.

Saistītie raksti

Tātad arī tētis vai omīte, ja viņi strādā, maksā nodokļus un kādu laiku kopj saslimušu mazuli, var saņemt šādu pabalstu.

UZZIŅA

Kad ārsts e-veselības sistēmā reģistrēto darbnespējas lapu B ir noslēdzis, tētim vai omītei jāaizpilda e-iesniegums vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv. Tikai tad kāds no viņiem varēs dabūt pabalstu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.