Jēkabs Rēdlihs brīvdabas ledus laukuma izveides procesa laikā. Jau šodien pie “Kurbada” ledus halles varēs slidot  un trenēties mazie hokejisti.
Jēkabs Rēdlihs brīvdabas ledus laukuma izveides procesa laikā. Jau šodien pie “Kurbada” ledus halles varēs slidot un trenēties mazie hokejisti.
Foto: “Kurbads” ledus halle

Jēkabs Rēdlihs: “Var, ja ir gribēšana!” Ledus halle “Kurbads” rod iespēju bērniem un amatieriem trenēties hokejā 3

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Latvijas bērnu un amatieru sports joprojām ir uz pauzes, jo sporta zāles un halles ir tukšas. Tajās var trenēties tikai profesionāļi. Tiesa, grupas līdz desmit sportistiem var nodarboties ārā. To izmanto daudzi, bet, piemēram, hokejistiem līdz šim bijušas lielas pro­blēmas.

Parkā vai pa trotuāriem nepaslidosi. Izeju no šīs situācijas meklēja “Kurbads” ledus halle, kas atrodas Rumbulā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šodien sākam slidot,” “Latvijas Avīzei” ar prieku saka “Kurbada” ledus halles direktors Jēkabs Rēdlihs. Pie halles tapis starptautiskajiem standartiem atbilstošs 60×30 metru ledus laukums ar kārtīgām laukuma apmalēm un kvalitatīvu ledu.

To varēs izmantot gan jaunie hokejisti, gan amatieri, kuri arī ir, ja tā var teikt, “nogribējušies” pēc hokeja.

“Kā radās ideja? Šajos izaicinājumu laikos mums halle stāv tukša. Tikai izlases spēlētāji pa kādam tiek iekšā. Bet ko lai dara pārējie mirstīgie? Bija iespēja dabūt laukuma apmales Zviedrijā. Tas nebija viegli, bet dabūjām, līdz ar to vienīgais loģiskais iznākums bija stiķēt augšā. Izaicinājumi bija lieli – sals, sniegs, zeme silta, temperatūras svārstības, jāieklāj plēve apakšā. Esam tikuši galā un gaidām pirmos slidotājus,” gandarīts ir bijušais izlases spēlētājs J. Rēdlihs.

“Interese ir liela, sporta skolas beidzot varēs slidot. Arī amatieri var pieteikties, visiem būs iespējas. Laukums domāts visiem, neizdalīsim cilvēkus, kam vairāk vai mazāk vajag. Skaidrs, ka mazajiem ziķeriem, kas pēc mācībām sēž vien savos telefonos, ir jāizkustas. Un viņi pēc tā ir noilgojušies. Tajā pašā laikā arī pieaugušajiem hokejistiem amatieriem to vajag, lai pēc darba dienas nolaistu tvaiku.

Pie mums gaidīti arī daiļslidotāji. Mūsu plāns ir tāds, lai tie, kas grib slidot, pie mums var to izdarīt drošā un sakārtotā vidē, nepārkāpjot šā brīža noteikumus. To mēs arī nodrošināsim. Tāpat ir mazais laukumiņš 10×20 metri, kur var paslidot mazie ziķeri vai patrenēties daiļslidotāji.

Reklāma
Reklāma

Vienā grupā uz ledus varēs atrasties desmit cilvēki un viens treneris. Interese ir liela, cilvēki grib darboties uz ledus, un tas ir mūsu halles mērķis un galvenais uzdevums, palīdzēt cilvēkiem kustēties un no tā visa gūt baudu. Protams, jāsaprot, ka tas ir maksas pasākums, jo izdevumi ir bijuši lieli. Ja gribam labu kvalitāti, tad jāiegulda līdzekļi.

Tāpat šī ir laba skola, lai kādreiz pie “Kurbada” ledus halles varētu notikt arī kāds “Winter Classic”. Kāpēc ne?” spriež Jēkabs.

Viņš halles direktora darbu apvieno ar trenera darbu. Šobrīd gan savus audzēkņus “Baltijas vilki” klubā nākas trenēt attālināti.

“Man patīk izaicinājumi. Halles direktora amatā daudz palīdz, ka ir ļoti atsaucīgs boss (Andis Pikāns). Viņš palīdz ar padomu, iedrošina. Bez savas komandas arī nevarētu. Ledus meistari, administratori, apkopēji. Halle šobrīd ir ciet, daļa darbinieku ir dīkstāvē, bet cilvēki ir gatavi nākt atpakaļ, kad šī situācija beigsies.

Esam kā ģimene, super cilvēki, prieks strādāt kopā. Tāpat man ļoti patīk trenera darbs, tāpēc esmu laimīgs, ka varu šīs divas pasaules savienot – darboties hallē un trenēt jauniešus. Lai arī mums visiem šis nav labākais laiks, jūtos pozitīvi, jo čīkstēt jau ir vienkāršākais,” Jēkabs Rēdlihs ir pozitīvisma pilns.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.