Saeimas deputāts skaidro, vai tiešām sirmgalvjus, kuri nezinās latviešu valodu, aizvedīs pāri robežai 112

Vai tiešām tā būs, ka krievu sirmgalvjus, kuri nezinās latviešu valodu, aizvedīs pāri robežai? TV24 raidījumā “Ziņu top” skaidro Saeimas deputāts Raivis Dzintars.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Lasīt citas ziņas

Viņš atzīst, ka katrs konkrētais gadījums būtu atsevišķi jāizvērtē.

“Tas, ko nevajadzētu darīt – nevajag dot Krievijas propagandai instrumentus ar antihumāniem piemēriem,” politiķis aicināja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš norāda, ka cilvēkiem ir jādot iespēja vēlreiz nolikt eksāmenu. Tāpat jāizvērtē, vai viņš izrādījis kaut kādu apdraudējumu Latvijas valstij utt.

“Bet tas, ka valstij ir tiesības izraidīt ārvalstnieku, kas nepakļaujas likumīgām prasībām, es domāju, ka tas ir demokrātisks, normāls standarts ikvienai valstij,” Dzintars akcentēja.

Jau vēstīts, ka Imigrācijas likuma grozījumi paredz, ka tiem Krievijas pilsoņiem, kuri pirms Krievijas pilsonības iegūšanas bijuši Latvijas pilsoņi vai Latvijas nepilsoņi un saņēmuši pastāvīgās uzturēšanās atļaujas, līdz 1.septembrim jāiesniedz pārvaldē dokumenti Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai, tostarp arī apliecinājums par sekmīgi nokārtotu valsts valodas pārbaudi.

Paredzams, ka dokumentu izskatīšanas laiks būs līdz vienam gadam. Kamēr dokumenti tiks izskatīti, personai iepriekš izsniegtā uzturēšanās atļauja būs derīga līdz jaunas atļaujas saņemšanai.

Ja pieteikums netiks saņemts līdz 1.septembrim, no 2.septembra pastāvīgās uzturēšanās atļauja zaudēs spēku un līdz 2023.gada 2.decembrim būs jāatstāj Latvijas teritorija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.