Foto – LETA
Foto – LETA
Foto – LETA

Vasiļjevs pie izlases stūres atgriežas ar sauso zaudējumu 0:3 Dānijai 0

Treneru maiņu pārdzīvojusī Latvijas hokeja izlase vienīgajā pārbaudes spēlē pirms Rīgā gaidāmā 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu (OS) kvalifikācijas turnīra otrdien ar rezultātu 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) piekāpās Dānijas valstsvienībai.

Notriektā tautumeita 6

Šajā mačā pie Latvijas izlases stūres pēc 15 gadu pārtraukuma atgriezās pieredzējušais Haralds Vasiļjevs, kurš tikai svētdien amatā nomainīja atlūgumu iesniegušo Leonīdu Beresņevu.
Šajā spēlē pieaugušo valstsvienībā debitēja Mārtiņš Dzierkals.

Spēli aktīvāk iesāka pretinieki, bet mača devītajā minūtē Latvijas izlase nonāca mazākumā, jo par Dānijas izlases hokejista klupināšanu uz noraidīto soliņa bija jādodas Kasparam Saulietim. Tiesa, pēc nepilnas minūtes arī dāņiem bija jāspēlē četratā, bet vēl divas minūtes vēlāk jau Latvijas valstsvienība nopelnīja vairākumu.

Tomēr mājinieki nespēja realizēt vairākumu, turklāt 16.minūtē zaudēja vārtus. Mača rezultātu atklāja Dānijas izlases uzbrucējs Niklass Harts, kurš izmantoja brīdi, kad Edgaram Masaļskim tika aizsegts skats, un raidīja ripu vārtos. Divas minūtes pirms pirmā perioda beigām pie noraidījuma tika arī Artūrs Kulda, taču dāņi savu vairākumu nespēja izmantot.
Kad otrajā trešdaļā bija aizritējušas nedaudz vairāk kā četras minūtes Frans Nilsens ar precīzu metienu no iemetiena apļa vēlreiz lika Masaļskim kapitulēt, tādējādi dubultojot dāņu pārsvaru. Trešdaļas vidū Masaļska vietā stājās Kristers Gudļevskis, bet turpinājumā abas komandas apmainījās ar noraidījumiem, taču otrajā periodā spēles rezultāts vairs netika izmainīts.

Trešā perioda sākumā Dānijas hokejistiem padevās bīstams uzbrukums, bet savos uzdevumu augstumos bija Gudeļvskis. Dažas minūtes vēlāk Dānijas izlases vārtu pārlikti norībināja Artūrs Kulda, un tikai veiksme glāba viesus no vārtu zaudējuma. Turpinājumā septiņas sekundes pēc atgriešanās laukumā no abpusēja noraidījuma izciešanas Krišjānis Rēdlihs nopelnīja vēl vienu noraidījumu, atstājot mājiniekus mazākumā. To izmantoja pretinieki un perioda devītajā minūtē Nilsens raidīja ripu arī Gudļevska sargātajā cietoksnī.

Vēlāk Miks Indrašis un Rodrigo Ābols izveidoja dažas bīstamas epizodes, taču pārspēt Frederiku Andersenu viņiem neizdevās. Piecarpus minūtes pirms pamatlaika beigām debitants Dzierkals izprovocēja pārkāpumu, bet minūti vēlāk pēc Artūra Kuldas strīdīga noraidījuma komandas palika vienādos sastāvos. Līdz mača beigām Latvijas hokejisti tā arī neguva goda vārtus un cieta zaudējumu ar rezultātu 0:3.

Par Latvijas izlases labāko spēlētāju tika atzīts Gudļevskis, kamēr pretiniekiem šo godu izpelnījās Harts.

BNS jau vēstīja, ka Vasiļjevs tikai piektdien tika uzrunāts kā potenciālais Beresņeva aizvietotājs un piedāvājumu viņš pieņēma. Beresņeva aiziešana no amata bija negaidīta, taču savu lēmumu treneris pamatoja ar neizmaksāto algu.

