Foto- LETA

Vairums iedzīvotāju atbalsta deputātu skaita samazināšanu pašvaldībās 0

Liela daļa Latvijas ekonomiski aktīvo cilvēku uzskata, ka pašvaldībās būtu jāsamazina deputātu skaits, liecina tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras “TNS Latvia” veiktais pētījums.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Latviete Agita spiesta bezspēcīgi noskatīties, kā Vācijas sistēma atņem viņas meitas: “Istabas stāv tukšas, viņas aizveda bez brīdinājuma” 30
Mīlestības un attiecību numeroloģija pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums
Kokteilis
VIDEO. “Labvakar!” Šlesers tiešajā ēterā neveikli pārsakās, par ko raidījuma vadītājs Jānis Krēvics nespēj valdīt smieklus 21
Lasīt citas ziņas

Par to, ka deputātu skaits pašvaldībās būtu jāsamazina, pārliecināti ir 72% respondentu – 33% uzskata, ka tas noteikti ir jādara, bet 33%, ka drīzāk ir jāsamazina.

Krietni vien mazāk ir tādu, kuri uzskata, ka deputātu skaits pašvaldībās jāatstāj tāds, kāds tas ir patlaban, – tā domā 17% aptaujāto. No viņiem 3% uzskata, ka deputātu skaits noteikti nav samazināms, bet 14% domā, ka drīzāk nav samazināms.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr 11% iedzīvotāju šajā jautājumā nav konkrēta viedokļa.

Jau ziņots, ka VARAM šīs vasaras laikā plāno sagatavot grozījumus likumā par pašvaldībām, lai samazinātu deputātu skaitu pašvaldībās un, paredzot aizliegumus konkrētu amatu savienošanā, novērstu iespējamu interešu konfliktu. Grozījumus plānots sagatavot šīs vasaras laikā, lai jau rudenī tos varētu skatīt Saeimā un spēkā tie stātos vēl līdz nākamvasar paredzētajām pašvaldību vēlēšanām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.