Mūžībā devies Valters Frīdenbergs, 17.10.2018.
Mūžībā devies Valters Frīdenbergs, 17.10.2018.
Foto: LETA

Filma par Valtera pēdējām dienām: kad asaras aprij vārdus un mīlestība turpina dzīvot 0

LTV Ziņu dienests publicējis emocionālu un aizkustinošu īsfilmu par tautā iemīļotā mūziķa Valtera Frīdenberga pēdējām dienām. Šī pēdējā vasara dziedātājam bijusi lieliska un mīlestības pilna. Diemžēl brīdī, kad ļaundabīgā saslimšana atgriezās, vienmēr tik ļoti apzinīgais Valters to neesot varējis pārdzīvot, jo nespēja attaisnot lielās cerības un realizēt to, ko viņš vēlējās piepildīt savas dzīves laikā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

“Valters vienmēr būs un paliks kā apliecinājums neticami stiprai gribai un tam, ka eņģeļi nereti dzīvo arī tepat, starp mums,” – teikts video.

“Tas, ko es tagad varu apstiprināt, ka jā, viņš mani mīlēja līdz mūža galam,” filmā par Valtera Frīdenberga pēdējām dienām atklāj Valtera līgava Kristīne. Viņa ari stāsta, ka apzinoties abu smago situāciju, viņi dzīvojuši laimīgu, smiekliem un jokiem piepildītu ikdienu. Abi savos laulības gredzenos gribējuši iegravēt – Es tevi mīlēšu līdz mūža galam un Tu esi mana mūža mīlestība.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Valters ar savu ienākšanu grupā “Tumsa”, ienesa jaunu enerģiju. Viņš pacēla to ansambli citā līmenī. Dziesmas mainījās un kļuva daudz citādākas, bet tajā pašā laikā tā bija “Tumsa”,” – atzīst Valtera labākais draugs Mareks Bērents. Mareks arī bija tas, kurš Valteru vadāja uz ķīmijas terapiju. Viņš video atklāj, ka ķīmijas nodaļā redzējis visu vecumu, sociālo slāņu un tautību cilvēkus, secinot, ka no šīs nāvējošās slimības pasargāts nav neviens.

Valtera draugs kopš bērnības ir Kārlis Būmeisters un viņš filmā stāsta, cik sāpīgi ir bijis uzzināt par viņa slimību: “Pēc kādas kārtējās koncertu tūres, viesnīcas numuriņā, kad parasti nodziest gaisma, tad viņš tā arī izstāstīja. Protams, tajā brīdī nebija šaubu, ka tas viss tiks izārstēts.”

2017. gada 21. novembrī notika brīnums, Valters lūdza finansiālu palīdzību tautai, lai spētu segt dārgo ārstēšanos, kas solīja palīdzēt un notiktu Vācijā. “Viņš gribēja dzīvot, viņš bija cīnītājs un nepadevās,” – stāsta Kristīne. Tauta Valteru mīlēja un jau divu stundu laikā viņam bija saziedoti 100 000 eiro, lai viņš varētu uzvarēt ļauno slimību un piepildīt savus sapņus.

Valtera pēdējā operācija bijusi ļoti smaga, taču viņš esot ātri atlabis. Tas radīja lielu ticību un cerību, ka sliktāk vairs nepaliks. Diemžēl ārsti atzina, ka jauniem cilvēkiem ļaundabīgas saslimšanas progress bieži ir daudz agresīvāks. Valtera stāvoklis tiešām bija uzlabojies un visi cerēja, ka grūtākais ir aiz muguras, bet slimība tomēr ņēma virsroku.

“Pēdējo mēnesi viņš dzīvoja lielās sāpēs un tas bija vistrakākais. Viņš visu laiku teicis – es dzīvošu kā es gribu un es gribu nodzīvot tā, kā es gribu. Bet viņš to nevarēja, jo sāpes to neļāva. Viņš ar sāpēm līdz pēdējam gribēja iet uz gudriniekiem, vēl nospēlēt kādu koncertu, vēl ierakstīt kādu dziesmu un viņš to nevarēja,” – par Valtera pēdējo dzīves mēnesi stāsta viņa mīļotā sieviete Kristīne.

Riskam kļūstot lielākam, Kārlis nopirka lidmašīnas biļeti, lai tiktu uz Rīgu un paspētu draugu apciemot. “Tā bija ceturtdienas rīta biļete, bet aizgāja viņš trešdien no rīta. Trīs dienas atpakaļ es viņam uzrakstīju vēstuli. Pirmo reizi mūžā uzrakstīju, ka es viņu mīlu. Un visticamāk tas bija svarīgāk man nekā viņam.”

Reklāma
Reklāma

Līdz pat pēdējai sekundei kopā ar Valteru bija Kristīne un draugs Mareks. “Valčuks gulēja, un māsiņa teica, ka viņai nepatīkot viņa elpa. Un es teicu – nē šī ir ļoti laba elpa, viņš ļoti labi elpo un tīri. Un es klausos un viņš ļoti reti elpoja. Un tad es gaidīju to nākamo elpu, es gaidīju kādas trīs stundas, bet tam negribējās ticēt.”

Valteru mīlēja visi, draugi, ģimene un pat ārsti un sanitāri, kas bija ar viņu pēdējos dzīves mēnešos. Valters ticēja un viņš visu laiku tiecās, cenšoties izlauzties un būt. Viņš bija un ir vislabākais piemērs tam, kā ticēt un mācīja saprast, ka esam eņģeļi viens otram.

Mūziķis vēlējies, lai viņa pelnus izkaisa okeānā, tādējādi viņš parūpējās par to, lai visi viņa tuvie atkal saietu kopā un atminētos Valteru. Un pateicoties tam, visi viņa tuvinieki un draugi tagad tiksies Portugāle, lai izpildītu Valtera pēdējo vēlēšanos.

Video:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.