Kultūra
Mūzika un deja

Valsts svētku mēnesī “Lielais dzintars” piedāvās īsteni latvisku programmu0

Publicitātes foto

Tuvojoties valsts svētku mēnesim, Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” aicina baudīt īsteni latvisku muzikālo programmu, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Par godu Lāčplēša dienai 10. novembrī skanēs trimdas latviešu dzeja mūzikā “Rīgas Vokālā kvarteta” sniegumā.

16. novembrī pirmo reizi “Lielajā dzintarā” īpašs – valsts 101. jubilejai veltīts lielkoncerts, kurā Liepājas Simfoniskais orķestris, kori un solisti atskaņos latviešu mīlētāko komponistu skaņdarbus.

“Ar koncertzāli vien ir par maz, ir jādibina arī jaunas tradīcijas, stiprinot mūsu vērtības un piederības sajūtu valstij. Katra ģimene Latvijā svin valsts svētkus. Latvijai ienākot otrajā gadu simtenī, arī mēs Liepājas koncertzālē vēlamies svinēt kopā ar mūsu klausītājiem, sarūpējot ikgadēju svinīgu Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas koncertu.

Pirmajā koncertā ar vairāk nekā 120 dalībniekiem dzirdēsim gan iemīļoto Emīla Dārziņa “Melanholisko valsi”, gan arī Raimonda Tigula “Lec, Saulīte”.

Īpašs prieks arī par programmā gaidāmo Jāņa Kalniņa mūziku, kurš trīsdesmitajos gados ir strādājis Liepājas Filharmonijā,” par jauno svētku tradīciju stāsta koncertzāles “Lielais dzintars” valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.

Valsts svētku koncertā 16. novembrī plkst. 18 latviešu mūzikas klasiķu Jāzepa Vītola, Jāņa Mediņa, Emīla Dārziņa un citu tautā mīlētāko komponistu skaistākie skaņdarbi savīsies sarkanbaltsarkanā karoga krāsās, lai suminātu Latviju simtu pirmajā dzimšanas dienā.

Diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā uz “Lielā dzintara” skatuves apvienosies Liepājas Simfoniskais orķestris, Liepājas kori “INTIS” un “Laiks”, kā arī vadošie Latvijas Nacionālās operas solisti – Inga Šļubovska-Kancēviča un Raimonds Bramanis.

Pieredzējušo solistu skanējumu papildinās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas jaunie talanti.

Savukārt vēl 10. novembrī plkst. 15 kamerzāles sērijā “Personīgi” pirmssvētku noskaņojumu ar “Trimdas meditācijām” radīs “Rīgas Vokālais kvartets”. Kvartetā apvienojušies Latvijas labāko koru dziedātāji no “Latvijas Radio kora” un Valsts Akadēmiskā kora “Latvija”.

Koncertā Liepājā viņi izpildīs spožā britu komponista Gabriela Džeksona skaņdarbu “Trimdas meditācijas”. Tajā atspoguļota vispārcilvēcīgā bēgļu pieredze, apvienojot Otrā pasaules kara latviešu trimdas rakstnieku tekstus ar Tuvo Austrumu bēgļu dzeju.

Saistītie raksti

Savukārt pirmajā daļā skanēs slavenā amerikāņu komponista Deivida Langa skaņdarbs “Mazās sērkociņu pārdevējas pasija”, kas 2008. gadā ieguva prestižo amerikāņu Pulicera balvu.

Raksturīgi kamerzāles koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta būs iespēja tikties ar mūziķiem, lai pie koncertsērijas atbalstītāja :Andrito Kafijas Grauzdētava” sarūpētās kafijas tases baudītu sarunas neformālā gaisotnē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.