Bēgļi no Ukrainas.
Bēgļi no Ukrainas.
Foto. Daniel MIHAILESCU / AFP

Vācija aicina Ukrainas bēgļu vienmērīgāk izvietot pa ES valstīm; Polija un Vācija uzņēmušas pusi no bēgļiem 22

Vācijas iekšlietu ministre Nensija Fēzere aicinājusi bēgļus no Ukrainas vienmērīgāk izvietot pa Eiropas Savienību (ES), brīdinot, ka kara turpināšanās gadījumā valstīm, kas uzņēmušas vislielāko bēgļu skaitu, būs nepieciešama palīdzība.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Šodien aprit precīzi gads, kopš Krievija, turpinot jau 2014.gadā sākto agresiju, sāka plašu, pilna apmēra militāru iebrukumu Ukrainā.

Ja no Ukrainas būs jauni bēgļu viļņi, to uzņemšana ES jāorganizē taisnīgāk, intervijā mediju grupai “Funke Mediengruppe” sacīja Fēzere.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tad mūsu Austrumeiropas kaimiņiem un arī mums būs nepieciešams kaut kāds atbalsts,” norādīja ministre.

Polija ar 40 miljoniem iedzīvotāju ir uzņēmusi vairāk nekā 1,5 miljonus Ukrainas bēgļu. Vācija, kuras iedzīvotāju skaits sasniedz 84,3 miljonus, uzņēmusi vairāk nekā miljonu bēgļu no Ukrainas, bet Spānija ar 47,6 miljoniem iedzīvotāju uzņēmusi tikai 160 000 Ukrainas bēgļu.

“Tas tā nevar palikt,” uzskata Fēzere, kura saskaras ar pieaugošu spiedienu no Vācijas federālo zemju valdībām, kas prasa lielāku finansiālo palīdzību no Berlīnes, ņemot vērā pieaugošo bēgļu un patvēruma meklētāju skaitu.

Ministre sacīja, ka viņa un Vācijas kanclers Olafs Šolcs un federālo valdību vadītāji turpinās sarunas par šo jautājumu Lieldienās.

Vācijas Pilsētu asociācija ir aicinājusi centrālo un federālo zemju valdības ātri paplašinātu palīdzību bēgļu uzņemšanai.

Asociācijas vadītājs norādīja, ka iedzīvotāju vidū joprojām valda liela vēlme palīdzēt un, lai to saglabātu, ātri nepieciešama palīdzība. Viņš arī aicināja uz lielāku solidaritāti Eiropā.

“Polija un Vācija ir uzņēmušas aptuveni pusi no Ukrainas bēgļiem ES. Būtu nepieciešama vienlīdzīga bēgļu izvietošana ES,” viņš piebilda.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.