Foto – LETA

VDK arhīva dokumenti pazūd, bažījas Jarinovska 3

Kādreizējās Valsts drošības komitejas (VDK) arhīva dokumenti zūd, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja LPSR VDK zinātniskās izpētes komisijas priekšsēdētāja vietniece Kristīne Jarinovska.

Kokteilis
Šajos 6 gados dzimušie ir patiesi unikāli: astrologi viņus dēvē par zvaigžņu sēklām
TV24
Kārlis Daukšts: Trešais pasaules karš var izcelties nevis Ukrainā, bet…
Kokteilis
Svari ienes mieru, bet Zivis pasauli padara siltāku! Kas katru horoskopa zīmi padara unikālu un neaizstājamu? 1
Lasīt citas ziņas

Tas konstatēts, uzsākot darbu ar VDK arhīva dokumentiem.

Jarinovska atzina, ka nevis kāds mēģina slēpt savu kādreizējo sadarbību ar VDK, bet gan dokumenti netiek uzglabāti ar pietiekamu rūpību. Piemēram, Valsts policijas koledža pērn iznīcinājusi lielu daudzumu dokumentu. Tāpat daļa arhīva materiālu nodoti Drošības policijas rīcībā. Valsts policijas koledža komisijas ekspertiem skaidrojusi, ka neuzskata, ka iznīcinātie dokumenti būtu saistīti ar VDK.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka Liepājā no otrdienas līdz trešdienai norisināsies VDK zinātniskās izpētes komisijas starptautiskā konference.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.