Ekrānuzņēmums: Facebook/Viss par un ap dārzu, dārza darbiem, stādu tirgus

“Vai to zaļo ņemt nost?” Dārzkopju pieredze, kā rīkoties ar augiem, kuri tiek pārdoti ar vaska pārklājumu 1

“Facebook” grupā “Viss par un ap dārzu, dārza darbiem, stādu tirgus” raisījusies interesanta diskusija par augiem, kas tiek pārdoti ar zaļiem zariem, kādi redzami pievienotajā fotogrāfijā.

Reklāma
Reklāma
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

Ieraksta autore vaicā: “Heisā, vai šo Zaļo plastmasu man ņemt nost?! 1x kaut ko tādu redzu.”

Ieskatījāmies komentāros, lai saprastu, kā tad šādā gadījumā rīkoties, jo stādu sezona šobrīd norit pilnā sparā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiek norādīts, ka zaļais ir vasks, kas tiek pārklāts zariem, lai tie transportēšanas laikā nezaudētu ūdeni un labāk saglabātos.

Pirms stādīšanas to neesot nepieciešams noņemt, jo tas pamazām pats nokritīs augšanas laikā.

Lielākoties šāds vaska pārklājums tiekot izmantots importētiem rožu stādiem, tāpēc dārzkopji rosina labāk tomēr izvēlēties vietējos stādus, atbalstot vietējo stādaudzētāju darbu.

Izvērstu skaidrojumu sniedzis Alvis: “Nav jāplēš vasks nost, bet šis izskatas baigi čābīgs! Bet par cik kārkls, tad, iespējams, ka var ko saglābt. Neredzu saknes, bet to var ielikt kādā spainī ar ūdeni uz kādām 6 stundām izmērkties. Tad ielikt ar visu podu ēnā uz daudz dienām, tik dienām, kamēr sāk ataugt augšas, vai potējuma zari, kaut vai ne visi, sekot mitrumam podā! Ja sāk augt, var sākt pieradināt pie saules. Ja labi aug, var stādīt paliekošā vietā. Kad ļoti labi sazaļojis, var izgriezt potējuma nokaltušos zarus! Jāizlauž visi pumpuri (laicīgi), kas veidosies uz kāta zem potējuma, jo spēku vajag augšai!”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.