Foto: Ieva Leiniša/LETA

Vairāki tirdzniecības centri pagarina darba laiku 0

Papildināta plkst. 16.50

Vairāki tirdzniecības centri pagarina darba laiku, liecina tirdzniecību centru publiskotā informācija.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Lasīt citas ziņas

Tostarp turpmāk no plkst.10 līdz 21 strādās tirdzniecības centri “Domina Shopping”, “Alfa”, “Mols”, “Rīga Plaza”, “Galerija centrs”, “Spice” un “Spice Home”, kā arī no trešdienas, 13.maija, no plkst.10 līdz 21 strādās iepirkšanās un izklaides centrs “Akropole”. Svētdienās “Spice Home” strādās no plkst.10 līdz 20. Vienlaikus tirdzniecības centros vairāki veikali uz nenoteiktu laiku ir slēgti, savukārt daži tirgotāji darbību plāno atjaunot pamazām.

“Rīga Plaza” pārstāvji atgādināja, ka no plkst.10 līdz 21 tirdzniecības centrs strādās no 16.maija. Līdz tam strādās pēc esošā darba laika, kas ir no plkst.12 līdz 20.

CITI ŠOBRĪD LASA
Savukārt katru dienu no plkst.11 līdz plkst.20 strādās tirdzniecības centrs “Galleria Riga”, bet no plkst.11 līdz 19 strādās tirdzniecības centrs “Origo”.

Vienlaikus tirdzniecības centra “Akropole” pārstāvji norādīja, ka, prognozējot klientu skaita pieaugumu, “Akropoles” administrācija tiešsaistes sistēmās sekos līdzi apmeklētāju skaitam, kas vienlaicīgi atrodas iepirkšanās centrā. Gadījumā, ja iepirkšanās un izklaides centrā būs vairāk apmeklētāju nekā nepieciešams, lai nodrošinātu drošu distanci, ieeja “Akropolē” tiks regulēta.

Tāpat “Akropoles” pārstāvji minēja, ka tirdzniecības centrā pie katras ieejas ir uzstādīti roku dezinfekcijas līdzekļi, kas regulāri tiek papildināti, katru dienu reizi stundā papildus standarta tīrīšanas prasībām tiek veikta pastiprināta saskares virsmu tīrīšana ar dezinfekcijas līdzekļiem, turklāt “Akropoles” ventilācijas sistēmas ir pārslēgtas no cirkulācijas režīma uz svaiga gaisa režīmu.

“Domina Shopping” direktore Dina Bunce norādīja, ka “Domina Shopping” nav klasisks “brīvdienu tirdzniecības centrs” – cilvēki izteikti biežāk iegriežas darba dienās, tāpēc, atsākot strādāt brīvdienās, tirdzniecības centrā apmeklētāju plūsmai vajadzētu būt mērenai.

Viņa norādīja, ka arī pagarinātais darba laiks palīdzēs izlīdzināt cilvēku pulcēšanos.

Kā uzsvēra Bunce, “Domina Shopping” turpinās nodrošināt visus preventīvos drošības pasākumus, kā arī turpinās telpu ventilāciju tikai ar svaiga gaisa pieplūdi. Veikalā norisināsies arī pastiprināta telpu uzkopšana, īpašu uzmanību pievēršot to vietu dezinfekcijai, kas tiek aizskartas ar rokām. Arī divu metru norādes, kā arī aizsargstikli nekur nepazudīs.

Pēc “Domina Shopping” vadītājas teiktā, papildus vēl pie visām ieejām “Domina Shopping” izvietos pamanāmas norādes par divu metru distances ievērošanu un dezinfekcijas līdzekļu lietošanu.

Regulāri tirdzniecības centra telpās atskaņos audio paziņojumus par drošības nosacījumu ievērošanu, kas aicina cilvēkus gan ievērot distanci, gan dezinficēt rokas, gan norēķināties iespēju robežās ar banku kartēm, gan lieki neuzkavēties veikalu telpās.

Reklāma
Reklāma

“Mols” vadītāja Una Tukiša sacīja, ka pēdējo nedēļu laikā pakāpeniski novērots apmeklējuma pieaugums. Viņa atzīmēja, ka tirdzniecības centrā ieviesti un turpmāk arī tiks nodrošināti visi Covid-19 pandēmijas drošības pasākumi. Vienlaikus veikala servisa partneri, piemēram, apsardzes dienesta darbinieki, seko līdzi pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem un uztur prasību ievērošanu tirdzniecības centrā.

“Alfa” vadītāja Liene Apine norādīja, ka, apzinoties, ka valdības lēmums par tirdzniecības centru darbības atsākšanu nedēļas nogalēs izraisīs lielāku apmeklētāju pieplūdumu, tirdzniecības centra iegādājies vienreizlietojamās medicīniskās sejas maskas.

Gadījumā, ja apmeklētāji savus sejas aizsargus būs aizmirsuši mājās vai vēlēsies papildu drošību iepirkšanās laikā, viņiem būs iespēja tos bez maksas izņemt informācijas stendā.

Sejas maskas veikalā būs pieejamas jau, sākot ar gaidāmo nedēļas nogali.

LETA jau ziņoja, ka, pārskatot saistībā ar Covid-19 pandēmiju iepriekš noteiktos ierobežojumus, Ministru kabinets 7.maija ārkārtas sēdē lēma atcelt liegumu tirdzniecības centriem strādāt nedēļas nogalēs un svētku dienās. Līdz ar to no otrdienas tirdzniecības centri var strādāt arī nedēļas nogalēs un svētku dienās.

Iepriekš, 24.martā, valdība lēma papildināt rīkojumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, tajā ietverot punktu, kas liedza tirdzniecības centriem strādāt brīvdienās un svētku dienās, tiesa izņēmumi bija pārtikas veikali, preses tirdzniecības vietas, aptiekas un veterinārās aptiekas, vakcinācijas kabineti, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, ķīmiskās tīrītavas, higiēnas un saimniecības preču veikali, kā arī ierobežojumi neattiecās uz būvniecības un dārzkopības preču veikaliem.

Vienlaikus joprojām spēkā saglabājas prasība visās tirdzniecības vietās nodrošināt papildus drošības pasākumus.

Tāpat ziņots, ka Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9.jūnijam, vienlaikus lemjot par būtisku dažādu ierobežojumu atvieglošanu. Ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, ārkārtējā situācija Latvijā ir kopš 13.marta.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.