Laukos
Mežsaimniecība

Valsts meža dienests komentē nedēļas nogalē dzēstos 18 meža ugunsgrēkus0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Ieva Čīka/LETA

Divi no astoņpadsmit nedēļas nogalē dzēstajiem meža ugunsgrēkiem ir izcēlušies no ugunskuriem, kas liecina par cilvēku bezatbildību, liecina Valsts meža dienesta (VMD) mājaslapā publiskotā informācija.

VMD atgādina, ka 30. un 31.maijā kopumā konstatēti 18 meža ugunsgrēki ar gandrīz 18,95 hektāru kopējo uguns skarto platību.

Mežs dega Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā – astoņi meža ugunsgrēki, pa diviem meža ugunsgrēkiem bija Ziemeļaustrumu, Ziemeļvidzemes un Centrālvidzemes virsmežniecības teritorijā, un pa vienam meža ugunsgrēkam – Ziemeļkurzemes, Dienvidkurzemes, Dienvidlatgales, Zemgales virsmežniecības teritorijā.

Divi no 18 nedēļas nogalē dzēstajiem meža ugunsgrēkiem ir pierādījums cilvēku bezatbildībai, jo pēc situācijas izvērtēšanas tapis skaidrs, ka meža ugunsgrēki ir izcēlušies no ugunskuriem.

“Tādā laikā un vējā, pats par sevi, ugunskurus nedrīkst kurināt, un vēl ugunsnedrošajā periodā. Rupji vārdi vien nāk prātā,” aģentūrai LETA teica VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Jaunķiķis skaidroja – lai arī ugunsnedrošajā periodā speciāli paredzētās vietās tos ugunskurus drīkst kurināt, tos nevajadzētu atstāt nenodzēstus.

Tāpat jāvērtē vispārējā situācija, piemēram, šajos gadījumos – stiprais vējš, kas vēl gruzdošās ogles var iepūst dziļāk mežā.

“Vējainā laikā vajadzētu atturēties no jebkādām darbībām ar uguni,” brīdināja VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks, norādot, ka liesmas ļoti strauji var izplatīties.

VMD informē, ka šā gada 30.maijā pēc plkst. 20 Jūrmalas pilsētā Jaunķemeros, Ķemeru nacionālajā parka teritorijā pie Melnezera no mežā sakurināta un bez uzraudzības atstāta ugunskura izcēlās meža ugunsgrēks. Ugunsnelaime notika nomaļā vietā ezera krastā, kur praktiski nav ceļu.

Notikuma vietā operatīvi ieradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji, un ugunsgrēku 0,6 hektāru meža platībā izdevās ierobežot un pēc laika arī likvidēt.

Dzēšanas darbus sarežģīja stiprās un virzienu mainošās vēja brāzmas, kuru dēļ arī uguns mainīja virzienu.

Vēl viens atstāts ugunskurs kļuva par meža ugunsgrēka cēloni 30.maija pēcpusdienā Garkalnes novadā dabas liegumā “Buļļezers”, izdegot 0,98 hektāriem 140 gadīgu priežu audžu. VMD to veiksmīgi izdevās ierobežot un nodzēst.

VMD aicina cilvēkus meža ugunsnedrošajā laikposmā nekurināt ugunskurus mežā.

Dienestā atgādina, ka meža ugunsnedrošajā laikposmā, uzturoties mežos un purvos, aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus.

Saistītie raksti

Tāpat liegts kurināt ugunskurus atstāt ugunskurus bez uzraudzības, dedzināt atkritumus, pa mežu un purvu ārpus ceļiem braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem vai veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir paredzēta atbildība par ugunsdrošības noteikumu neievērošanu.
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Ap Āfrikas cūku mēra skarto novietni Gudenieku pagastā noteikta karantīna
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Atklāj, kur Latvijā konstatēts šogad pirmais ĀCM gadījums mājas cūkām
4 dienas
LE
LETA
Laukos
Veikalos būs plašāk pieejami vietējie augļi un dārzeņi. Parakstīts memorands 1
4 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
4 stundas