FOTO: Zane Bitere/LETA

Valtera Frīdenberga mīļotā pastāsta vairāk par mūziķa pēdējiem dzīves mirkļiem: “Pēteris Kļava teica: “Kad Valters aizies, tu man uzraksti”” 22

Žurnālā “Privātā Dzīve” šonedēļ publicētas mūziķa Valtera Frīdenberga mīļotās sievietes Kristīnes atmiņas par viņa dzīves pēdējām dienām. Tajās ir arī šis un tas, kas iepriekš plašākai sabiedrībai nebija zināms.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Kristīne Valteram bija blakus visā pēdējā laikā, arī pēdējā dzīves dienā… Viņa gan ilgi neesot zinājusi, ka Valteram palicis tik maz laika. To viņa aptvērusi vien aptuveni 2 nedēļas pirms viņa nāves. Viss pēdējais mēnesis esot pagājis lielās sāpēs un dažādos paveicamos uzdevumos – katru otro dienu bijis jābrauc saņemt jaunus pretsāpju medikamentus.

Sievietei bijis svarīgi izpildīt visas Valtera vēlmes, izdarīt tieši tā, kā viņš vēlējās, lai gan reizēm tas nemaz neesot bijis viegli: “Pēdējās nedēļās viņš gribēja būt mājās. Viņš vēlējās, lai ir aizvērti tumšie aizkari. Lai ir klusums un miers. Apkārt, protams, raksta un zvana radi, draugi. Viņi vēlas nākt. Viņi pat ir iebraukuši jau mājas pagalmā un grib uznākt augšā, bet Valters stingri saka, ka viņš nevēlas nevienu satikt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jo viņam jau piecelties un parunāties, ko viņš kā solīds cilvēks gribēja darīt, prasīja piepūli. Un tad es biju tā sliktā, kas saka, ka nevar nākt augšā. Tas ir stāsts par cilvēka vēlmju cienīšanu. Izpildīt tās ir ļoti būtiski, pat ja citiem tās ir grūti saprast,” žurnālam atklāta ir Kristīne.

Viņa atceras arī pašu pēdējo nakti, kas esot bijusi traka. Neviens medikaments īsti vairs neesot līdzējis. Kristīne zvanījusi ārstei un stāstījusi, ka ir ļoti traki un neciešami. Uz to ārste pateikusi, ka jāsaprot, ka nekas daudz vairs nav atlicis… Kristīnei gan joprojām licies, ka ārste runā muļķības, jo šķitis, ka Valters šo izcīnīs.

Pēdējā nakts ir spilgtā atmiņā. Neilgi pirms nāves viņus mājās apciemojis arī ārsts Pēteris Kļava”: “Un tad viņš man teica: “Kad Valters aizies, tu man uzraksti!”

Tieši tā arī Kristīne darījusi. “Pēteris deva uzdevumu, ko tālāk darīt. Man bija Valteram jāčukst ausī, lai viņš iet uz gaismu. Un jāatkārto tas vairākas reizes dienā, un tā vairākas dienas.”

Tā sievietei palikusi sajūta, ka viņa ir atvieglojusi drauga dvēseles ceļu mūžībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.