Foto. AP Photo/Ivan Sekretarev

Krievijas propaganda apgalvo, ka Latvija jau gatavo vilciena sastāvu Krievijas pilsoņu deportēšanai no valsts 118

Latvijas pieņemtie Imigrācijas likuma grozījumi, kuros noteikts, ka Krievijas pilsoņiem jāapliecina savas latviešu valodas zināšanas, lai saņemtu uzturēšanās atļauju Latvijā, kļuvuši par materiālu Krievijas propagandai, kura apgalvo, ka Latvija jau gatavo vilciena sastāvu Krievijas pilsoņu deportācijai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

Krievijas mediji ziņo, ka Krievijas Ārlietu ministrija gatavojas uzņemt bēgļus no Baltijas valstīm.

Propaganda apgalvo, ka Latvijā jau tiek formēti vilcienu sastāvi, lai nogādātu uz Krieviju tos šīs valsts pilsoņus, kuri nav spējuši nokārtot latviešu valodas eksāmenu. To Krievijas informācijas aģentūrai URA.RU atklājis kāds Latvijas Saeimai tuvu stāvošs cilvēks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdzīga situācija esot gaidāma arī Igaunijā un Lietuvā.

Jau vēstīts, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) izsūtījusi informatīvas vēstules 24 505 Krievijas pilsoņiem, uz kuriem attiecas Imigrācijas likuma grozījumi.

Imigrācijas likuma grozījumi paredz, ka tiem Krievijas pilsoņiem, kuri pirms Krievijas pilsonības iegūšanas bijuši Latvijas pilsoņi vai Latvijas nepilsoņi un saņēmuši pastāvīgās uzturēšanās atļaujas, līdz 1.septembrim jāiesniedz pārvaldē dokumenti Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai, tostarp arī apliecinājums par sekmīgi nokārtotu valsts valodas pārbaudi.

Paredzams, ka dokumentu izskatīšanas laiks būs līdz vienam gadam. Kamēr dokumenti tiks izskatīti, personai iepriekš izsniegtā uzturēšanās atļauja būs derīga līdz jaunas atļaujas saņemšanai.

PMLP aicina dokumentus iesniegt savlaicīgi, lai šis process ritētu raiti un bez liekas kavēšanās.

“Īpaši svarīgi atcerēties, ka pat tad, ja uz personu attiecas valsts valodas pārbaudes izņēmums, visi pārējie dokumenti tāpat obligāti jāiesniedz, un tie pārvaldē ir jāsaņem līdz šī gada 1.septembrim,” uzsvērusi pārvaldes priekšniece Maira Roze.

Ja pieteikums netiks saņemts līdz 1.septembrim, no 2.septembra pastāvīgās uzturēšanās atļauja zaudēs spēku un līdz 2023.gada 2.decembrim būs jāatstāj Latvijas teritorija.

Ja vēstule šīs nedēļas laikā nav saņemta vai vēstules saņēmējs uzskata, ka prasība par valsts valodas prasmes pierādīšanu uz viņu neattiecas, PMLP aicina vērsties pārvaldē, rakstot e-pasta vēstuli uz adresi [email protected].

Pārvaldē nav jāvēršas tiem Krievijas pilsoņiem, kuri jau iesnieguši pieteikumu Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.