Polijas drošībnikei, kas apsargā ieeju kompleksā, ko izmantoja jau no padomju laikiem Krievijas diplomāti un uzņēmēji.
Polijas drošībnikei, kas apsargā ieeju kompleksā, ko izmantoja jau no padomju laikiem Krievijas diplomāti un uzņēmēji.
Foto. AP Photo/Czarek Sokolowski

Varšava: Krievijas spiegu tīkls Polijā centās sabotēt piegādes Ukrainai 6

Polijā pagājušajā nedēļā likvidēts Krievijas spiegu tīkls, kas “gatavojies fiziski destabilizēt transporta ceļus” uz Ukrainu, intervijā Polijas radio trešdien apliecināja augsta Polijas drošības struktūru amatpersona Staņislavs Žarins.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Lasīt citas ziņas

“Runa ir par grupu, kas gatavoja diversijas, gatavoja transporta ceļu fizisku destabilizāciju,” intervijā radio RMF FM sacīja amatpersona. “Tātad nevarēja būt nekādu šaubu, ka šis grupējums ir jāneitralizē un jāapcietina. Šī lieta bija pārāk svarīga, lai to tikai novērotu.”

Izmeklēšana Krievijas spiegu tīkla lietā tiks turpināta.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mums ir jābūt pārliecinātiem, ka visi, kas ir saistīti ar šo tīklu, ir identificēti un saukti pie atbildības,” viņš piebilda.

Spiegu tīkls “novēroja visu, kas ir saistīts ar atbalstu Ukrainai”, sacīja Žarins, norādot, ka “Krievija centīsies rast veidus, kā destabilizēt poļu palīdzību Ukrainai”.

Vaicāts par Ķīnas izlūkdienestu aktivitātēm, Žarins sacīja: “Ķīna ir ārkārtīgi ekspansionistiska. Saprotams, nauda un investīcijas joprojām ir galvenais Ķīnas aktīvs, bet ir skaidri redzams, ka Ķīnas drošības dienesti arī bieži vien ir aiz šīs naudas.”

“Un šajā ziņā mēs pavisam noteikti redzam Ķīnas valsts palielinātu aktivitāti,” viņš piebilda.

Žarins arī uzsvēra, ka “Ķīna cenšas gūt labumu no Krievijas kara pret Ukrainu. No vienas puses, viņi cenšas apņēmīgi padarīt Krieviju par vasali, bet viņi arī raugās uz iespējām vājināt Rietumus, iefiltrēties un inficēt tos, pamatā ar naudu un investīcijām.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.