Foto-Shutterstock

Ieziemojam vasarnīcu. Kas jāizdara, lai pavasarī mūs negaidītu nepatīkami pārsteigumi? 0

Kad laukā sāk valdīt rudens lietavas un vēji, ir pēdējais laiks, kad sakārtot vasarnīcu vai dārza mājiņu ziemas periodam. Īpaši, ja aukstajā sezonā to apciemojam reti vai arī tā jāieziemo līdz pat pavasarim. Ko vērts pārbaudīt, lai pavasarī nebūtu nepatīkamu pārsteigumu?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Lasīt citas ziņas

Apskatām jumtu un bēniņus
Vispirms pārbaudām, vai pēc pirmajiem rudens vējiem jumta segumā nav radusies kāda plaisa vai šķirba. Pēc tam apskatām bēniņus un jumtu no iekšpuses – svarīgi, lai visas salaidumvietas joprojām ir rūpīgi nosegtas tā, lai ziemā te netiktu iepūsts sniegs.
Pārbaudām un iztīrām arī visas notekcaurules.

Nostiprinām vai noņemam jumtiņu virs lieveņa
Ja vasaras mājā plānots atgriezties tikai uz pavasara pusi un nav pārliecības, ka jumtiņš izturēs sniega segu ziemā, to uz ziemas laiku labāk noņemt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iztīrām skursteni
Ja ziemas laikā tomēr paredzēts māju apciemot un mājā ir kamīns vai krāsniņa, pirms došanās prom noteikti pārbaudām skursteni, tā vilkmi. Atbraucot ziemas laikā, grūti iekurināma, dūmojoša krāsns būs daudz lielāka problēma nekā skursteņa apkope rudenī.

Pārbaudām mājas cokolu
Ja vien iespējams, rūpīgi aizpildām visas plaisas un šķirbas, kas, iespējams, radušās starp mājas sienu un apmali. Mitrums un nelūgti ciemiņi (grauzēji) ir lielākie šīs mājas daļas kaitnieki.

Sakārtojam dārza inventāru
Kad dārza darbi pabeigti, rūpīgi notīrām visas lāpstas, kapļus, dakšas, grābekļus un citus darbarīkus, nedaudz ieziežam ar eļļu un novietojam sausā vietā, kur ideāli, ja temperatūra ziemas laikā nenolaižas zemāk par nulle grādiem.
Nevienā tvertnē, mucā vai spainī neatstājam ūdeni. Pārliecināmies arī, ka visas ūdens laistāmās caurules ir sausas un rūpīgi satītas. Visas slēdzenes ieziežam ar eļļu, lai, piemēram, pavasarī šķūnīti nevajadzētu uzlauzt.
Pārbaudām, vai dārzā nepaliek kādi viegli, nenostiprināti objekti, ko spēcīgs vējš varētu noraut vai apgāzt.

Iekšdarbi
Ja mājai ir slēģi, tos rūpīgi nostiprinām. Ja slēģu nav, aizkarus atstājam aizvērtus, žalūzijas nolaistas, lai no ārpuses mājā nevarētu ielūkoties.
Atvienojam visas elektroierīces no tīkla.
Visus tekstila izstrādājumus – segas, spilvenus, pledus, paklājiņus labāk ievietot celofāna maisos, lai ziemas laikā tie nepievilktos ar mitrumu.
Beramos pārtikas produktus labāk paņemt līdzi uz mājām un neuzglabāt te līdz pavasarim.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.