Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: FreePik

VBTAI sāk pārbaudi par bērnu skaistumkonkursu “Mini Miss Latvija” 16

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) ir sākusi pārbaudi par bērnu skaistumkonkursu “Mini Miss Latvija”, ziņo Latvijas Televīzija.

Kuldīga ievieš maksu tūristiem – uzzini, cik būs jāmaksā, ja vēlēsies izbaudīt Kurzemes pērli
Veselam
Šie populārie produkti var izraisīt stipras galvassāpes – daudzi tos ēd katru dienu
Kokteilis
“Vecāki ir slimi, bet tāpēc nav jācieš bērniem!” Ieva Brante komentē Kalendy un Dukura publiskos izteikumus
Lasīt citas ziņas

Skaistumkonkurss nonācis speciālistu redzeslokā, jo Bērnu tiesību aizsardzības likumā ir noteikts, ka ir aizliegts bērnus iesaistīt skaistumkonkursos vai tamlīdzīgos pasākumos, kuru galvenais mērķis ir tikai ārējā izskata vērtēšana.

Konkursa rīkotāja Kristīne Lindenblate pārkāpumus nesaskata, jo konkursā tiekot vērtēts nevis izskats, bet gan meitenes talants.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa pavēstīja, ka konkursa laikā notiek arī talantu šovs, kuros bērni demonstrē savas spējas.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve Evija Rācene norādīja, ka sākotnēji konkursā bija jāiesūta bērna profila bildes pilnā augumā.

Viņas skatījumā, patlaban ir grūti saskatīt, ka šajā konkursā tiktu vērtēts talants, turklāt arī tad, ja tiktu vērtēts talants, tad bērniem tas varētu būt traumējoši, jo “kā var salīdzināt dziedāšanu ar dejošanu, zīmēšanu vai aušanu”.

Plašāk LTV sižetā:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.