Vasiļjevs par Latvijas izlases galveno treneri strādāja arī no 1999. līdz 2001.gadam, palīdzot tai 2000.gadā pasaules čempionātā Sanktpēterburgā izcīnīt astoto vietu. Viņa vadībā Latvijas valstsvienība 2000.gada 5.maijā Sanktpēterburgā izcīnīja vēsturisku uzvaru 3:2 pār mājinieci Krieviju.

Savukārt 2001.gadā Vasiļjevs vadīja Latvijas izlasi olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, kurā tika izcīnīta ceļazīme uz 2002.gada Soltleiksitijas Olimpiādi. Šobrīd pieredzējušais hokeja speciālists strādā par Latvijas virslīgas hokeja čempionāta “Zemgales”/LLU komandas galveno treneri.

Darbā ar izlasi Vasiļjevam palīdz Ēriks Miļuns.

Latvijas izlase gatavošanos kvalifikācijas turnīram sāka pirmdien, taču komanda vēl nebija pilnā sastāvā, jo vairāki hokejisti vēl bija aizņemti savos klubos.

Tikai otrdien Rīgā tiek gaidīti Kaspars Daugaviņš, Mārtiņš Karsums, Elvis Merzļikins un Edgars Masaļskis. No iepriekš nosauktajiem kandidātiem uz vietu sastāvā vairs nepretendē Māris Bičevskis, Aleksejs Širokovs un Kristaps Zīle, savukārt kandidātu vidū tika iekļauti Rīgas “Dinamo” uzbrucēji Kaspars Saulietis un Edgars Kulda, kuri nebija Beresņeva kandidātu sarakstā. Iepriekš arī bija zināms, ka izlasei kvalifikācijas turnīrā nepalīdzēs jaunā galvenā trenera dēls Herberts Vasiļjevs.

Kvalifikācijas turnīrs sāksies ceturtdien, bet noslēgsies svētdien. Par vienīgo ceļazīmi uz Olimpiādi bez Latvijas cīnīsies arī Vācijas, Austrijas un Japānas izlases.
Tikmēr Dānijas izlase gatavojas olimpiskajam kvalifikācijas turnīram Minskā, kur par vienīgo ceļazīmi cīnīsies ar Baltkrievijas, Slovēnijas un Polijas izlasēm.

Latvijas un Dānijas izlases pēdējo reizi savā starpā tikās šī gada maijā, kad pasaules čempionātā Maskavā ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā uzvaru guva dāņi.

Latvijas hokeja izlases kandidāti pirms olimpiskā kvalifikācijas turnīra:
vārtsargi – Kristers Gudļevskis (Tampabejas “Lightning”, NHL), Jānis Kalniņš (Rīgas “Dinamo”, KHL), Edgars Masaļskis (Toljati “Lada”, KHL), Elvis Merzļikins (“Lugano”, Šveice);

aizsargi – Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Georgijs Pujacs, Oskars Cibuļskis, Ralfs Freibergs (visi – Rīgas “Dinamo”), Kristaps Sotnieks (Toljati “Lada”, KHL), Oskars Bārtulis (Vladivostokas “Admiral”, KHL), Arvīds Reķis (Augsburgas “Panther”, Vācija), Artūrs Kulda (Helsinku “Jokerit”, KHL);

uzbrucēji – Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Miks Indrašis, Vitālijs Pavlovs, Edgars Kulda, Kaspars Saulietis, Gints Meija (visi – Rīgas “Dinamo), Andris Džeriņš (Hradeckrāloves “Mountfield”, Čehija), Roberts Bukarts (“Zlin”, Čehija), Zemgus Girgensons (Bufalo “Sabres”, NHL), Mārtiņš Dzierkals (Ruinas-Norandas “Huskies”, WHL), Rodrigo Ābols (Portlendas “Winterhawks”, WHL), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes “ZSC Lions”, Šveice), Kaspars Daugaviņš (Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, KHL), Mārtiņš Karsums (Maskavas “Dinamo”, KHL).